Помощ в търсенето на работа - 10

  • 60 721
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 446
Благодаря ви за отговорите!
Исках да попитам нещо и за раздела "Лични умения и компетенции"/социални, организационни, артистични/ - какво точно е редно да се пише там?
Имам предвид, нужно ли е да се пишат неща от типа на "организиран, отговорен, комуникативен и т.н." или това е много банално?
Предполагам, че може и без тях, особено при положение, че навсякъде чета препоръки CV-то да не е повече от 1 страница.
(Е, моето не можах да го сбия на по-малко от две! Mr. Green)
И редно ли е самото CV да завършва с нещо - като датата примерно или не?

И още нещо - ако тръгна на курс по език, добре ли е да упомена и в самата автобиография за това и как точно?


Първо искам да уточня, че има голяма разлика между резюме и CV. Едното (първото) е на една страница само и няма развиване на много, много дълги романи, докато второто е по-дългото.
Принципно аз никога не си изброявам задълженията, когато кандидатствам, защото местата и дейностите съвпадат до сега с това, за което кандидатствам. Но ако сте били на една длъжност, а искате да я смените, много помага да се напишат все пак задълженията, за да се види колко от тях съвпадат с тези, за които кандидатствате.  Има си и професии, като счетоводителите например, за които е хубаво да се пише какво точно сте правили, защото има страшно много неща.

Под компетенции и умения--аз винаги чета едно и също....писнало ми е. По-добре да го махнете това. То всеки е организирам, работи в екип и т.н. Което, обаче, не е така и на интервю си личи.
Ако,пък, изобщо НЕ ПОЛЗВАТЕ ЕВРОПЕЙСКИЯ ФОРМАТ, най-добре. Пак казвам, много е клиширан, с нищо не Ви отличава от другите амнайсет стотин кандидата по обявите.

Дата--не. Нито имена, нито каквото и да е било. Може да има header и footer, където са Ви имената например ако решите и страници.

За курса--знам ли, зависи от длъжността. Има позиции, за които се изискват сертификати, тогава се пишат. Ако не--не се пишат, няма кой да ги чете.

# 16
# 17
  • Мнения: 27
Аз пък не разбирам защо едно СВ трябва да блести със страшна оригиналност. По моите разбирания то трябва да показва квалифициран ли си за длъжността откъм опит и образование, а не колко си изобретателен, защото това не е гаранция за нищо.

# 18
  • Мнения: 339
Записвам се да ви следя.  Flutter
Успех на всички търсещи.  Peace

# 19
  • Мнения: 3 039
image - подкрепям , но явно става въпрос за "отсяване на пръв поглед" или за първото впечатление, ако една автобиография се откроява от другите, в положителен аспект де Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 6 219
image - подкрепям , но явно става въпрос за "отсяване на пръв поглед" или за първото впечатление, ако една автобиография се откроява от другите, в положителен аспект де Wink

От доста хора съм чувала, че винаги е хубаво да имаш интересна и различна автобиография. Особени при някои професии е доста високо ценено.

# 21
  • Мнения: 960
Аз пък не разбирам защо едно СВ трябва да блести със страшна оригиналност. По моите разбирания то трябва да показва квалифициран ли си за длъжността откъм опит и образование, а не колко си изобретателен, защото това не е гаранция за нищо.


Никой не говори да блести със страшна оригиналност, но автобиографията е прословутите дрехи, по които те посрещат Simple Smile - ако е непълна, недобре форматирана, без логична подредба и т.н. е трудно някой да те "забележи"и да ти даде шанс да покажеш и разкриеш потенциала си (все едно си с мърляви дрехи).

Иначе и ЧР е хора и може да се случи да няма ден и да подмине една стандартна автобиография на иначе подходящ кандидат, т.к. за една позиция кандидатстват десетки, а понякога и стотици хора. Но ако автобиографията се отличава с нещо, то тя приковава вниманието и е гаранция, че поне ще направиш впечатление и няма да се слееш с масата.

# 22
  • Мнения: 800
Добро  утро и успешна седмица на всички!

# 23
  • Мнения: 50
И аз при вас  Grinning.

Пупинка стискам палци. А какво ще стане ако мъж ти го викнат в другия град да бачка, и ти си почнала вече работата в сегашния ви град? Някакви спомени имам че мъж ти беше вторник на интерю в друг град( дано не бъркам нещо).
Ще обясниш ли, ако може и с линк за тази програма, че нищо не намирам в нета, като основна информация   bouquet.

Аз също не разбирам защо Св- то трябва да е уникално и различно, все пак там се гледат професионални квалификации, а не дали Св- то ми е оцветено в жълто и дали е по шаренко от на другите  newsm78.

И Ред Велвет, ще кажеш ли щом Европейското Св не става, кое да използваме, като това се препоръчва навсякъде? И  какъв формат е най добре да е, защото аз мойто си го пускам в пдф формат, а не в уърд. Просто ми е някакси по прегледно, не може да се пише в него и всякакви такива грешки, не могат да се получат при него.

Аз в момента не търся работа, че съм в сесия и никой не би ме й взел в този момент. Но след седмица пак започвам с мъките  ooooh!.

Успех на всички   bouquet.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 176
Късмет, момичета!   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 708
Да не ви изпусна, че интересни неща научавам. Не съм безработна в момента, но и търся все пак нещо различно от сегашното местоположение, да кажем Simple Smile

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Red Velvet би ли ли дала линкове за добри резюмета, които си срещала, с които мислиш, че е удачно да се кандадатства в компании, изискващи резюме, а не СВ.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Записвам се да следя   bouquet

# 28
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Jana d' Ark, копвам ти какво писах на една друга мацка, която питаше за програмата
Първото задължително условие е, да си безработна и записана на Бюрото по Труда. Има няколко програми за безработни, до 29 години с висше образование и без стаж по специалността. Тази, по която аз кандидатствах се казва Развитие на човешките ресурси, има още Ново начало и старт на Кариерата. И трите са с много сходни характеристики. На мен ми се обадиха от БТ, че има като за мен длъжност - офис мениджър, с изискване за образованието Бизнес админситарция както съм аз.
Ако си безработна и записана към БТ, разпитай за тези програми, или на информационните табла разглеждай обявите за длъжности през програмите. Другото важно е, че специално за РЧР има целогодишно подбор. Може по всяко време на годината да се запише работодател, който си търси стажант или служите без стаж. Обвързаността е срочна, за 6 или 9 месеца. После ако искат, биха те назначили и за постоянно. Заплащането е малко, защото е от социалното министерство, а не от работодателя.
По другите две програми се кандидатства малко по-различно. Те са в определен срок. За Русе, Старт на Кариерата беше от савгуст месец, сега ще стартира през април. Попитай в БТ, те ще те насочат, че за всеки град е различно.

Иначе за София, идея нямам как ще съчетаем нещата. Може би ще бъдем разделени, просто не вярвам да ми се отдаде друга подобна възможност да натрупам опит. Утре сме в София, ще видим какво ще се случва  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 6 219
Пупинка, дано мъжът ти си намери добра работа. Това е много важно! Сигурна съм, че някак ще се справите с организацията! Късмет  Hug

Общи условия

Активация на акаунт