"Системата минус 60" - тема №19

  • 27 867
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 585
Привет и от мен   Nature Sunny
Виждам обсъдили сте вече сутрешната лакомия и храненията  Laughing Вчера Жаси като ме подсети за равно засищащите хранения взех решение за себе си всичко калорично за закуска да ми е по едно: един тост, една лъжичка (най - малката кафена) течен шоколад или 1 блокче черен шоколад, а при мц едно редче (от късата страна - да не хитрувам предварително съм го решила кое е редчето  hahaha ) и т.н.
Никога не съм имала повече от три хранения на ден- Закуска в 6:45 до 7 сутринта; Обяд: 12:30 до 13 с кафето след обяда; Вечеря: 17:30 до 17:45. За закуска винаги ям тестяно - обичам го просто и понякога го съчетавам със сладко (намазана филийка с масло и сладко например). Така се приключва с яденето на сладки и тестяни за деня (казах по 1 = веднъж на ден).Плодовете си ги хапвам за обяд преди или след основното - зависи колко съм изгладняла докато успея да седна на масата, но всеки ден имам плод за обяд (ябълка, портокал или мандарина, понякога и по 2 броя от един вид плод, зависи от големината им).  За вечеря предпочитам нещо месно, но ако имам проблем с WC си хапвам няколко кивита за вечеря и готово Simple Smile.

Муза, добре дошла - ще успеем с общи усилия да се преборим  Hug

Аз малко се изгубих, но продължавам да режимствам.
Закуска: геврек
Обяд: кебапче със бобена слата и домати.
Вечеря: таратор или мляко с плод newsm78

месните, Джуджи, не се мешат с бобови и брашнени  Naughty

valichkaaa, колкото сме повече, толкова по- добре  Wink Добре дошла и на теб  Hug

Jillian , дано всички сте добре и повече никакви болести за никого  Naughty Пролет иде, слънце пече, няма да го гледаме през прозорците я  Crossing Arms

# 721
  • Мнения: 0
благодаря за критиката,обикновено не правя така,а по-скоро и аз гледам да е по едно,ама днес какво стана--- Whistlingвече ще съм по--стриктна Peace

# 722
  • Мнения: 1 929
Имам въпрос-може ли за вечеря ръжен сухар със сусам newsm78 Мъжът ми решил да се погрижи за мен,видял ,че сухарът ми е  на привършване и ми купил от Била сухар,обаче със сусам и аз не знам сега този сусам към ядките ли да го броя или да го смятам за подправка?

# 723
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Имам въпрос-може ли за вечеря ръжен сухар със сусам newsm78 Мъжът ми решил да се погрижи за мен,видял ,че сухарът ми е  на привършване и ми купил от Била сухар,обаче със сусам и аз не знам сега този сусам към ядките ли да го броя или да го смятам за подправка?

              Колко сусам ще има, яж го... Виждала съм за обяд рецепти със сусам в руския форум, няма да е фатално, според мен. А пък ако случайно спре отслабването, спираш сусама  Grinning
              Пък и мъжа щом се е погрижил, няма да му прекършваш ентусиазма заради един сусам я  Grinning Peace

# 724
  • Мнения: 99
Здравейте Hug
Първо минавам да ви нагушкам и поздравя. Не съм ви чела. Сега ще се върна да чета. Но исках да ви пиша на финала на тази тема.
Направо така ме е яд да го пускам този лаптоп на мъжът ми. А и в събота и неделя то не беше чистене и разходки #Crazy Направо и 5 мин. за мен не останаха Confused
Аз не мога последната седмица да си вляза в крачка със системата Sad Нещо ми беше много притеснено, лошо и направо издадох фронта. Но пък знам че това е временно състояние и ще се взема скоро в ръце.
Хайде да ходя да ви изчета сега. Гушки на всички и добре дошли на всички новоприсъединили се към Системата  Hug

# 725
  • Мнения: 1 929
Имам въпрос-може ли за вечеря ръжен сухар със сусам newsm78 Мъжът ми решил да се погрижи за мен,видял ,че сухарът ми е  на привършване и ми купил от Била сухар,обаче със сусам и аз не знам сега този сусам към ядките ли да го броя или да го смятам за подправка?

              Колко сусам ще има, яж го... Виждала съм за обяд рецепти със сусам в руския форум, няма да е фатално, според мен. А пък ако случайно спре отслабването, спираш сусама  Grinning
              Пък и мъжа щом се е погрижил, няма да му прекършваш ентусиазма заради един сусам я  Grinning Peace

Ами така направих-хапнах си го с извара Grinning Много вкусно беше!

