ПОМОЩ!!Висока Температура

  • 1 133
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
теМПЕратурата ми е 39,1 и съм в 8-9седмица на бременоста,какво да правя??ПАРАЦЕТАМОЛ СТАВА ЛИ? Thinking

# 1
  • Мнения: 27
Аз лично не бих злоупотребявала.

Моята лекарка като бях болна 4-тият месец ми изписа - рапидол - това е детски разтворим парацетамол, като каза да го пия само ако Т се качи около и над 38 градуса....та пих тогава 2-3 таблетки  по време на боледуването си.
Аз лично имам доста тежка мигрена, но през бременността си заради нея не съм пила лекарства....то не че и парацетамола ми помага изобщо, но се въздържах.


И все пак - допитай се и до лекарят си

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 17:50 от vassileva21

# 2
  • Мнения: 2 222
Парацетамола е разрешен. Peace Проблема е, че той не помага при много висока температура. За съжаление понякога самата температура може да е също опасна за бебето, затова най-добре лекар да каже как да се постъпи.

Аз самата при втората си бременност вдигнах над 39 градуса в 12 седмица и тъй като парацетамола не ми действаше, 2 дена буквално горях. Накрая изпих на своя глава 2 Нурофена (които са забраненени при бременност) и така се оправих. Е, не съветвам никого да го прави, но при мен просто нищо "разрешено" не помогна...

# 3
  • Мнения: 145
Парацетамол става, също може и осцилококцинум. Аз се лекувах основно с второто, защото е хомеопатично, но с такава висока температура, може да е необходимо нещо по-силно. По-добре попитай лекаря си, той ще прецени какво да пиеш.

# 4
  • Мнения: 1 844
Консултирай се с лекар!
Успех.

# 5
  • Мнения: 235
Гери, задържа ли се бебето? Колко време беше с температура? Аз съм с почти 40 градуса от 2 дни, 5г.с. . Вече съм в болница, но температурата ми спада до 37.5-38 и след два часа пак се качва до 40!!! Вече не ме е страх за бебето, страх ме е за себе си. Никога не съм имала такава температура, която 2 дни не се влияе от нищо. Постоянно съм на системи...
Има ли някоя друга мама, която да е била с много висока температура в ранна бременност и да е родила здраво дете?

# 6
  • Мнения: 530
Аз лично не, но моята приятелка да. В началото на бременността си вдигаше до 41 градуса няколко дена подред заради проблеми с бъбреците. Вливаха й венозно 2 антибиотика и 1 през устата. Тя дори не знаеше, че е бременна, а и не предполагаше, защото "уж" се пазеха точно в тнози период заради проблемните й бъбреци. Не можа да забременее цяла година, а забременя точно тогава, когато най- не искаше. Когато трябваше да й дойде цикъла й зацапа само нещо няколко дни и тя го отчете като редовен цикъл. Така едва на следващия си разбра, че е бременна. Що хапчета изпи, които не са съобразени с нищо неподозираната й бременност, колко температура вдига заради тези бъбреци, е, роди си живо и здраво момиченце, което вече е на 5. Не се притеснявай, щом си в болница всичко ще е наред, там ще се грижат за теб. Пожелавам ти успех!

# 7
  • Мнения: 235
Благодаря, Сияние, но аз нямах същия късмет. Вчера започнах леко да кървя, днес вече изкървих зверски и това беше. Точно започнах да озравявам и край.
Тежко ми е, но поне сега няма да се притеснявам дали нямаше да пометна в някой късен месес или, още по-зле, детето да се роди с увреждания...
Поне сега ми казват, че не е нужно да чакам дълго за следващи опити, защото беше в ранна седмица. Месец или два и стискайте палци да съм отново бременна...

# 8
  • Мнения: 530
Много съжалявам, мила! Знам как се чувстваш. И аз направих спонтанен аборт декември месец миналата година. Каквото и да ти кажа ще е излишно. Надявах се всичко да е наред, но уви. Сигурна съм, че следващия път всичко ще мине без проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт