Епилепсия и надкамерна тахикардия

  • 1 283
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 170
Дъщеря ми е на 13 години, години наред я лекувахме от епилепсия. В момента е в ремисия, без лекарства. Оказа се , че има и друг проблем. Откриха й надкамерна тахикардия. При прегледа и хоспитализацията в трета градска болница казаха, че сърцето е здраво. Като я приеха пулса беше 200. Овладяха пристъпа с медикаменти. Обикновено по време на цикъл получава такова сърцебиене, което отшумява за около 15- 20 минути/веднъж в месеца/. Казаха, че единствения начин за лечение е да се направи ЕФИ с аблация. Страхувам се, че има рискове. Вярно, че процентът е малък, но ако попадне в него? От болницата казаха,  да направим консултация с невролог/за препоръмване, не с нейната невроложка, а с такъв от болницата/,   и ако той разреши да се пристъпи към самата аблация. Това беще написано в епикризата при изписването от кардиологията. Назначиха ни дата 03.02 за ЕФИ. Според доц.Балабански  дъщеря ми няма епилепсия и ние сме се объркали/независимо, че имаме мнение от няколко невролога и доказана епилепсия/. Според него, независимо от мнението на невролога трябва да се направи ЕФИ, защото " Тя няма епилепсия."

# 1
  • София
  • Мнения: 170
Това е от епикризата:
ЕхоКГ - структурно нормално съце с пролапс на митралната клапа с централен джет от 1 ст МИ.Нормално развит митрален клапен. Индекс ЛП/АО 1. Нормална помпена и съкратителна функция. ДКД 10 мм. Септум и задна стена по 8 мм. ЕФ на ЛК 71%, СФ 40 %. Нормална сентална кинетика.
ЕКГ извън пристъп- синувов ритъм, лява ос, скъсен PQ интервал, без данни за предсърдно и камерно обременяване.
ЕКГ по време на пристъп - високочестотна  тясно комплексна надкамерна тахикардия с честота 220/мин. Особеност - наличие на смяна на оста на ЕКГ по време на пристъпа на тахикардия. От проведения 24 часов холтер/извън пристъп/ е налице стабилен синусов ритъм, без активни ектопии, без AVблок. Наличие  интерминтентен синдром на кемерна преексикация със скъсен PQ интервал, скъсена делта вълна и  удължено вътрекамерно провеждане.
В интерес на истината от горното разбрах само, че сърцето и здраво и няма никакви увреждания, но не разбирам дреугите термини. Наистина ли  ЕФИ при нея е единствения начин на лечение? Не ми се вярва да няма медикаментозно лечение.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 262
Деси писахте ли в темата за сърдечните проблеми, там ще изкажат повече мнения според мен, така и без отговори е останала вашата тема...

Общи условия

Активация на акаунт