Връщам се на работа :( - моля за съвет!

  • 2 369
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 911
Ако ще даваш с лъжичка, пробвай с тези от Панадол-а или от друг сироп. Тези лъжички са по дълбоки, а иначе не са големи.

Тремобокса би трябвало да свърши работа. Така ще запазиш кърмата почти с телесна температура.

Успех.

# 31
  • Мнения: 3 379
Пиша, за да ви се похваля, че днес на обяд бебчо яде от шише (тати го храни), след което аз много се притесних, че не щя да цасуче, обаче на следващите хранения оттогава насам няма проблем с цокането, папка си екстра.

Утре пак ще пробваме с шишето, да видим как ще е. Решила съм, че ако забележа и най-бегъл признак за мусене на гърдата, спирам шишето и прилагам други мерки. Но ако комбинира добре шише с гърда, това все пак е най-лесния вариант.

Ще докладвам как върви след няколко дни...

Отново благодаря на всички, които ми писаха.

Между другото на сайта https://www.breastfeedingbasics.com четох в една от статиите, че шишето може да се предложи за първи път на бебето след навършени две до четири седмици. За по-големите бебета, които вече са "опитни" в сукането и се справят чудесно с тази си работа, не било проблем съчетаването на шише с гърда, дори по-скоро било трудно приучването към гърдата. Е, аз й писах на тази Анн дето го списва сайта, да я питам за моя случай, да видим дали ще ми отговори.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Отговарям малко със задна дата на SZA
Под отбиване на бебе под 9 месеца се разбира, че няма деца, които сами да се отбиват преди навършване на 9 месеца. Има много малък процент деца, които сами спират да искат да сучат след 9 месечна възраст, но повечето не. Някои бебета престават да сучат след 12 месеца, но ако оставим на тях, повечето от бебетата ще изберат да продължат да сучат до 18-36 месечна възраст. Ако бебето е под 9 месеца и се отбие, то майката го отбива, волно или неволно – като дава шише, което е с големи отвори и му е по-лесно да пие, или ако замества твърде много хранения изцяло и почти не остават кърмения. Разбира се, на тази възраст повечето бебета вече разбират достатъчно кефа от гърдата, за да се предадат без бой, но има и такива, при които подобни действия от страна на родителите водят до отбиване, независимо дали е желано или не.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
къде се цедиш на работата, а после тази кърма какво я правиш? Имате ли хладилник в офиса? Не е ли опасно в жегите?

# 34
  • Мнения: 195
само да добавя - най-добре друг да предложи на бебето алтернативния начин на хранене и то когато не е изгладняло. Иначе може да се изнерви, а теб такА ИЛИ ИНАЧЕ ТЕ асоциира със сучене.
Успех!

# 35
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo
Отговарям малко със задна дата на SZA
Под отбиване на бебе под 9 месеца се разбира, че няма деца, които сами да се отбиват преди навършване на 9 месеца. Има много малък процент деца, които сами спират да искат да сучат след 9 месечна възраст, но повечето не. Някои бебета престават да сучат след 12 месеца, но ако оставим на тях, повечето от бебетата ще изберат да продължат да сучат до 18-36 месечна възраст. Ако бебето е под 9 месеца и се отбие, то майката го отбива, волно или неволно – като дава шише, което е с големи отвори и му е по-лесно да пие, или ако замества твърде много хранения изцяло и почти не остават кърмения. Разбира се, на тази възраст повечето бебета вече разбират достатъчно кефа от гърдата, за да се предадат без бой, но има и такива, при които подобни действия от страна на родителите водят до отбиване, независимо дали е желано или не.


Мерси Boo. Да смятам ли в такъв случай, че след като ще го хранят от шише само веднъж на ден и то с най-малката дупка, няма опасност от отбиване? Аз вече трети ден така практикувам (таткото или бабата хранят на обяд с шише изцедена кърма), засега няма проблем на другите яденета със сукането.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
така и не разбрах къде се цедите във Wc-to ли? а кърмата после какво я правите? И как я разнасяте по радския транспорт кърмата?
Кажате ми дееее любопитно ми е

# 37
  • Мнения: 3 379
Във WC-то не бива да се зедиш по принцип, заради микроорганизмите. Това ми го каза дори една мама тук в клуба.

Ами не знам къде ще се изцеждам точно, тъй като все още не съм тръгнала на работа. Предполагам, че или в банята, или ще гоня колегите от стаята за половин час и така... Още не ми е ясно, но след няколко дни ще ми се изясни.

Кърмата си я съхранявам в шишето - шишето в термобокс. Нямаме хладилник, но не е и нужно, тъй като кърмата може да се съхранява на стайна температура до 4-5 часа. Имаме климатик, така че жегата не е проблем. Духалките на климатика са хоризонтални, така че върху тях е още по-студено и ще ми върши работа на хладилник Simple Smile

Иначе съм с кола и за градския транспорт не мога да ти помогна. Работя на 5-6 км от нас, така че пътят ми с колата е 15 мин макс, зависи от задръстването...

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Е, не мога да пророкувам, но предвид възрастта на бебето мисля, че не би трябвало да има проблем. Все пак таткото може да пробва с чашка - не е голяма философия. Ако не стане, шишето не е лош вариант. И аз съм го правила, и не се е отбила, но тогава и не подозирах, че има вариант да се отбие, така че не се брои моето Simple Smile.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Никола кажи-речи от първата си седмица яде през ден поне от шише/Авент, биберон само с една дупка, за новородени/.Срам, несрам, и аз съм човек, и аз имам нужда да поизляза, да се повеселя с приятели.Вечер като хойкаме с тати, баба му дава кърма, която съм изцедила през деня.Благодаря на Бога, засега няма никакви признаци на отбиване, само като ми помирише гърдата и му светват очетата Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт