ActHib ваксина

  • 2 591
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 257
Следва да се има предвид обаче, че това е болест която обхваща изключително бебетата. Най-много заболели са бебетата на възраст от 6м до 24м.

ясно Rolling Eyes...ясна е работата...а бе то хората не без нищо практикуват от 6-ия месец да се запо4не ...само дето ми е жал да я бода всеки месец...тъкмо се зарадвах, 4е днес приклю4ихме със задължителните ваксини по календара , и пак идват все нови и нови smile3514

# 16
  • Мнения: 667
а бе то хората не без нищо практикуват от 6-ия месец да се запо4не
Дори стандартната схема е от 2м.

# 17
  • Мнения: 257
Цитат на: SafeHeaven Дори стандартната схема е от 2м.
[quote

от 2-ия месец #Crazy..ама нали тогава е хепатит- 2-ра 4аст и след това запо4ват 3-те поредни дифтеткок и детския парали4.....както и да е...ние и без това 2-ия месец ве4е сме го минали newsm44

# 18
  • София
  • Мнения: 1 352
И нашата педиатърка горещо я препоръча, сложихме я когато Митко беше на 1 година. Еднократно, нямаше никакви странични реакции, детето много добре я понесе

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз също я сложих на малката еднократно след 15-тия месец. Решението наистина е лично. Аз се ръководех и от идеята, че все пак не ми се иска да изнасилвам имунната система на малката с 2 или 3 допълнителни убождания на малките месеци. Още повече, че в момента няма пандемия на вирусен менингит, не е била на ясла и не е контактувала с много деца.

# 20
  • Мнения: 1 639
  Аз също се интересувам от този въпрос и се колябая   да я сложа или не ....  Педиатърката е на мнение , че не е наложащо , но и не я отрече . Личният ми лекар е на мнение ,че не си струва . В България няма такава епиденмия и не е имало през последните 15 години...... , друг е въпросът ,че и ваксината не е универсална . Другият факт е ,че не се разбоялват всички , контактували с болният , вирусът е избирателен .  Wink

# 21
  • Мнения: 8 585
  Аз също се интересувам от този въпрос и се колябая   да я сложа или не ....  Педиатърката е на мнение , че не е наложащо , но и не я отрече .
Несериозно. Ваксината е задължителна от вторият месец в почти всички Европейски страни.
Личният ми лекар е на мнение ,че не си струва . В България няма такава епиденмия и не е имало през последните 15 години...... , друг е въпросът ,че и ваксината не е универсална . Другият факт е ,че не се разбоялват всички , контактували с болният , вирусът е избирателен .  Wink
Заболяването е бактериално, а не вирусно. И спорадичните случаи са по-важни и чести. Ваксината срещу Хемофилус е универсална-покрива нужните за покриване щамове и е с изключителна резултатност.
За какви 15 години се говори? За времето, през което работих в БГ (1994-1997), аз лично съм виждал 4 тежки менингита от Хемофилус (доказани с посявка на гр. мозъчна течност (ликвор), от които 3 деца не оживяха. Децата бяха на около 14 месеца средно. Българчета, не циганчета и много добре гледани.
По тази логика да спрем и полио-ваксината. Полиомиелит (освен спорадични случаи) не е имало от толкова години  ooooh!

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 16:00 от Birdie

# 22
  • Мнения: 257
аз твърдо съм решила да сложа Act Hib ваксината...единственото ми колебание е - от кога да се ваксинираме...от 6-ия месец - когато се бият  на 3х..или на 1 годинка- когато се минава само с едно обождане newsm12.....по това ,което до сега про4етох , пове4ето мами са си ваксинирали бебетата след 1годинка....толкова ли е рисков периода от 6-ия до 12-ия месец...ние сега сме на 6мес. и 20дни ...предстоят  4 зимни месеца - когато разходките са по-кратки , нямаме контакт с много хора и на детска ясла няма да ходим ...през май месец правим 1 годинка newsm44.... 

# 23
Ние сложихме ваксината на 3,4,5 месеца и на 1 година. Всеки път реакциите варираха (обикновено раздразнителност), като на пет месеца нямаше никаква реакция, но на една годинка около 5-6 часа след ваксината получи болка в крачето там където му я биха и започна да куца, но на другия ден нямаше и помен от това, затова се препоръчва след 1 годинка да се слага в делтоидния мускул (според един сайт в интернет) за да се избегне накуцването.

# 24
Да се коригирам че последната ваксина беше на 1год. и 5 месеца една година след третата доза.

# 25
  • Мнения: 667
затова се препоръчва след 1 годинка да се слага в делтоидния мускул (според един сайт в интернет).
Цитат
Each dose of ActHIB® reconstituted with AvP DTP or ActHIB® reconstituted with Tripedia® (TriHIBit®) or saline diluent (0.4% Sodium Chloride) is administered intramuscularly in the outer aspect of the vastus lateralis (mid-thigh) or deltoid.
Това е цитат от листовката на производителя на ActHIB®, Aventis Pasteur. Не е уточнено императивно, че се поставя в делтоидния мускул.

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 15:55 от SafeHeaven

Общи условия

Активация на акаунт