Гинипрал - от коя седмица най-рано??

  • 7 047
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 433
На мен гинипрала ми го замениха с партусистен, който се оказа, че го няма в БГ. Болките не спряха, дори се увлеичиха. Накрая влезнах в болница. Спряха ми всичко за контракции, само магнезии ми оставиха и ми предписаха валериан за успокояване. Бебето се завъртя седалищно и спря да бие с глава долу. Сега си имам чат пат болки, но са търпими, не като преди. Не пия нищо освен магнезия и валериана. А така се заредих с този партусистен. Ако не ми се наложи до края ще го подарявам.

# 31
  • Мнения: 54 425
o_fortuna ,

Дано да не ти се наложи , но аз пак ще повторя , че спирането на лекарствата е много рисковано .
Казвам го от личен опит , не искам да ви плаша .
На мен лекар ми каза да спра партусистена ( аз също пиех партусистен ) , бях в болница при това и резултата е , че в 28 седмица ми изтекоха водите .

Слава Богу , бебчето ми се роди живо и здраво , но преживяхме много трудни моменти .
Така , че ако сега трябва да решавам , не бих слушала никого, а ще си го пия докрай .

Мисли позитивно , но не рискувай ! Hug
Успех и на теб ! Peace

# 32
  • Мнения: 433
Да, права си, но лекарите видяха, че не правя контракции и че няма смисъл от толкова силни лекарства. Ако се наложи пак ще го пия.

# 33
  • Мнения: 1 897
Аз пих гинипрал доста дълго,дори си го "изписах"сама.
След 4 сп.аборта реших да го пия и започнох от 20 седмица,а доки ми каза,че по-рано от 24 нямало смисъл,но страх лозе пази как се вика.После ми каза да го спра в 28,ама аз пак не го послушах и го пих до 32 и след две седмици родих,не че спирането беше причината.

# 34
  • Мнения: 30
Здравейте момичета!
Аз вече съм горда мама! И искам да ви посъветвам - слушайте лекарите си, пийте хапченцата и най-вече - кротувайте в легълцето! Аз изкарах 4 месеца в леглото, като дори се хранех в него, ставах само то тоалетна. Беше ми много тягостно, едвам издържах, но си заслужава. Сега даже не си спомням, че ми е било трудно...
Стискайте, момичета!!! И успех на всички!!!  Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 30
И още веднъж - пазете леглото, защото както каза моя доктор "Колкото и хапчета да ти изпиша, ако ти не лежиш, няма да има резултат!"

Общи условия

Активация на акаунт