Отговори
# 570
  • Мнения: 1
Момичета, едно питане имам относно нещо, което забелязвам за себе си .... Докато си стоя в свободна позиция, накъде съм седнала и просто правя някакви си неща , забелязвам как си стискам палеца в шепата си ( прибран вътре в дланта, а не както се стиска палец за късмет).... Това се хващам да го правя от край време и започвам да се усещам, че нещо вътрешно изживявам, защото до сега не съм забелязвала така да си стискам палеца ...... Някой има ли някаква идея какво точно правя.... какво тялото иска да ми каже и аз да не се усещам?  newsm78

# 571
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Момичета, въпросче имам. Някоя от вас, освен фън шуй, знае ли за нещо подобно, което да е приложимо с дизайна, обзавеждането и т.н.
В смисъл, някой от авторите, които сте чели, говори ли за дома и неговата подредба с оглед хармония, благоденствие, покой и т.н.?

В момента чета "Фън Шуй за апартамента" на Ричард Уебстър. Доста неща ми допадат и се получиха по желаният от мен начин.

# 572
  • Мнения: 146
Vox, Dani, Free Will, Благодаря ви! Това с концентрирането върху пламък ми проговори някак си... едно време татко също ми го перопоръчваше... Медитацията определено ми помага... дава много хармония и лекота.. Даже днес след медитация ми просветна за причината за вчеташния ми странен ден...
А за губенето на ключове аз съм майстор, както и на всякакви губения на предмети които не стоят на постоянно място - чадъри, шапки, ръкавици, очила, пари кото съм оставила по джобовете... но тях често се случва добра душа да ми ги намери и да се сети че са мои..  Crazy за което много благодаря...  Heart Eyes
А с ключовете бях влязла в цикъл на постоянно губене за известно време.. бях доста пренатоварена с работа и драпах с нокти и зъби да стане нещо, което просто не ставаше... абе с една дума просто не бях тук и сега...
То и другите неща ги губя от "заплес"... Ако някой знае начин за справяне със "заплес" горещо го моля да сподели...   Blush

Ето и един поздрав от мен. мелодията ми беше в главата в момента, в който се събудих...  Party



 Peace

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 21:31 от miniemouse

# 573
  • Мнения: 9
Момичета, едно питане имам относно нещо, което забелязвам за себе си .... Докато си стоя в свободна позиция, накъде съм седнала и просто правя някакви си неща , забелязвам как си стискам палеца в шепата си ( прибран вътре в дланта, а не както се стиска палец за късмет).... Това се хващам да го правя от край време и започвам да се усещам, че нещо вътрешно изживявам, защото до сега не съм забелязвала така да си стискам палеца ...... Някой има ли някаква идея какво точно правя.... какво тялото иска да ми каже и аз да не се усещам?  newsm78

В йогата ,има едно подобно "упражнение", с което се проверява силата на волята- според мен в момента се концентрираш върху нещо,което ще зависи силно от теб, и твоята воля Peace

# 574
  • София
  • Мнения: 13
КЛОНКА, сещам се за индийския варант на Фън - Шуй, т.нар. ВАСТУ. Ако ползваш руски ето малко:
  
 ПОЛЕЗНЫЕ СОВЕТЫ

  - Мебель и другие тяжелые предметы должны быть на западе или юге.

  - Телевизор должен стоять в юго-восточной стороне дома. Если он будет на северо-западе, вы будете терять много драгоценного времени, если на Юго-западе, будет часто ломаться.

  - Место для телефона – Восток, Юго-восток или Север.

  - В гостиной или в жилых комнатах не должны находиться изображения птиц, животных, женщин, плачущих детей, сцен военных действий.

  - В северо-восточной части дома мусор не стоит хранить – это место нужно содержать в чистоте.

  - Место в доме, где есть огонь никак не должно соприкасаться с местом для воды- это представляет большую угрозу жизни сына хозяина этого дома. Между плитой и мойкой должно быть расстояние!

  - Газовую плиту не нужно ставить напротив двери в кухню.

  - В оформлении пола и стен кухни не стоит использовать черные или белые цвета.

  - Холодильник на кухне не стоит держать в Юго-западном углу, он будет часто выходить из строя.

  - Полезно чтобы утренние солнечные лучи падали на наше тело после приема ванны или душа.

  - В ванной нужно избегать темно-красного или черного цвета.

  - Туалет не должен быть в ванной. Его лучше разместить в западной или северо-западной части дома.

  - В туалете нельзя использовать мраморный кафель.

  - Самое важное место в доме – его центр. Именно через него в дом входит важная энергия эфира, которая не в состоянии попасть через окна или двери. Там ничего не должно стоять и он должен содержаться в чистоте. По индийской традиции в центре дома делают дворик, не накрытый крышей.

  - Важно, чтобы окна и двери были хорошо изолированы. Васту предостерегает от сквозняков

  Ранголи – это замысловатый узор, который индийские женщины до сих пор каждое утро рисуют у порога своего жилища. Его наносят рисовой мукой или мелом. Считается, что он способен отогнать от дверей плохую энергию и привлечь хорошую. Под хорошей подразумевается Лакшми – богиня любви и удачи

И още:   http://www.sibir.bg/blog/GoddessLight/?blogPage=blogPreviewArtic … &artID=408315

# 575
  • София
  • Мнения: 6 798
Момичета, едно питане имам относно нещо, което забелязвам за себе си .... Докато си стоя в свободна позиция, накъде съм седнала и просто правя някакви си неща , забелязвам как си стискам палеца в шепата си ( прибран вътре в дланта, а не както се стиска палец за късмет).... Това се хващам да го правя от край време и започвам да се усещам, че нещо вътрешно изживявам, защото до сега не съм забелязвала така да си стискам палеца ...... Някой има ли някаква идея какво точно правя.... какво тялото иска да ми каже и аз да не се усещам?  newsm78

В йогата ,има едно подобно "упражнение", с което се проверява силата на волята- според мен в момента се концентрираш върху нещо,което ще зависи силно от теб, и твоята воля Peace
И аз много често стоя така.
То какво ли не зависи преди всичко от самите нас?  Wink
Това вид "събиране на собствена енергия ли е"?

# 576
  • Мнения: 611
Момичета, едно питане имам относно нещо, което забелязвам за себе си .... Докато си стоя в свободна позиция, накъде съм седнала и просто правя някакви си неща , забелязвам как си стискам палеца в шепата си ( прибран вътре в дланта, а не както се стиска палец за късмет).... Това се хващам да го правя от край време и започвам да се усещам, че нещо вътрешно изживявам, защото до сега не съм забелязвала така да си стискам палеца ...... Някой има ли някаква идея какво точно правя.... какво тялото иска да ми каже и аз да не се усещам?  newsm78
Прилича ми на мудра.И на други места съм чела,че хората ги правят несъзнателно.Виж т.5 от текста.
Цитат
8. БАН ЧЖИ ФА
( Цялостно лечение и подмладяване на организма )

1. Палецът притиска показалеца към дланта. Показания: слабо сърце.
2. Палецът притиска средния пръст към дланта. Показания: слабо и вяло храносмилане, подуване на корема, храносмилателен дискомфорт, диарии.
3. Палецът притиска безименния към дланта. Показания: функционална недостатъчност на белите дробове, активизиране на дихателните движения.
4. Палецът притиска кутрето към дланта. Показания: бъбречни заболявания.
5. Палецът опира в средата на дланта. Останалите пръсти го обхващат. Показания: черен дроб и жлъчка, очистване чрез червата.
ДОЗИРОВКА:Без ограничение.

или на тази:
Цитат
31. ДЗЪ
( Мудра на оцеляването )




ПРИЛОЖЕНИЕ: Регулира функциите на бъбреците, правото черво и гръбнака.
При страх, мъка, депресия. Стимулира личностния магнетизъм, интуицията и ума. Ключ към Муладхара - Първа, Коренната чакра.Трети вариант:
ИЗПЪЛНЕНИЕ: Палците са свити в юмруците. Може да се държат и в джобовете.
ДОЗИРОВКА: Без ограничение.

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 00:01 от Sweta

# 577
  • София
  • Мнения: 369
Момичета, въпросче имам. Някоя от вас, освен фън шуй, знае ли за нещо подобно, което да е приложимо с дизайна, обзавеждането и т.н.
В смисъл, някой от авторите, които сте чели, говори ли за дома и неговата подредба с оглед хармония, благоденствие, покой и т.н.?

Здравей, от доста време са ми интересни такива енергийни влияния.
По принцип мечтата ми е да правя енергийни градини и затова изучавам такова инфо Simple Smile
Васту Шастра е индийска енергийна система, която тук е обяснена `научно`. Ако не се справяш с английския, превела съм някои от статиите и мога да ти дам линк и за тях.

Обаче, за мен идеите във всички енергийни системи, свързани с подредба на място, са силно обвързани с географските и климатични особености на мястото, където са възникнали, което всъщност си е съвсем логично.

Много от важните принципи на тези системи са свързани например със слънцето, съгласни сте, че в южните ширини ще се крием от него, а в северните ще го търсим.

Когато става въпрос за подредба, интуицията ни много често ни води по най-добрия начин - можем просто спокойно да обиколим помещенията, търсейки и разглеждайки всеки детайл - това, което предизвиква негативни емоции - освобождаваме се от него...
това ми е любима тема - да се освобождаваме, за да направим място за новото  Grinning

Когато човек започне да подрежда, понякога после осъзнава, какво всъщност е направил - например да препречи достъпа на другите към него или пък обратното....

Като цяло съм на мнение, че това, което е красиво и вдъхновяващо за теб, е най-хармоничния и ценен начин да направим нещата, така че духът ни да е спокоен и блажен Simple Smile

# 578
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

В смисъл, някой от авторите, които сте чели, говори ли за дома и неговата подредба с оглед хармония, благоденствие, покой и т.н.?
КЛОНКА , мн. достъпни и разбираеми са книгите на Лилиян Ту  Peace
Сигурна съм че ще те грабне ей тази : Фън шуй за богатство и изобилие
Peace


Иначе за в момента съм взела "Учебник фен-шуй" на Лев Игельник ( на руски е ) Още не съм я почнала  Crazy

Bili-san Peace да интуицията също играе роля , така е  Grinning

# 579
  • Мнения: 958
Момичета, знаете ли някой ритуал, или въобще нещо, което да помогне да убедиш човека срещу теб, в дадено нещо. Или просто да е благоразположен към теб. Аз само за х'опонопоно се сещам, и да може да се използва, навън в движение ?

# 580
  • София
  • Мнения: 3 648
Това с палците и аз го правя от време на време. Явно подсъзнателно организма знае какво да прави.

# 581
  • Мнения: 65
за палеца - Според Дънов никога не трябва да е под другите пръсти ,  а над тях, тоест други пръсти да не покриват палеца, за да не отслабва волята. Палеца да е винаги над другите пръсти. Също така да се движи самия палец - нагоре, надолу, ляво, дясно. Също така хубава техника е концентрация на палеца на ръката - за усилване на волята и за Любовта (палеца е под влияние на Венера, и е свързан с Божествения свят)

книга за Васту шастра   има издадена на български
http://www.izgodnobg.com/ceni/30206-Vavedenie-vav-Vastu-SHastra- … at-shtastieto.php

http://www.ozeleniavane.bg/article/energy/VastuFAQ.htm
http://www.ayurvedabg.com/vastu.php

# 582
  • Мнения: 730
За работата и различните комбинации с пръсти по време на медитация, а и в ежедневието има в темата Мудри   bouquet

# 583
  • Мнения: 1 422
Палци в затворени шепи е мудра за защита. Затваря те, но преставаш да възприемаш и околното. Използва се в акутни ситуации, когато например си на среща, по време на която някой се държи силно агресивно.

# 584
  • София
  • Мнения: 6 798

31. ДЗЪ
( Мудра на оцеляването )




ПРИЛОЖЕНИЕ: Регулира функциите на бъбреците, правото черво и гръбнака.
При страх, мъка, депресия. Стимулира личностния магнетизъм, интуицията и ума. Ключ към Муладхара - Първа, Коренната чакра.Трети вариант:


Ей това ми хареса. И после ходя да обяснявам, че не работя специално за интуиция.  Mr. Green Работя, ама и сама не знам.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт