МАРТенска тайфа 2009г

  • 28 340
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 246
Вероники, да си жива и здрава, мъжете в къщи да те слушат и много да те обичат! А ти да си все такава вълшебница в къщи!

Ето поздрав от нас с Митко :



Elwing, усмивката му е чаровна на детето, а в детската градина едва ли някой ще гледа зъбките!

~Elg~ , много умна тази Елия! Знае и кога се ходи в мола, и че мама трябва да има яхта... Сладурка!

oki4 , това ако като природна забележителност го е приела Мария. Митко се оглежда за дупки по пътя и много ентусиазирано вика "Нимауай (внимавай), кола, има дупка! Пукаш гума!"

# 706
  • София
  • Мнения: 459
Elwing, как така не расте? Може просто да е спряло за малко и да си доизрастне след някой и друг месец.
Не ме шашкай така, че на мойто дзвер още не са му се показали вторите резци от долу. Има си кътници, кучешки, ама тия резци ги няма. Мислех да го водя на зъболекар като стане на 3, че сега даже на личната не дава да му погледне в устата. А и нашата зъболекарка трябва да е родила преди 1 месец.

Иначе и ние си имаме любими реплики. Веднъж му бях казала, че е "на мама и тате голямото момче" и той явно много се е впечатлил, защото редовно казва, че е "мама, тати голамо мочето", много е смешен  Laughing Сега нали е при майка ми, и редовно виждал като моята кола и я показвал на баба си: "мама куата". Явно вече и колите различава, а аз си мислех, че е малък още  Embarassed


ЧРД на Вероники! Жива и здрава да си, и все така всеотдайна майка!!

# 707
  • Варна
  • Мнения: 58
Вероники, честит Рожден ден! Пожелавам ти да запазиш енергията, с която крепиш и градиш това прекрасно семейство, а твоите мъже да я подхранват, да ти помагат и да те оценяват винаги!   bouquet Hug

Добре сте, момичета, мен онзи ден директно ме изпратиха в стаята ми  Rolling Eyes  Скарах се, че нещо не бива и туй ми ти дребно чудо ме изгони да си ходя Simple Smile То не, че го е измислила сама.......  пубертетът я е подпукал яко, сега е на вълна писъци и истерии, та чак стъклата дрънчат и аз понякога я пращам в стаята й да се накрещи. Та ето и резултата. Иначе дърдори непрекъснато, измисля всякакви дивотии, много е забавна, но за съжаление тези пристъпи развалят всичко. Отделно продължава да ме заплашва нещо за бебето, което още не сме разбрали какво е. Почти всичко друго й разгадавам, но това не.

# 708
  • Мнения: 1 734
Вероники, Честит Рожден Ден и от мен   bouquet Да си жива и здрава и много щастлива   bouquet весел празник!!!

Елг, ами децата са различни и всяко се развива със собственото си темпо. Лора също започна повечко да говори, въпреки че е от само 5 дни на ясла. Вече задава въпроси "Мамо коко е това?" или като види нещо написано "Коко пише?" А като ме види ядосана ми казва "Кокойно мамо" (спокойно) и ме потупва успокояващо  Laughing

Elwing, не ми говори за проблемни зъби  ooooh! На нашия батко сега му излизат постоянните и да не ти казвам, че един с един няма равни. То че ще се ходи на ортодонт е ясно, няма да ни се размине , ама чак пък толкова...  ooooh! Дано поне Лора е с по-добри зъбета. Всъщност тя има вече  всички 20 млечни зъби

Таня Т, много се посмях с вашето "кученце"

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 13:55 от sia

# 709
  • София
  • Мнения: 5 293
Вероники, честит рожден ден! Желая ти много здраве и още повече енергия - прекрасно я оползотворяваш   bouquet

За зъбите, при буболец чакаме още 8...

# 710
  • София
  • Мнения: 5 792
А, Бухта, и нас ни гони Алекс най-редовно.  Simple Smile Дано това, дето е намислила на бебето Ния да е хубаво  Peace , защо реши, че е заплаха?
Животинче, на Алекс му е втори резец - отдавна се е появил, стигна до някъде и не расте вече  Rolling Eyes На Тошко така ли е, или не са се показвали? Д-рката каза, че може и забавен растеж да има просто. Питах дали може нещо да са се увредили зародишите и от АБ, дето пи в б-цата като беше, каза че можем само да гадаем  Tired Сиа, за неподредени зъби лек има, това не би ме притеснявало толкова, но за слаби...  Rolling Eyes А като знам моите и на таткото какви са, много пари по зъбари май ще дадем  Confused А иначе знам, че децата доста са подиграват, дано не му стане комплекс.  Rolling Eyes И най-вече, дано се размине само със счупване на този зъб, че да не си развали храненето, ако и други пострадат  ooooh!
ТаняТ, голям смях със зайчето и фокусника  Laughing

# 711
  • София
  • Мнения: 459
Животинче, на Алекс му е втори резец - отдавна се е появил, стигна до някъде и не расте вече  Rolling Eyes На Тошко така ли е, или не са се показвали? Д-рката каза, че може и забавен растеж да има просто. Питах дали може нещо да са се увредили зародишите и от АБ, дето пи в б-цата като беше, каза че можем само да гадаем  Tired Сиа, за неподредени зъби лек има, това не би ме притеснявало толкова, но за слаби...  Rolling Eyes А като знам моите и на таткото какви са, много пари по зъбари май ще дадем  Confused А иначе знам, че децата доста са подиграват, дано не му стане комплекс.  Rolling Eyes И най-вече, дано се размине само със счупване на този зъб, че да не си развали храненето, ако и други пострадат  ooooh!

Въобще ги няма. Не са и надути венците там, никакви признаци. Сега като каза АБ и съвсем ме хвърли в размисли... че нали и нашия го тъпкаха 1 седмица. Ох.. май ще се звъни по-скоро на зъболекарката от планираното  ooooh!

# 712
  • Мнения: 660
Вероник, честит рожден ден! Не знам какво да ти пожелая - ти си имаш от всичко и по много, но здравето е важно, а любовта на семейството ти съм сигурна, че ще е все така голяма и всеобхватна. Много щастие ти желая и най-хубавия празник днес!  bouquet

Ние сме със всичките си зъби вече...и по малко като че ли отказваме цокането - предполагам и на това се дължи. Рая от седмици си заспива сама, но пък като се прибуди си търси да посуче...та ще видим.

При нас пък на дневен ред е "Паи" - всичко и пари: млякото сутрин, та духаме и тя и аз, водата за миене на дупето и къпане, вчера ѝ пареше и слънцето на вън.Simple Smile Опитва се приказва вече повече и тя, ама да видим кога ще е истинското проговаряне. Доволна съм, обаче че този период със задържането на говора отминава. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 288
Вероники,Честит Рожден Ден!Да си все така обичана,позитивна,креативна и всичко най-най ти пожелавам!  bouquet

Аз днес половин ден обикалях по това бюро на труда-големи декларации,голямо чудо било бе!После в нои за обезщетения...И понеже се поведохме колективно с моя и Алекс,та докато чаках по кабинетите по целия коридор се чуваше концерта на дребния. Mr. Green Една минута писък,че съм влязла без него и 10 минути гръмогласно "на уиската джобчето късауо се копчето...."  Laughing
А по пътя "Инкам да ми купите шокоуад.Инкам да ми купите коуеуо,инка,инка,инкам..." Crazy
И той  постоянно говори,пее,минута тишина няма.А любимото в момента е да си закрие очите с ръце и нали се скрил и се почва "Мамо.Мааамооо.Маааамооо-АБЕ МАМО!" Питам го "какво" и той "Имам нето абота за Беший" Laughing (имал нещо работа за Бешир-който не е гледал-от Забранения плод.) Blush
А баща му случайно ако посмее да ме прегърне,то е една ревност!"Ааабе,не гушай мама!" Laughing
И така по 10000 пъти на ден. Crazy

# 714
  • Мнения: 3 379
Вероники, ЧРД и тук, пожелавам ти да имаш винаги това, което имаш сега Simple Smile

Ех, много се смях с бърборанковците Simple Smile Ники има много бисери, напоследък се е научил като не получи нещо, което иска и казва "ох, мамо, абе ох"  Sunglasses. А сутринта наби буквално татко си  Mr. Green Той нещо го закачаше и онова дребното му удари няколко шамара, единият от които с четална количка в ръка, и се смее самодоволно Simple Smile Не знам какво ще ни прави като поотрасне.

Тони, ние отдавна сме с всички зъбки в устата, обаче няма никакви признаци да отказва цокането, не са свързани нещата, обаче ти си се надявай де  Mr. Green Сега сериозно - вероятно вече е зокала известно време без да има почти или съвсем никаква кърма, затова може и да се отбива.

ТаняТ, много се смея на приказките на Митето, а ти много добре успяваш да ги предадеш с букви. Някой път кат очета и се сещам, че и Ники ги казва точно така нещата.

А, ние бяхме на вилата през почивните дни и Ники е много впечатлен от всякакви животни - крави, кокошки, петел (от който нещо го беше страх в началото), кучето, телето... Само за тях говореше. А за петела, нали се страхува, а аз му обяснявам, че той петелът е в двора зад оградата и няма да дойде, а дребното ме пита ококорено: "А катУ дойде?", и аз пак "няма да дойде, спокойно", и той пак "а катУ дойде". Умрях от смях, а то милото го е страх, но на мен ми беше смешно това "катУ дойде".

Аз да ви се "оплача", че това тортоправенето голяма краста, вчера оставих едни немалко пари за един комплект за моделиране на цветя.

# 715
  • Мнения: 660
Тони, ние отдавна сме с всички зъбки в устата, обаче няма никакви признаци да отказва цокането, не са свързани нещата, обаче ти си се надявай де  Mr. Green Сега сериозно - вероятно вече е зокала известно време без да има почти или съвсем никаква кърма, затова може и да се отбива.

Не съм убедена, СЗА. Имам коластра вече и то видимо - леко като притисна и зърното се обсипва с капки. Понякога като суче и засъхва по устата леко беличко... та мляко си има и не вярвам заради това да се отбие. Факт е обаче, че сучи все по-рядко и заспива сама без кърмене. През нощите изобщо не търси, освен ако не е сънувала нещо страшно. Обикновено като се прибуди просто се гушка, обръща се настрани и заспива отново - достатъчно е, да ме види до нея и да се успокои. Все още обаче суче след като се събуди, особено от следобеден сън и ако се удри нещо и плаче, или се изплаши от силен шум. Уж при повечето деца това е началния стадий на отбиване, но да видим дали и как ще се случи при нас. Peace

# 716
  • Мнения: 3 379
Тони, ние отдавна сме с всички зъбки в устата, обаче няма никакви признаци да отказва цокането, не са свързани нещата, обаче ти си се надявай де  Mr. Green Сега сериозно - вероятно вече е зокала известно време без да има почти или съвсем никаква кърма, затова може и да се отбива.

Не съм убедена, СЗА. Имам коластра вече и то видимо - леко като притисна и зърното се обсипва с капки. Понякога като суче и засъхва по устата леко беличко... та мляко си има и не вярвам заради това да се отбие. Факт е обаче, че сучи все по-рядко и заспива сама без кърмене. През нощите изобщо не търси, освен ако не е сънувала нещо страшно. Обикновено като се прибуди просто се гушка, обръща се настрани и заспива отново - достатъчно е, да ме види до нея и да се успокои. Все още обаче суче след като се събуди, особено от следобеден сън и ако се удри нещо и плаче, или се изплаши от силен шум. Уж при повечето деца това е началния стадий на отбиване, но да видим дали и как ще се случи при нас. Peace

Е, нормално е да имаш вече коластра. Но първите месеци, особено до към 5-ти, когато имаш много високи нива на пролактина, надали е имало кой знае колко кърма, да не кажа хич Simple Smile

# 717
  • Мнения: 660
Да, така е - две мнения по въпроса няма. Peace Аз таях надежди тогава да се отбие, но не би... ooooh! Видимо гърдите ми бяха празни и много олекнали, ама това не ѝ попречи да се успокоява и тогава. Та да видим сега как ще са нещата и съм се настроила за кърмене в тандем вече...щото то времето до края не е много... Wink

# 718
  • София
  • Мнения: 5 792
А, Животинче, това за АБ си е мое предположение - просто се чудех от какво е и разпитвах зъболекарката. Не се тревожи  Hug  Иначе съм чувала случаи, в които липсват зародишчета на някои млечни зъби, но постоянните си израстват. Дано всичко е наред при вас! Hug

# 719
  • Мнения: 0
Привет. Да се похваля, че и ние от понеделник сме на ясла. С всеки изминал ден реве по малко.
СИА с вас сме тръгнали по едно и също време я кажи като се приберете  вечерта реве ли. Ивайло супер много реве за всичко. Нищо не го успокоява. Нацяло отказа ходенето при баби. Снощи ходихме в Кауфланд и само да се скрия зад някой щанд  ooooh! лелее вой до небесата. МАМААА ще събори магазина. Реве въпреки че е с баща си и батко си  Sad Сърцето ми се къса. По принцип г-жите казват че е спокоен в яслата яде си всичко,играе с децата, 2 от тях са му приятелчета от преди, но после в къщи си излива всичко. Сигурно сте коментирали ама някой друг с такъв проблем  Tired

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт