Див Ямс и нарушен хормонален баланс

  • 107 385
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
..след овулацията? Това, което разбрах е че трябва да го пия само в периода от края на овулацията до идването на МЦ. Може ли малко по - подробно, че тотално се притесних да не си потискам овулацията направо ме хвърлихте в тотално други притеснения  Sad

# 61
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
..след овулацията? Това, което разбрах е че трябва да го пия само в периода от края на овулацията до идването на МЦ. Може ли малко по - подробно, че тотално се притесних да не си потискам овулацията направо ме хвърлихте в тотално други притеснения  Sad
и аз така, изобщо не разбрах, аз го спирам по време на цикъл, а то трябва след овулация, така ли? Моля някой с повече опит да даде светлина, трябва ли тест за овулация да си правя или да я смятам по календара? newsm78.Благодаря предварително!  bouquet

# 62
  • Мнения: 7 568
Момичета, пийте го, както го е казала Денис - от овулация до менструация (тоест от ден 14 до 28 на цикъла или по-късно, ако съответно цикълът ви е по-дълъг и овулацията е след 14-ти ден). Според мен също трябва да се пие така, защото организмът произвежда прогестерон през лутеалната фаза (след овулацията).
А иначе някога дивия ямс мексиканките са го използвали като противозачатъчно средство и са го пили именно от цикъл до цикъл, за да им подтиска овулацията.

успех  Peace

# 63
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
esmeralda23  bouquet,

# 64
  • Мнения: 10
Предвид това, че искам да забременея със сигурност ще го пия така както казахте: от края на овулацията до началото на МЦ.

# 65
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Ето тук д-р Папазова за дивия ямс :
http://vbox7.com/play:10c8de902f

# 66
  • Мнения: 1 780

  bouquet благодаря

# 67
  • Мнения: 4 070
Някоя от вас пила ли е див ямс и да е кърмила? Интересува ме дали може да ми повлияе отрицателно на кърмата, понеже имам огромна нужда от него (2 месеца и малко след раждане), но имам малко кърма и не искам да спре.

# 68
  • София
  • Мнения: 35 946
Някоя от вас пила ли е див ямс и да е кърмила? Интересува ме дали може да ми повлияе отрицателно на кърмата, понеже имам огромна нужда от него (2 месеца и малко след раждане), но имам малко кърма и не искам да спре.
Дивият ямс е растителен аналог на прогестерона / най-общо/, а прогестерона потиска синтеза на пролактина - това при теб ще доведе до намаляване на кърмата.

# 69
  • Мнения: 4 070
Някоя от вас пила ли е див ямс и да е кърмила? Интересува ме дали може да ми повлияе отрицателно на кърмата, понеже имам огромна нужда от него (2 месеца и малко след раждане), но имам малко кърма и не искам да спре.
Дивият ямс е растителен аналог на прогестерона / най-общо/, а прогестерона потиска синтеза на пролактина - това при теб ще доведе до намаляване на кърмата.
Ех, жалко. Благодаря за отговора.

# 70
  • Мнения: 512
Питам препатилите,в крайна сметка кое е най-доброто при повишен естроген-див ям,вечерна иглика или витекс (агнес).В био магазините срещам различни мнения и търся мнение на хора срещали проблема.

# 71
  • София
  • Мнения: 35 946
Питам препатилите,в крайна сметка кое е най-доброто при повишен естроген-див ям,вечерна иглика или витекс (агнес).В био магазините срещам различни мнения и търся мнение на хора срещали проблема.
И трите, но повече дивият ямс и вечерната иглика.
На високите нива на естрогените противодействат прогестините
Дивият ямс е растителен аналог на прогестерона, а МВИглика подпомага О. и  синтеза на собствен прогестерон
Витексът  действа на хипофизата - ЛХ, ФСХ и пролактина и от там може да повлияе синтеза на прогестерон

# 72
  • Мнения: 7 568
Денис,
а Див ямс и Витекс могат ли да се пият заедно и по едно и също време?  Примерно витекс през целия цикъл и див ямс от 16-ти ден?  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 35 946
Денис,
а Див ямс и Витекс могат ли да се пият заедно и по едно и също време?  Примерно витекс през целия цикъл и див ямс от 16-ти ден?  Simple Smile
Да, може и това е правилната схема  Peace

# 74
  • Мнения: 75
Аз преди години пих противозачатъчни които ми бяха изписани за поликистозни яичници което според мен е грешно лечение но късно го разбрах. Като слрях противозачатъчните 4 месеца нямах цикъл. Започнах да се мажа с крем от естествен прогестерон и така си възвърнах нормалния цикъл. Сега ще почвам пак да се мажа че поликистозата се оказва пречка за забременяване при вече 6 месеца неуспешни опити. Др. Папазова на времето ми го препоръча

Общи условия

Активация на акаунт