# 726
  • из България
  • Мнения: 25
Нес в млякото по принцип гледам да хапвам доста през другите хранения.Вечерята я измислям в движение,днес беше 3 портокала,но не ми се ядеше друго.

# 727
  • София
  • Мнения: 747
Имам въпрос-може ли за вечеря ръжен сухар със сусам newsm78 Мъжът ми решил да се погрижи за мен,видял ,че сухарът ми е  на привършване и ми купил от Била сухар,обаче със сусам и аз не знам сега този сусам към ядките ли да го броя или да го смятам за подправка?

И моят съпруг решил да се погрижи и преди два дни  ми купил оризовки с царевица, за  да имало "по-голямо разнообразие на нещата вътре" Grinning Сега той ще ги яде Mr. Green

# 728
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Нес в млякото по принцип гледам да хапвам доста през другите хранения.Вечерята я измислям в движение,днес беше 3 портокала,но не ми се ядеше друго.


                      3 в 1, баница, прясно сирене и цвекло, три портокала.....  Thinking  Ама щом казваш, че хапваш доста....  Peace



Някой от правилата на системата ще си позволя да копирам, ако някой не им е обърнал внимание:

1) На закуска, която трябва да е преди 12, може да се яде абсолютно всичко, без да се ограничаваме в размера на порциите, а калории въобще не е необходимо да се пресмятат. Задължително трябва да се закусва, за да се активизира процеса на обмяна. Със ставането може да се хапне нещо леко, а по-късно да се закуси.

5) Няма определено количество храна, което човек да трябва да изяде на едно хранене - зависи от човека и от неговите потребности. Хората са различни, с различна активност и обменни процеси. Желателно е да се стремим да свикваме с по-малки порции.

КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ЯДЕ НА ОБЯД?
- Може и първо, и второ, и салата, при това в едно хранене. Т.е. не е задължително на обяд да ядете само супа или само второ, може и едното и другото.

6. Всяко действие ражда противодействие. Затова без фанатизъм. Правете само това, което сте способни да издържите, яжте толкова, колкото ви е необходимо. Ако направите системата прекалено диетична, вие може би ще започнете да отслабвате по-бързо, но загубените в стресово състояние за организма килограми, ще се върнат много лесно.

 

# 729
  • Мнения: 85
Ако на някой му се танцува самба  Simple Smile http://www.youtube.com/watch?v=7q5wh5F49FQ&feature=channel  приятно и не разбрах как минаха 15 мин.  Peace

# 730
  • Мнения: 0
Добро утро мили дами,
След тридневен застой в теглото, тази сутрин отново съм радостна - минус 200 грама. Вчера бях на танци, а това при мен винаги дава резултат - след всяка тренировка винаги свалям. 
valichkaaa и Муза  : Добре дошли! Уверявам ви, че ще останете доволни. Моя приятелка, на която разказах за системата, вече свали 2 кг за една седмица! Така че, смело напред!
Нес в млякото : Абсолютно те подкрепям, че трябва да се храним достатъчно. Аз лично се убедих, че когато намаляваш драстично количеството на храната, тялото спира да изразходва енергия и минава на икономичен режим. Имам "опит" с такива бързи отслабвания и още по-бързи възстановявания на предишното тегло. Присъединих се към системата с единствената цел - постепенно и трайно редуциране на теглото!
tchara и Живанк@: Радвайте се, че съпрузите ви подкрепят!
Моят отчет за вчера:
закуска - много рано (в 6.30ч): сандвичи с кашкавал, кафе с мляко и чай, едно малко парченце шоколад;
към 11 часа бях много гладна и хапнах салата от домати, краставици и маслини с 2 ръжени сухара.
Обядвах късно - към 15.30 часа - картофи на фурна;
Вечерята: ръжени сухари с нискомаслен кашкавал (50 гр) и айран.
Днес - ще го мисля по-късно.
Желая на всички ви спокоен и успешен ден!

# 731
  • Мнения: 10
Системки здравейте казах си че няма да пиша докато кантара немръдне(всички имате минусчита а аз #Cussing out)и о чудо тази сутрин-600гр.т.с 56.800
Менюто ми вчера беше З.кроасан О.кис.мл. и голяма ябълка В.2сърмички и малко салата от домати и краставици
Изглежда като хапвам по-малко имам раздвижване на кантара
Бая сте изписали връщам се да чета
Успешен и ползотворен ден ви желая Heart Eyes

# 732
  • Варна
  • Мнения: 141
Минавам да почерпя, днес имам рожден ден!


Хубав и системен ден!

# 733

Общи условия

Активация на акаунт