С какво мазахте новороденото си лятно бебе?

  • 5 384
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте! Моля мамите, които имат дечица, родени през лятото да споделят опит какво мазило са ползвали за новороденото си - олио или лосион. От опит зная, че кожата на новороденото е много суха и има нужда от силно подхранване, но пък от друга страна през лятото кожата си се омазнява повече от обикновено. Така че ще чакам мненията ви!  Wink

# 1
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз лично си го мажех с мляко и продължавам да го мажа.

# 2
  • Мнения: 8 999
С олио.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 414
Мляко бих използвала. Олиото не е препоръчително и за зимните бебета.

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Жоро се роди в рекордни жеги  Laughing.От началото мажа с лосиона на Бюбхен.Много съм доволна от него.Временно мазах с един медицински,но не ми хареса и се върнах към Бюбхен.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 802
Синът ми се роди май месец. Използвах бебешко мляко.

# 6
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Мляко   Peace

# 7
  • Мнения: 914
Бебето е родено към края на Април и от тогава ползвам мляко.Олиото е подходящо само за масажите.

# 8
  • Мнения: 171
Каката, зимно бебе - с олио на Бюбхен
Синът ми, лятно бебе - с млякото на Бюбхен

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
С млякото на Хипп. После пък прочетох, че в него има парабени  ooooh! Но ни констатираха атопичен дерматит и така или иначе минахме на козметиката на Линола Фет.
Сега за пролетното бебе се чудя какво да ползвам  Rolling Eyes Вероятно ще пробвам със зехтин и ако не ми хареса ще мина на козметиката на Babylove.

# 10
  • Мнения: 1 796
Малката е родена края на август и си беше доста горещо.От самото начало я мажа с бебешко мляко на Евент.И сега с това я мажа,без значение какъв сезон е.

# 11
  • Мнения: 195
Нашето юнско бебе първите два месеца мажех с олио на Бюбхен, после минахме на мляко от същата марка, като само след вечерната баня ползвах отново олио

# 12
  • Pb
  • Мнения: 1 183
С бадемово масло. Сега, ако трябваше, бих го мацала доста по-малко, клонейки към никак. 

# 13
  • Мнения: 817
Благодаря ви за отговорите, момичета!
Аз за марката нямам колебания - Себамед ще е, а те предлагат лосион, мляко и олио. По всяка вероятност ще се спра на млякото. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 44 188
олио и със зимно не бих ползвала.
мляко или хидратиращ крем.

# 15
  • Мнения: 817
Виждам, че има няколко мами противници на бебешкото олиото. Можете ли да споделите защо? Явно съм пропуснала някъде нещо из цялата информация за бебешката козметика.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 188
защото е тежко, омазняващо, запушващо порите, предразполагащо към обриви и т.н.

за кожата е важна хидратацията, не омазняването.

# 17
  • Мнения: 15 379
С мляко. Опитах със зехтин, но след първата проба се отказах.
Слънцезащитно средство започнах да ползвам едва през късната пролет, бил е някъде 8-9-месечен.

# 18
  • Мнения: 2 658
С нищо, в края на август е родена. И аz съм противник на олиото... какато и на маzането беz определени причини въобще. 

# 19
  • Мнения: 36
Здравей,
Моята бебка е родена през юли - в големите жеги. Как да я обличам и с какво да я мажа бяха големите ми драми откакто забременях. В крайна сметка се спряп на млякото на Мустела за лятото - олиото е прекалено омазняващо за лятото и запушва порите както вече си прочела от мамите по-горе.

# 20
  • Мнения: 1
Ние сме родени 17.06.10 и беше доста горещо,но кожата й беше доста сухичка и по съвет я намазах със Seba Med олиото и й се появиха пъпчици,след това започнах с лосиона на същата марка,че млякото беше нещо много гъсто и много ми хареса!И до днес я мажа с него!

# 21
  • Мнения: 1 354
Използвам млякото на Мустела и през лятото и през зимата.

# 22
  • California
  • Мнения: 264
С абсолютно нищо!
Не се е налагало   Peace

# 23
  • Мнения: 513
Моят син е зимно бебе, но го мажех с лосион на Себамед.

# 24
  • по света
  • Мнения: 1 587
Седмица,две с преварен зехтин.После с Хидра бебе на Мустела,то е кремче не е нито олио,нито лосион.

# 25
  • Мнения: 1 567
Здравейте! Моля мамите, които имат дечица, родени през лятото да споделят опит какво мазило са ползвали за новороденото си - олио или лосион

и двамата са родено август.
Големия го мазах с бебешко олио.
Малката с преварен зехтин.
Сега -  с козметика, която се провада единствено в аптеките. (A-DERMA, тъй като е с атопичен дерматит)

# 26
  • Мнения: 1 418
с мляко.Понякога и с бебешко олио

# 27
  • София
  • Мнения: 67
Дъщеря ми е родена на 30.06. Вечер след баня я мажех с лосион на Мустела. А преди разходка личицето - с кремче, пак на Мустела. За олиото знам, че загрява и не е удачно лятото.

# 28
  • Мнения: 776
  Аз го мажех с мляко, но и някой път и със зехтин и продължаве така.

# 29
  • Мнения: 1 277
Мляко и лисион.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 352
Само с мляко го мажех и продължавам.Олио не съм използвала.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 926
С нищо не съм мазала, не сме имали проблеми Peace

# 32
  • Мнения: 724
Лятното ми юнско бебе съм мазала с млякото на Мустела,сега пак мажа с него.Олио никога не съм ползвала.

# 33
  • София
  • Мнения: 56
Лятото ползвах лосиона на СебаМед.

# 34
  • София
  • Мнения: 233
Мляко на Нивеа и Мустела-крем за суха кожа.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 1 652
С лосион и олио на Веледа.

# 36
  • Мнения: 1 759
С мляко лятото и само на гънките слагах олио,другаде не,защото и безбдруго олиото загрява!

# 37
  • Мнения: 2 011
Кожата на новороденото си е идеална, не е много суха(освен ако няма проблем). Изсушава се от ежедневното миене със сапун. И двете ми деца са родени през юли. Къпане само с вода, без душ-гелове. Ако все пак е необходимо, бих сложила лосион - Веледа например.

# 38
  • Мнения: 72
Никога не съм харесвала олиото за бебета,мноооого ми е мазнярско Sick,първоначално я мажех с мляко, а после с лосион Simple Smile

# 39
  • Мнения: 181
Мажех го с мляко на Мустела,а с олио-мазах около месец през зимата,ама хич не ми хареса,след това си продължихме с мляко...и все още го мажа след банята с мляко,но на СебаМед използвам сега от 4-5 дни,много съм доволна.

# 40
  • Мнения: 1 672
дъщеря ми е родена май месец и първо с олио я мажех,а след това с лосиона на Бюбхен,но мисля че ако имам второ дете няма да използвам олио а само лосион  Peace

# 41
  • Мнения: 98
Кожата на новороденото си е идеална, не е много суха(освен ако няма проблем). Изсушава се от ежедневното миене със сапун.
...

Подкрепям!  newsm10
Моя бебко е роден през август. Като стана на около месец-месец и нещо започнах обаче да го мажа, иначе при масажа много се зачервяваше кожата. Използвам от самото начало олио. Понякога и лосион, но предпочитам олиото.
Ако избереш олио очабе внимавай да няма течен парафин в състава му!!!  Naughty

# 42
  • Плевен
  • Мнения: 67
Моето бебе се роди юли месец 2010 в големите жеги. Мажех с преварен зехтин в сгъвките (под мишниците, шията, по крачетата) и спрях до към 3-я месец, а иначе използвам А-дерма и до сега. Много съм доволна.

# 43
  • Мнения: 3 066
Здравейте! Моля мамите, които имат дечица, родени през лятото да споделят опит какво мазило са ползвали за новороденото си - олио или лосион. От опит зная, че кожата на новороденото е много суха и има нужда от силно подхранване, но пък от друга страна през лятото кожата си се омазнява повече от обикновено. Така че ще чакам мненията ви!  Wink
с "МУстела" флуид за новородени.

# 44
  • Мнения: 1 569
Дъщеря ми е родена в един от най-горещите летни дни. По съвет на акушерки и познати, мажех само с мляко - Бюбхен. Олио/масло никога не съм ползвала. Не ми допада мазнотията, попива бавно, според мен е 'по-тежко' за кожата, ако мога така да се изразя. До ден днешен мажа само и единствено с мляко, но вече сме на Клоран. Пробвали сме и Мустела - и двете са страшно леки и почти неароматизирани, перфектно се разнасят и попиват за отрицателно време. Силно препоръчвам!

# 45
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз родих в най-големите жеги, на 13ти юли, следващите седмици температурата под сянка беше 40 и повече градуса.
Когато отидох да пазаря за бебо, още бременна, момичето зад щанда много любезно ми обясни да мажа с мляко, а не с олио, защото олиото задържа топлина и не е добре за бебето. И си купих мляко на Бюбхен. Всичко добре обаче аз след раждането 40дни бях на легло и много зле, съответно майка ми и свекърва ми поеха грижата за Борис. Майка ми се обадила на мъжа ми на връщане от работа да вземе олио, че нямаме и той взел  #Cussing out Намазаха новороденото ми бебе с олио, при което той се обрина целия в ситни червени пъпки  #Cussing out Ходихме на лекар - притопляне  #Cussing out
Дано моят опит послужи за нещо! Мажа само с мляко на Бюбхен и никакво олио! И в момента, в който започнах да ставам от леглото без чужда помощ, започнах да си гледам сама детето и никакви бабешки съвети повече  Stop

# 46
  • Мнения: 465
Моят син е лятно бебе и съм го мазала само с олиото на Бюбхен. Веднъж пробвах с мляко или лосион, не си спомням точно и се обрина, и пак се върнах на олиото.

# 47
  • Германия
  • Мнения: 327
С бадемово масло. Сега, ако трябваше, бих го мацала доста по-малко, клонейки към никак. 

И аз така правех.Купих си от аптеката чисто бадемово масло и ги мазах след къпане.Освен Нивеа-детски крем за лице,никаква друга козметика не съм ползвала за децата.

# 48
  • Мнения: 105
Синът ми е роден в средата на Юни месец 2010 г. От самото начало ползвам крем Deavit fl I за цяло тяло (така поне е изписано на рецептата, която ми връчиха при изписването от МК "Майчин дом"- гр.Варна). Възнамерявам поне до годинката да останем на него. За мен това е вълшебно кремче против подсичане. Много съм доволна от качеството му - въздейства по най-благоприятния начин върху кожата на бебето ми, както през летния, така и през зимния сезон. Набавям го от Аптека "Валя Дечева"- Варна (с/у Окръжна болница), където го забъркват - цената му е 4,65 лв. Не знам дали го приготвят на друго място.  Thinking

# 49
  • Мнения: 27 524
Хидратиращ лосион, с лека текстура.
Да мажеш бебето с олио е кофти идея (според мен). Пробвах, но синът ми се обрина, омазахме дрехите, аз омазвах себе си, абе, гадна работа  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 231
Хидратиращ лосион, с лека текстура.
И аз и то не постоянно, беше адски жега  Laughing

# 51
  • Мнения: 989
Лосион на Бюбхен  newsm10
Когато застудя, започнахме с олио на ХИП, но не й понесе - по лицето й излязоха пъпки, а по тялото се появиха сухи петна. Върнахме се на лосиона и се оправи.

# 52
  • Мнения: 817
Момичета, добавям и анкета, за да бъде по-нагледно.  Peace

# 53
  • Мнения: 241
С мляко на Бюбхен

# 54
  • Мнения: 2 231
Да уточня, вече гласувах в анкетата, иначе лосион на Себамед  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 1 535
Мляко на Бюбхен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт