Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 28

  • 45 833
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета.
Като чета някой от вас се убеждавам, че все още живеем в ориенталско общество, в което мъжът винаги има право и жената за всичко е виновна. Не одобрявам постъпката на Бихтер и Бехлюл, но ги разбирам. Бихтер няма онази силна връзка с мъжа си, която има жена омъжила се по любов. Ако случаят беше такъв, изневярата и щеше да е много по-тежка и осъдима. Както писах и преди, за мен Бехлюл има много по-голям грях пред Аднан, защото през всичките тези години му е бил като син.
Мисля, че вече нямам желание да влизам в темата. Това тесногръдие и прояви на висок морал, без да обиждам никого, ми идват в повече! Приятен ден.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078
Виж, mariana51, казвам, че Бихтер си има съпружески задължения и иска, не иска, трябва да ги изпълнява... защото пък мъжът й и той иска човека...  Laughing Знам, че ще я изнасили, но... тя има ли право да се сърди? Вярно, изнасилването е нещо много гнусно, но не мога да възприема как една жена може да бъде изнасилена от мъжа си? Та те нали за това са семейство...
Както ти е написано излиза, че спят и не мислят. То колко мислят се вижда.
Но физическите контакти не са така както го написа.
Аз не само виждам, но и помня. За такива мнения от вчера се разправяме.
Ако влезе някой за 1 път в темата, ще бъде заблуден.
За разсъждения - всеки нека си ръзсъждава, но за факти -
има една приказка, пред фактите и боговете мълчат.
Оставам с впечатлението, че продължаваме да говорим за различни филми.
И това не съм аз.

# 707
  • Мнения: 0
От някой постове направо ми се повдига вече #Cussing outзабравих да кажа ,че анкетата за новата тема е страхотна Peace

# 708
  • Мнения: 28
Не, напротив... аз нямам място тук! Не разбирам само, защо не приемате чуждото мнение, ами веднага се засягате и казвате, че напускате темата? Искате хората да приемат това, което вие мислите, но когато някой се опита да изкаже мнението си от неговата гледна точка, точно вие се засягате... Не разбирам защо увъртате, каквото имате да казвате, кажете го в очите... Тук е редно аз да се махна, защото се появих по-късно, имате си обособени групи, но аз не се вписвам в тях.


П.С. Моралът означава общоприети принципи!

# 709
  • Мнения: 11 986
 Hug
Идеята за анкета е страхотна   bouquet

Лек ден на всички!

# 710
  • Мнения: 3 371
[quote author=_Sylvie_ link=topic=562751.msg17836855#msg17836855 date=1297847259

Ами моралът е направен, за да се спазва, но понеже в нашето време, всеки си прави каквото поиска... затова ще сме на този хал, но това  вече друга тема. Все пак е полезно от време на време да си спомняме кое е позволено и кое - не.

Лек ден от мен, дами.  Wink
[/quote]

" Моралът е направен " - от кого ? И кой решава кое е позволено и кое - не ?!
Дори Господ не си позволява да съди хората , преди да са отишли при него , кои сме ние , че да го правим ?! Много с лека ръка , ми се струва , че се раздават присъди тук !
pipilota27 , и аз се уморих !

# 711
  • Мнения: 735
Всеки има право да си казва мнението, но не мога да си замълча, когато се казва,че мъжа имал право да насилва жена си само защото са женени! Това просто ума ми не го побира как си го мислите изобщо!

# 712
  • Мнения: 0
  Biskaa благодаря   bouquet
  pipilota27 не ни напускай,ти си от хората с по-различно мнение тук и ми е приятно да те чета  Hug
Нямам какво да добавя за казаното от теб за Бех и  Аднан,точно и вярно
  Моралът не е направен,за да се спазва,а за да показва кое е правилно и кое не.Всеки човек решава дали да го следва или не и това е негов личен избор,за който трябва да плати определена цена. Ако ти си толкова безгрешна ,Силви и можеш сто процента да гарантираш за себе си,че никога няма да постъпиш по начина,който толкова крайно съдиш/това е достоверно само ако си попадала в такава ситуация,а не на думи/,тогава,да. Но до този момент,посмали малко. Не напускай темата,пиши и коментирай,но не бъди така крайна и категорична.Нещата имат нюанси,не само черно-бели.
  Семейството не са задължения от каквото и да е естество,а надграждане на връзката между двама души.Когато тя се разпадне или никога не я имало,съвместното съжителство става мъчение,включително всеки един аспект от него.Когато едният иска,а другият не/независимо коя страна/,очевидно има проблем.Той се разрешава с диалог,доколкото е възможен,а не с насилие.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 11:42 от charovnica

# 713
  • Мнения: 11 986
Изнасилването (в много страни считано за криминално престъпление) е акт на насилствено съвкупление, извършено от едно или повече лица спрямо друго (или други) без съгласието на последните.

В българското законодателство за изнасилване се смята всеки случай, в който мъж упражнява сексуално насилие спрямо жена.

Традиционно под изнасилване се разбира действие от страна на мъжа спрямо жената, но в много законодателства по света понятието е разширено да включва принудителен полов акт от страна на жена спрямо мъж, мъж спрямо мъж и жена спрямо жена. Изнасилването в брака е сравнително ново понятие, вследствие на развитието на феминизма.

# 714
# 715
  • Мнения: 11 986
dterziiska ,тези снимки откъде са newsm78

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078
От Дубай. Той в момента е поканен в Дубай и в Азърбайджан.
На тур. Крайно време е и тук да го поканят. Да не вярваш.

# 717
  • Мнения: 3 292
Това е интервюто с Къванч по телевизия MBC Дубай  Линковете с видеото съм сложила вчера



# 718
  • Мнения: 11 986
dterziiska   bouquet
От Дубай. Той в момента е поканен в Дубай и в Азърбайджан.
На тур. Крайно време е и тук да го поканят. Да не вярваш.


Ще го поканят,ама някой друг път Whistling

# 719
  • Мнения: 8 432
Yulichka, чудесен пост, който почти напълно се припокрива с моето мнение. smile3501

Общи условия

Активация на акаунт