Отговори
# 480
  • Мнения: 4
Здравейте! Ще уча немски език в София и ще напиша какво разбрах  Simple Smile
Омега естествено няма да работят по Аз мога повече.
Академия имат курс, който ще започне на 25.11., вечерен - 18:15-21:45ч.
Езиков център Европа ще имат група само в офиса до НДК.
Биг Бен ще имат група и в двата офиса, но тъй като този на Аксаков ми е по-удобен от Младост, разпитвах за него. Ще бъде съботно-неделен, 18:30-20:30ч., системата - Шрите, за която Палмичка е писала, че е трудна, учебниците са включени във ваучера, те са в едно с учебни тетрадки. Честно казано не ме впечатлиха (като отношение) - личното ми мнение.  Wink
ЕС България - поне от разговор по телефона бях много очарована, много изчерпателни отговори на въпросите ми и мило отношение. Системата е Меншен (за която моля Палмичка да даде мнението си  Grinning ). Започват на 18.11. Мисля да се включа там, но ще потърся информация и утре. Странното е само, че ми казаха, че един учебен час се равнява на 45 минути, а уж трябва да е 40, може и да ме залъгват  Grinning 09:00-11:00ч. А и са удобни за мен - на Витошка Simple Smile Някой знае ли кой преподава немски там и дали е добър? И има ли изкарали немски в Престиж, т.к. не прочетох назад нищо.
Благодаря!  Peace

# 481
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,
днес ми се обадиха от БТ, че съм одобрена за обучение по английски език. Моля ако някой вече е преминал обучение по програмата да ми препоръча добра езикова школа в Бургас, от която е останал доволен.

# 482
  • Мнения: 65
Здравейте,
днес ми се обадиха от БТ, че съм одобрена за обучение по английски език. Моля ако някой вече е преминал обучение по програмата да ми препоръча добра езикова школа в Бургас, от която е останал доволен.

Съпругът ми посещаваше такъв курс в у-ща Европа. Остана много доволен  Peace

# 483
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,
днес ми се обадиха от БТ, че съм одобрена за обучение по английски език. Моля ако някой вече е преминал обучение по програмата да ми препоръча добра езикова школа в Бургас, от която е останал доволен.

Съпругът ми посещаваше такъв курс в у-ща Европа. Остана много доволен  Peace

Благодаря ти   bouquet
Аз вече се записах в Давитоз.
Сега обаче ми изникна един въпрос. Когато си подавах документите по програмата бях приложила сертификат за изкарано ниво за англ.език В1. Вчера попълних декларация, в която пишеше, че нямам право да минавам нива, които вече имам. Това значи ли, че трябва да започна от ниво В2? От друга страна пък ако програмата покрива само началните три нива, как ще мина и трите, като реално аз вече съм ги минала, след като имам сертификат за ниво В1  Rolling Eyes Надявам се съм обяснила добре  Blush

# 484
  • София
  • Мнения: 42

ако програмата покрива само началните три нива, как ще мина и трите, като реално аз вече съм ги минала, след като имам сертификат за ниво В1  Rolling Eyes Надявам се съм обяснила добре  Blush
Къде прочете че началните?
Ваучера е за обучение"по ключова компетентност 2  с продължителност не по-малка от 300 учебни часа и три нива на обучение – ваучер с номинална стойност 700 лв.;"
Значи важно е да са 3 нива, а във вашия случай, защото сте представили този сертификат трябва да са по- големи от В1... но пък кой ще отрече че може да сте го позабравили и на входящия тест да се представите по-зле и така да започнете от по ниско ниво  newsm78

# 485
  • София
  • Мнения: 42
Срокът за провеждане на обученията се удължава до 31 август 2015 г. Нова сесия за прием на документи за кандидатстване не се предвижда, тъй като към момента са подадени над 53 хиляди заявления, които чакат да бъдат одобрени. Предстои да бъде разпределена допълнителна квота ваучери за обучение. Всеки гражданин, който е подал документите си за кандидатстване и е одобрен, ще бъде индивидуално уведомен за възможността да избере фирма доставчик на обучение.
http://www.az.government.bg/bg/news/view/oshte-7-8-mln-leva-za-o … a-poveche-au-976/

# 486
  • Мнения: 2 558
Някой срещал ли е дистанционни курсове по програмата по испански или гръцки език?

# 487
  • Мнения: 48
Здравейте Simple Smile
Да се включа и аз в темата. Одобрена съм и от днес започвам с търсенето на школа в София за изучаване на немски. Общо взето съм се спряла на две - Интелект и Дойче центрум.
Някой, който е минал вече по този път или има отзиви за тези две школи, може ли да сподели мнение. А защо не и да препоръча някоя друга школа, в която се е обучавал.
Много се колебая и за дистанционното обучение (в Кабината примерно), но се чудя до колко би било ефективно!?

# 488
  • Мнения: 131
Здравейте,
И на мен ми дадоха ваучер за италиански език. Сега съм процес за издирване на доставчик за София. Дали някой е карал дистанционно езиков курс? Интересуваме препоръка на фирма и какво представлява дистанционното обучение.
Аз съм с кърмаче и май това ще е единственият вариант за мен. Благодаря предварително за отговорите.

# 489
  • Мнения: 50
Здравейте Simple Smile
Да се включа и аз в темата. Одобрена съм и от днес започвам с търсенето на школа в София за изучаване на немски. Общо взето съм се спряла на две - Интелект и Дойче центрум.
Някой, който е минал вече по този път или има отзиви за тези две школи, може ли да сподели мнение. А защо не и да препоръча някоя друга школа, в която се е обучавал.
Много се колебая и за дистанционното обучение (в Кабината примерно), но се чудя до колко би било ефективно!?
Здравейте и от мен! И аз получих уведомлението си след дългото чакане и ще уча немски език дистанционно. Ще очаквам някакви препоръки от скоро минали курсовете или други с лични впечатления. Спряла съм се на "Кабината", но и мен ме притеснява ефективността на обучението. Поради липса на време за посещаване на такива курсове "на живо" обаче се налага да уча езика дистанционно, така че...

# 490
  • Мнения: 2 750



 Спряла съм се на "Кабината", но и мен ме притеснява ефективността на обучението. Поради липса на време за посещаване на такива курсове "на живо" обаче се налага да уча езика дистанционно, така че...

Аз карах курс миналата година в Кабината по програмата, но по английски, после продължих, вече става една година и смятам да продължа още.
Имаше в темата, където се разискват одобрения, ваучери, едно момиче sofy, тя беше споделила, че е карала курс по немски там и е доволна, така се навих и аз за дистанционно.

Най-голям недостатък е, че курсовете са интензивни по два месеца на ниво и аз като начинаеща ми беше много трудно.  След като курсиста е по програмата не може да се задържа повече време в дадено ниво, а да върви с материала.

Понеделник, вторник и сряда във вечерните уроци се преподава материала за седмицата, правят се упражнения, всеки може да попита, каквото не му е ясно. Учителя поства материалите на дъската във виртуалната класна стая, от ляво е чат полето, отгоре микрофона

Дневните уроци наблягат на граматиката.

Четвъртък и петък - разговорни. Тук колкото по-бързо човек придобие кураж да говори, толкова по-добре, пак може да упражни говорейки материала за текущата седмица, да  дава мнение по зададена тема, като учителя подпомага с въпроси, поправя, допълва и т.н.

Един ден през уикенда е преговор на ученото от седмицата.

Уроците имат и видео към всеки, вече са озвучени и на български, що се отнася за модула по английски, горните нива преди бяха само от англоговорящ, но скоро предоставиха и алтернатива.

Всеки онлайн урок се записва, така може да бъде прослушан/видян, ако не си присъствал в реално време.

Учителите, мога да говоря за английския са отлично подготвени и с опит в онлайн обучението, така че, да се получава диалог.

По време на курса натисках, колкото мога, но да кажа, че за 6 месеца  да се затвърди материал от 3 нива, не. Научих много, придобих смелост да свържа прости изречения говорейки.
Така реших да продължа за да си видя пропуските и взе, че ми стана интересно.

Това  е от мен за дистанционното обучение в Кабината Simple Smile Всеки сам си решава къде и как.

# 491
  • Мнения: 207
Здравейте момичета,
Има ли някой учил испански или немски в Биг Бен да сподели мнение?

Мерси предварително за отговорите!   bouquet

# 492
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Здравейте.

Някой дали има отзиви за курсовете по испански в Детелина Софт плюс или в Анхел М?

Благодаря предварително  bouquet

# 493
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моят съвет е ако имате възможност да се запишете в група, не дистанционно. За мен лично много по-добре се учи в група. При мен ходенето на курс направо си беше разтоварване. Групата ми беше от много готини хора, с които много си допаднахме и курсовете минаваха много забавно. И учителката ни беше страхотна. Определено ми беше полезно.

# 494
  • Мнения: 48
А къде сте учили и какъв език?

Общи условия

Активация на акаунт