Отговори
# 165
  • Мнения: 65
за Чопра - доколкото разбрах това е цената му за цял семинар, независимо колко хора ще дойдат, съответно ако са около 20 човека може да е под 2500 сумата на човек(разпределено по броя на участниците)

Валдорфската педагогика е базирана на духовни закони, касаещи развитието на човека. Самата методика подпомага това развитие, и за целта не е нужно да се налага едно или друго верую, а просто да се следва методиката.(Нужни са добре подготвени педагози, които да я следват и прилагат)

относно децата индиго,   разбрал съм че това идва от книга на Дориин Вирчу, за която смятам че са свързани с вид контактьорство/медиумизъм и не бих препоръчал да се взема на сериозно (независимо от твърденията на авторката, а аз имам даже данни за пострада (просто давам информация и нямам идея да споря за дорийн)).
Ако някой смята че има други данни да ги сподели и да ги изследваме.

Друг въпрос е, че в промяна на знака, в който са тежките планети (Уран , Нептун и Плутон) може да имаме поколения, носители на определени импулси и идеи, общи за много хора, или поне на подсъзнателно ниво съзвучни. Мисля че това може да се усили още повече от влизането на Нептун в Риби (което предстои и където е в силна позиция)
Други важни неща може да бъдат планирано  зачеване в период, който може да даде раждане в период на благоприятни астрологични аспекти, както и пренатално възпитание (духовно общуване между майката и детето още преди раждането) - това са начини които могат да способстват раждане на деца с ново, по-високо осъзнаване.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 840
Клеми, аз се изказвам от позицията на родител на не специално дете - в общи линии кротко и послушно, весело и неконфликтно дете.
Е, аз, като казвам, че моят е специален, нямам предвид "специален" в смисъл на дете с особени потребности, а че е чешит и сладурчо.
Много социален тип е моят син, социален звяр е даже - изумително адаптивен, хипер контактен, много чаровен...нямам идея как го постига, но всички го харесват...
Обаче оттам идват и проблемите му - не може да приеме, ако някой не го хареса. И понеже такъв възрастен не е срещал, нито пък дете в градината, изведнъж в първи клас, като осъзна, че опасният му чар всъщност не е пленителен за всички, изпадна в драма. Не може да приеме, бе, че се и гневи...
Но свикна Mr. Green
Това имах предвид. Радвам се, че най-накрая разбра, че не всички са във възторг от личността му и че това всъщност изобщо не е драма. Пак се нерви, де, ама поносимо.

# 167
  • Мнения: 9
 На мен тази работа, с децата индиго ми идва малко преекспонирана/лично мнение Peace Скоро четох ,че индиго хора има и на 90 години, и на 50, и на 30, което значи, че винаги ги е имало,просто не се е знаело за тях. Казват още, че всички деца,родени след 2000 г. , са по-различни, с по-високи вибрации/което си има и обесненията/.Което не значи обаче, че деца родени преди 2000, и сред тях няма Peace Сега има и кристални, и бели, и незнам си какви - едно е ясно - светът се е "светнъл", че нещо става Grinning Но много трябва да се внимава,кой и как решава кой е индиго,кристален или бял. Децата индиго могат да бъдат и  много опасни за себе си,както и за околните/ама май най-много на себе си/. И трявба да се знае,как да се реагира. Клеми, а защо не им изследваш аурата, при специалист, и ако наистина са такива, могат и да ти дадат насоки за положителното им развитие/да не вземат пък нещо и да си вредят Thinking/

Аз лично си се кефя на децата си ,такива ,каквито са -весели,свободни,контактни,усмихнати-абе деца Grinning-  видно е,че са с по-отворени сетива, че приемат за нормални неща,които големи хора отричат категорично,ама си има и логическо обяснение-в този свят на безумна технология,всичко им се поднася отвсякъде,без ние да сме го искали, те да го искат,и дори и да искаш да им спестиш нещо,все отнякъде се посмуква инфо Rolling Eyes/ но те така си се забавляват,търсят,питат,искат,че чак и на мен ми е забавно/даже ми идва в повече понякога Crazy/. Честно казано, радвам се,че не са изявени индига/каквото и да значи това, но не са затворени в себе си, не са с някаква титаническа сила,та да ми спират тока през 2 минути, и да ми чупят прозорците с мисъл,когато са ядосани-все признаци на деца-индиго/, че на тогава щях да си направя харакири вече Mr. Green

Но има сериозна литература вече,хора,които от дълги години се занимават с това, и самите те казват,че сега всяко дете,което е по-"отракано", родителите решават,че са индиго, а това е грешка PeaceИ че,с деца -индиго/реални и доказани/шега не бива - по-чувствителни са, могат наистина да са опасни за себе си, а могат и да са много ползотворни-дори да лекуват Peace

# 168
  • Мнения: 2 196
Това имах предвид. Радвам се, че най-накрая разбра, че не всички са във възторг от личността му и че това всъщност изобщо не е драма. Пак се нерви, де, ама поносимо.
Сладур. Laughing

У нас драмата е друга - трябва да е най-добра във всичко. Ама не би.
Хвърлянето на медицинска топка в часа по физкултура предизвика бурна драма, след която все пак се съгласи, че не винаги и във всичко ще е най-добра.
А, и рисуването на кукери. Joy

# 169
  • София
  • Мнения: 6 798
Снимка на аурата е снимка на моментното им състояние. Може през 99% от времето да са с индигова и като отидем на теста да са в друго състояние. Струват ми се пари хвърлени на вятъра за момента. Ако някой ден мога да си позволя да ги дам между другото вероятно ще го направя.
Не другите не знам дали вредят (освен на нервите на майка си и баща си), но поради това, че нямат никакъв инстинкт за самосъхранение са хипер опасни за себе си.  ooooh! Висок праг на болка, даже понякога се чудя за Никол дали въобще изпитва болка като нормалните хора.
Лично аз бих предпочела поне едното да не е идигово, че ми идват в повече и двамата. Както се казва - ето, хората по едно такова нямат, аз две.
Не знам кое е преекспонирано, но аз съм съгласна да ги дам на всеки от вас за три дни и после пак да си говорим.
Много са добри, състрадателни, отзивчиви, но живеят в собствен свят. Отказват да се подчиняват за каквото и да е. Не искат да учат като другите деца, скучно им е в градината. Това е защото запаметяват много бързо и след това съответно им е тегаво.
Нищо де, поне не ми е скучно - определено.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 840

Но има сериозна литература вече,хора,които от дълги години се занимават с това, и самите те казват,че сега всяко дете,което е по-"отракано", родителите решават,че са индиго, а това е грешка PeaceИ че,с деца -индиго/реални и доказани/шега не бива - по-чувствителни са, могат наистина да са опасни за себе си, а могат и да са много ползотворни-дори да лекуват Peace
Аз пък мислех, че децата индиго не са "отракани", а даже напротив - по-скоро интровертни Mr. Green
Но тъй като никога не съм се вълнувала дали е индиго или там каквото и да било детето ми, не съм и чела особено по въпроса, де.
Аз си зная, че е джедай, пука ми дали е индиго, кристал или каквото и да било там...
Той владее Силата Mr. Green
НА мама сладкия Crazy

Бианке, моят заяви, че явно е тъп, но пък бил добър в спорта Joy Joy
След което аз му обясних да не лежи на тая кълка, щото и в спорта не го виждам особено hahaha
Демек, върнах го в клас, щото чак пък без никаква амбиция не бива. Аз съм в потрес от постиженията му в учението, а учителките му - във възторг. Отказвам се да разсъждавам върху това разминаване.  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 620
Vox populi   , това за Дорийн го чувам за първи път. За мен и тя и произведенията и нямат никаква стойност. Незная как могат да навредят, те нищо не носят.  Такива писания нито могат да навредят, нито да помогнат, мое мнение де  Peace

# 172
  • Мнения: 9
Клеми, аз с твоите ще се оправя, ама ти с моите-незнам Mr. Green Mr. Green И на  моите им е скучно в социалните заведения, разбират нещата от раз, ама са си  умни,не им е лесно с умни мама и тати Mr. Green, не съм си и помисляла ,че са индиго PeaceЗа болката незнам-там всеки си има наистина праг,който е строго индивидуален. Доколкото съм разбрала,децата ти са контактни,общителни,забавляват си се по детски-радвай им се, и се абстрахирай от индигото/ако ти тежи по някакъв начин,а ако не-действай по план Peace/.Пък като имаш свободни пари-вземи ги провери,ей така да си знаеш Peace Аз също съм си решила да се проверя,току виж съм излязла чудо на природата/най-много точно тогава да не работи апарата,като знам как ми се случва постоянно,ама не е от индигото - там силата на мисълта ми ги блокира всичките Mr. Green/

Клонке, като казах "отракани" имах предвид, такива,които знаят повече от масата - ама права си,май не се изразих точно:peace:

Аз едно си пожелавам на мен и на всички вас - живи и здрави да са ни децата, и ние да им се радваме, и те да бъдат щастливи,такива ,каквито са-индиго,кристални, емоционални,умни,по-затворени,по-различни-те ще се оправят, ние да му мислим,като пораснат,какво ще правим с времето си Peace Grinning

# 173
  • София
  • Мнения: 6 798
 Hug
Тежи ми само, че въобще са неконтролируеми. И че чат-пат се разхождаме до Пирогов. Иначе какво да ме притеснява - за контактни са контактни, даже много, весели, щури, артистични и умни. Обаче ми изпиват енергията.

# 174
  • Мнения: 0
wild flower съгласна сам ,че Bалдорф или Монтесори детски градини са страхотни .И учат децата на невероятни неща .Аз лично ги харесвам .В 1 клас ,ако децата отидат в нормално училище изживяват малък шок ,но това е нищо в сравнение ако са били до 3 – 4 клас във Bалдорф или Монтесори и след това в нормално .Защо –защото в  Bалдорф или Монтесори ги учат ,че всички хора са добри и им мислят само доброто –а онези в нормалните ги учат ако някои мъж ги пипне да почнат да крещят ама силно . Във Bалдорф или Монтесори ги учат ,че света е тяхен и могат да имат всичко –добре ама тези деца решават да се качат на някои влак и да превземат света .Нали се сещаш Холандия е на 70 км от нас а Белгия  на 80 и както няма граници ....ходи после ги търси по Европата .
Имам приятелка , която с всички сили в момента се бори да изкорени от детето  почти всички насаждения от Bалдорф .В 4 клас от Bалдорф отиде в нормално училище . Декември месец се е прибирал по гащи!!! На този му харесал пуловера –дал му го ,на друг панталоните и той ги свалил .Ама мамо нали трябва да сме добри и да помагаме ??? Голям проблем беше и с яденето .Тук в повечето училища няма будки и затова децата си носят сандвичи от вкъщи .
Само ,че на туй    “Bалдорфското възпитание “ другите деца са му изяждали сандвичите !!!
Е цялата история излезе наяве когато детето припадна от глад в училище и социалните дойдоха да се разправят с майката –ти защо държиш детето си гладно .
Може би на тези деца им е по лесно ако са от 1 до 13 клас само във Bалдорф или Монтесори . Все пак са си само в своя “парник” ама  какво става когато на 18 -19 години се сблъскат с живота (не ,че на другите им е по лесно )не знам все още нямам наблюдения.

# 175
  • София
  • Мнения: 6 798
Лично аз предпочитам ако някой мъж ми пипне децата да пищят силно.
Нещо това отглеждане в буркан не ми харесва.

# 176
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
за Чопра - доколкото разбрах това е цената му за цял семинар, независимо колко хора ще дойдат, съответно ако са около 20 човека може да е под 2500 сумата на човек(разпределено по броя на участниците)

Както винаги, дори и за нещо обикновенно не  даваш конкретен отговор  Tired
Помолих те за линк , черно на бяло а не "доколкото разбрах" , "някой казал"  Tired

По предишния пост бе писал 45000$ сега 2500$  ooooh!


Не ми отговаряй на поста за де не се получи спам  Peace Достатъчно  Stop



Извинете за офа


viivaldii
Peace

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 15:22 от Desss

# 177
  • Мнения: 105
Синьо мечтание, картините са невероятно въздействащи и докосващи душата, но явно не на всеки действат така.  Затова хората сме различни ..... Лично аз като ги гледам ме изпълват с положителна енергия, така че благодаря за линка   bouquet .


alexandra_06 Много се радвам,че са ти въздействали положително!  Hug

Бианkа Винаги има "добри" и "лоши" учители,както  и "добри" и "лоши" родители.Няма как да бъдем еднакви,децата също са индивидуални,дори от една майка казват няма две еднакви деца и мисля така е по-нормално.
А за амбициите да са най-добри децата-мисля,че е временно явление.Особено с навлизане в пубертета...

За възпитанието можем да си говорим дълго,факт е,че това поколение е по-различно.И не защото ние сме им повлияли,напротив.Сега е времето на технологиите и те пречат за нормално формиране на личността-мое мнение.Децата днес не умеят да общуват,те не се познават реално,макар с години да са в един колектив.Впрочем,те не са дори колектив.Всеки е за себе си.Оформени егоисти,които драпат към върха сами.Те нямат и приятелства като едно време-ако нямаш плейстейшън или нещо друго по-яко -хич не те отразяват. В същото време сравнявате с Валдорф системата.Честно казано аз не мисля,че тя би навредила ,ако се прилага в разумна степен.Всичко ,което е прекалено е вредно,няма как.
Мога да кажа по своя опит като родител,че да,имали сме трудности с общуването с другите деца,тъй като  агресията им ни е шокирала буквално.НО с времето успяхме да се справим,не случайно казват първите 7 години,че са важни за формирането на човека като личност и характер.Все още вярваме в доброто,но и се опитваме да помагаме на онези,които са се оставили на течението...
Един пример,едно момче  от 1 клас на сина ми много бе агресивно и все нападаше моя син.Моят се е защитавал,не се е оставял,но-след 5 години пак са в един клас и въпросното момче от първия ден отишло и му се е извинило,стиснали са си ръцете по мъжки.Значи все пак не става на агресията да се отвръща с агресия,времето поставя всичко по местата си. Flutter

# 178
  • Мнения: 3 034
 Joy Какви са тези фантастики за Уолдорф, дами?  Laughing Не знам колко от писалите за "драмите" и "шока" имат реална представа от педагогиката в такова училище, но честно, половината от изписаното е просто смешно.  Joy Няма саксии, не си дават дрехите на околните, определено знаят, че с непознати не се контактува, 100% са научени, че не всички им мислят доброто и изобщо... Това не е секта.  ooooh! Голяма забава.  Laughing

# 179
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
simplyaven
е' аз не виждам нищо смешно в описаното  от viivaldii


Няма нищо на 100% ефектно и перфектно  Simple Smile

Програмата е страхотна просто  при всяко дете е различно  Simple Smile 
Доброто, хубавото за мен не винаги е такова за друг  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт