Отговори
# 195
  • Мнения: 65

Тук си говорим за пари, нима някой не го е разбрал???

идеята е че ако си говорим за духовното, да не е за сметка на този на който му го говорят и в полза на този който говори.

Това не е чанта Louis Vuitton. И мен ме кефят тия чанти, въпреки че не съм специалист, но не планирам да си ги купувам като вземам на хората пари за това, което могат да научат и безплатно. Между другото, организацията свързана с мехш йоги (ТМ) работи на франчайзинг - ако искаш да станеш "инструктор" - плащаш нещо на организацията, и то за "лични мантри" дето ги има и в интернет, и се изчисляват по табличка според годината на раждане, и не трябва да се казват, щото са "лични" и  "да не им се изгуби силата" Simple Smile  Simple Smile

Чантите може да са скъпи, а уроците трябва да са безплатни, ако твърдим че работим за благото на другите и тяхното повдигане.

За да не стане "не ме гледай какво правя, ами ме слушай какво ти говоря" Stuck Out Tongue

не казвам че духовното и материалното не са свързани. Въпроса е как точно ги свързваме и колко.

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 17:57 от Vox populi

# 196
  • София
  • Мнения: 2 840
Еле па Норбеков е много по духовната част. Той и стилът му прелива от духовитост... Mr. Green

Вокс, всичко е пари, приятелю. Тези хора така си ги изкарват. Аз неслучайно съм казала, че всички, които ни УЧАТ как да правим кинти, ги правят по този начин - като ни продават уроците си. И затова лично аз не вземам точно техния пример за показателен. Да бутилираш розови облаци и да ги продаваш е печелившо, няма спор, но не е моят начин. Аз съм казвала, че примерът на успели хора за мен е по-показателен.
Иначе, ако искаш да растеш духовно, има безброй начини да го правиш и без да плащаш на разни хора, пък били те и известни трейнъри.

Всички знаем, че това е индустрия в момента.

# 197
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Въпроса е как точно ги свързваме и колко.
Точно така всеки определя сам за себе си колко.


Едни са скромни , други не , трети ги е шубе и така, четвъри могат , други не  ..... всеки си преценява  Wink




сА малко егоЦентризъм ще добавя и ще се самоцитирам   bowuu



Ако искате да сте успешни в нещо взимайте пример от успели хора  Wink
Внимавайте също от кого взимате акъл ,неуспелите обикновенно мн. обичат да "помагат" Sunglasses

Примерно Лилиян Ту препоръчва като някои си избират Фън Шуй консултант да проверят първо до колко той е успял и благосъстоятелен  Wink


Замисляли ли сте се от кого взимате пример и съвети , какво е вашето Гуро ..... Wink ?

И още нещо се присетих  Wink -не  завиждайте на преуспелите хора, а им се възхищавайте и взимайте пример Grinning

Просто сменяме "завистта" с нещо полезно !  Hug



п.п. надявам се сега да не се изредите и да се обяснявате  че не сте изпитвали това чуство и че никога не сте цъкали след някой пО успешен  от вас Whistling

# 198
  • Мнения: 3 034
simplyaven
е' аз не виждам нищо смешно в описаното  от viivaldii



За мен е смешно. И невярно. "Една приятелка" за мен няма никаква стойност, защото познавам системата отвътре. Описаното няма нищо, ама нищо общо с педагогиката в Уолдорф. Това първо. Второ, в една законова (и светска) държава всички училища, без изключение, на първо място спазват важащите и за останалите училища закони и разпоредби. Така че, изписаното е откровено смешно, като довод против Уолдорф или Монтесори. А проблемите на детето сами по себе си не са смешни, но явно идват от другаде.



Чантите може да са скъпи, а уроците трябва да са безплатни, ако твърдим че работим за благото на другите и тяхното повдигане.

За да не стане "не ме гледай какво правя, ами ме слушай какво ти говоря" Stuck Out Tongue


Това последното може да стане девиз и на тази тема.  Wink

# 199
  • София
  • Мнения: 2 840
simplyaven, може възпитанието в Монтесори да не е причина детето да реагира по този начин, но определено то е жертва на своите съученици, които явно осъзнават, че е по-различно и си правят грозен майтап с него. А фактът, че това дете не го осъзнава, вече е друг въпрос и вероятно наистина има проблем с реалния свят, от който явно е било изолирано.

# 200
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Чантите може да са скъпи, а уроците трябва да са безплатни, ако твърдим че работим за благото на другите и тяхното повдигане.



Това последното може да стане девиз и на тази тема.  Wink
[/quote]

Тогава елитното училище защо взима пари , защо плащаш такси , защо държим да запишем детето си в такова училище  Thinking ..... Нали е за благото а пък искат пари и то не малко   Crossing Arms или пък пак сравнението не ви е тамън  Rolling Eyes


п.п. сори стана малко лично  Peace


Всеки има различен мироглед  Peace някой път мога да разбрера и другия  Wink



Само глупците и покойниците никога не менят мнението си.

 Д.Лоуел







# 201
  • Мнения: 958
почувствах че трябва да ви пусна тази лекция
http://www.youtube.com/watch?v=pVh6SvpGAmE&feature=player_embedded
може и да е пускана преди, но не съм попадала.

Аз също мисля че темата за индиго, кристални и кви ли не малко се преекспонира. Просто децата са различни, пак някой е решил да ги вкараме в рамки или групи.

# 202
  • Мнения: 3 034
КЛОНКА , аз неслучайно споменах, че проблемът на детето е другаде, а именно в липсата на самочувствие. Нито Монтесори, нито Уолдорф, нито който и да било учител по която и да било система е длъжен да замести "потресената" майка във възпитанието на детето й. Освен това, децата определят "различен" по много начини - може и очила да носиш и пак да си тормозен. Да не говорим аз какво отношение видпх в съвсем редово БГ училище към дете с увреждане.  Tired

Desss , нито цитата ти разбирам (защото е тотално сбъркан и съответно последното изречение на е това), нито смисъла на въпросите. Какво да ми харесва? Кое сравнение? Аз вече написах съвсем просто и ясно защо аз лично съм записала моето дете в това училище. По-просто няма как да го напиша.

Какво благо в частното училище???  Laughing Това да не е благотворителна организация.  Mr. Green Не е и секта, вече стана ли ясно? Безплатно - в църквата.

Ако ти не виждаш нищо смешно в:

"Голо, босо и гладно екс-уолдорфче раздава и последната си риза на съучениците си. Потресената майка се опитва да изкорени вредно влияние."

то аз не мога да ти помогна. Хубаво е човек да прочете нещата, за които говори, преди да нададе ухо на латиноамерикански драми. Според мен. Аз така прочетох около 300 страници, преди да се ориентирам аджеба за какво става дума в Уолдорф.

# 203
  • София
  • Мнения: 3 648
Луната в Рак е силна - на трон .(тоест това е добре, но зависи и от другите и аспекти)

http://pims.ucoz.net/board/planetite_v_znacite/planetite_v_rak/32-1-0-358

Мда, всъшност се оказа, че друг аспект ми влияе сега, че пак съм силно разколебана и повлияваща се от другите. Плутон май беше.

# 204
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Какво благо в частното училище???  Laughing Това да не е благотворителна организация.  Mr. Green Не е и секта, вече стана ли ясно? Безплатно - в църквата.

Така е , аз пък визирах "скъпите" курсове които също са по желание и според възможности т.е. не са благотворителни  Peace


Разминаваме се ,мислим за "различни"  неща  Sunglasses няма как да се разберем а и не държа  Wink


Цитат
Ако ти не виждаш нищо смешно в:
Ми не виждам  Sunglasses няма лошо , щом ти е смешно ОК  Peace

# 205
  • Мнения: 9
Чета, за пари си говорите Grinning

Аз от моят префесионален опит мога да кажа, че всичко,което е безплатно, не се цени Peace Ако си платиш/и 1 лв., евро, долар или йена/, започваш да изискваш нещо срещу парите си.Ако си платиш много-много очакваш,изискваш,настояваш-и накрая получаваш/в най-добрият случай/. И аз не одобрявам прекалено високите цени за семинари, с духовна насоченост,ама за мен скъпото,ще е за вас евтино,нали/или обратното/. Ако Чопра или някой друг от "нашите" направи безплатен семинар, дали няма да ни е странно - аджеба,що тоз човек го прави за без пари,а ThinkingИ да, ще отидат хората, ама нали е безплатно - що пък ще слушат,записват,питат - ще си тръгнат когато си пожелаят.Ама ако си платил 1000-2000 евро - ще си тръгнеш,ама друг път Mr. GreenДаже и малко ще ти се види-ще се почувстваш "прецакан"-дадох му аз 2000 евро, а той все неща от книгите ми говори,нали Peace То и умът ни е даден безплатно, и волята, и силата,и затова толкова и ги ценим...драпаме там с болни амбиции да се докажем на себе си или обществото, а пък не знаем, че всичко,което ни трябва ни е дадено безплатно със стандартният пакет оборудване - тялото Peace Добрата новина ще е,ако срещу дадените си пари, открием това,което ни е липсвало в нашият си пъзел, и го използвааме да утроим цената, а ако не - горим с 2000 евро Peace/примерно де, харесах си тез 2000 евро Mr. Green/. Я си помислете само - тази тема е безплатна - всеки влиза,чете, поема от нещо,или от нищо и си продължава. А ако темата е платена/ей,админите,сега да не е направите платена Naughty Wink/, ще си платиш, ще изпиеш жадно всичко, ще си :откраднеш" вълшебният' елексир, ама и ще искаш още - ще се сърдиш,ако някой не ти "дава",това от което имаш нужда,нали Peace Примерче само Grinning

# 206
  • Мнения: 3 034
Аз "скъпите" курсове не ги знам кои са. Плащам по-малко от такса в БГ частна детска градина. Факт. А евтини заглавия стил жълт всекидневник недолюбвам. Вярно, за различни неща мислим, то аз го изживявам в действителност, няма какво да го мисля.

otilia , така е. Качеството и то има цена. Не знам как да я измеря спрямо уроците, обаче.  Rolling Eyes Джо Витале, примерно, на мен ми е забавен. Сигурно бих си платила да го слушам, за удоволствие, пък колко е повече или по-малко качествен... Труден въпрос.  newsm78

Да взема и аз да срещна някоя екс-уолдорфка с Луи Вюитон чанта, отма ще й приема дарението, ама нейсе.  Laughing

# 207
  • BG
  • Мнения: 390
Момичета, защо провеждате такъв спор и напрягате обстановката.
Аз не бях влизала от доста време в темата и исках да споделя болежките си с вас, съотв. да поискам съвет, но се отказах, за да не ме освиркате с какви маловажни неща се занимавам.

# 208
# 209
  • София
  • Мнения: 2 840
Я сподели, Ира, не се прави на класна ръководителка, казвай какво те мъчи, че след теб съм аз. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт