Майонеза! Къде греша и какво да направя за да я оправя???? Спешно!

  • 38 084
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 462
Моята майонеза се оказа пълна катастрофа.Направих два опита един с жълтъци и един с млечна.В момента в хладилника имам два буркана с неясно какво ,но няма нищо общо с майонезата.Преди време опитах ,но с лимон не се сгъсти.Сега прочетох за ломонтозу и пак не се сгъстява.
Върнах се изчетох всичко което намерих и стигнах до извода ,че може би нещо с изтеглянето не го догаждам.Има ли някаква тънкост?Аз слагам всички съставки в буркан топвам пасатора и го пускам.Не се сгъсти.Държах го 30 мин чак гърба ме заболя и тц.
Спазвам пропорциите точно.Къде може да бъркам?
На всичко отгоре мъжа ми от вчера още си чака домашната майонеза. ooooh!
Не спря да ме подиграва.Помагайте моля!Така се нахъсах с тая майонеза.
Отивам до магазина за продукти ,че свършиха и започвам от начало.

# 16
  • Мнения: 3 861
Добави малко прясно мляко. На мен така ми се оправи.

# 17
  • Мнения: 4 462
Мерси! Получи се  newsm44.Обаче май прецах пасатора все да вие на моменти. newsm78

# 18
# 19
  • Мнения: 87
6 жълтъка,1 литър олио,лимонтузу.

# 20
  • Мнения: 2 755
Понякога и на мен не ми се сгъстява с яйцата, макар че слагам лимонтозу. Знам, че всички продукти трябва да са на стайна температура, а аз вадя яйцата от хладилника. Предполагам за това не става. Като са топли се получава и с лимонов сок.

# 21
  • Мнения: 1 710
Въпреки че е стара темата, да добавя още една идея за най-тежки случаи, когато нищо не помага - сварен грис пасираме заедно със странната смес и готово  Peace

# 22
  • Мнения: 8 532
моята доза е следната:
половин кафена лъжичка лимонтозу (открих, че става и без него)
половин чаена лъжичка сол
на едно цяло яйце се долива олио до 200 мл
пасатор

Как го постигам това с олиото - в мерителна купа слагам лимондозуто и солта, яйцата (1-2-3) и допълвам до съответната графа. За 1 яйце - до 200 мл, за 2 - до 400 и т.н.

Обикновено след разбиването с пасатора добавям разни неща за овкусяване. Зависи за какво ще я ползвам - горчица, кисело мляко, сух чесън, разни мерудии.

Важно е яйцата и олиото да бъдат с еднаква стайна температура!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт