Аз ли имам изкривено мислене или хората гледат своите си интереси

  • 10 122
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 450
Седейки и разсъждавайки върху последните 6 месеца от живота,установих,че са ми сърдити поне 3-4 човека и то не за друго ,а защото казвам право куме в очи.
Примери:
Бременна съм в 9-я месец и  имам насрочена дата за секцио след 5 дни.Имам по-голяма дъщеря и един ден викнах майка на кафе вкъщи.След няма и 10-15 мин на вратата се позвънява и леля ми цъфва неканена с внука си,болен-да си играел,той с моята дъщеря.Няма как да и кажа,върви си,обаче ми стана доста криво и видимо ми се вкисна настроението.Намекнах 2-3 пъти,че детето е болно,но отговора беше..Е,голяма работа,няма да ви зарази.Аз тотално изнервена,казах,че ми предстои секцио след 5 дни и не ми се иска да съм болна.Леля ми се разфуча,грабна си детето и си тръгна.До ден днешен се подминаваме по улиците и тя върти глава на другата страна.

Есента си купихме климатик.Един ден идва моята баба вкъщи и ми казва,ти знаеш ли,че комшията каза,да ти предам,че климатика ви капел върху стената на кооперацията Rolling Eyes С мъжа ми слязохме долу и въпреки,че не капеше върху стената,сложихме едни ламарини,та да сме пак човечни към хората.Вече 2 месеца се разминаваме и с комшията,незнайно защо?

Имаме други комшии,които са по на 40-50 години,обаче са големи купонджии.Това в 2-3-4 през нощта,изобщо не им пречи да си усилват волумето на макс и да си правят кефа.На 3-4 пъти викнахме полиция и вече и те не ни говорят,че един вид им разваляме харашото.

Има още,но стана много дълго.....



Последна редакция: нд, 20 фев 2011, 18:07 от Кристал

# 1
  • София
  • Мнения: 1 735
Така описани нещата-въобще няма смисъл си губиш времето да разсъждаваш върху това дали точно такива хора ти говорят.И на мен ми се е случвало да не ми говорят разни персони,в момента имам и една такава на работа/при нея даже и не знам каква е причината/,но обикновено са такива,с които и аз говоря само от немай къде.Да са живи и здрави!

# 2
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Е, хайде сега, то и за съм на 40-50 години, ама защо това е несъвместимо с купонджийството? Не че свирим посред нощ на хората, де.
По темата - това с леля ти е просто възмутително. Как така бил болен, та да си играе, освен че може да зарази твоето дете, си и бременна, аз мисля, че майка ти най-вече  е трябвало да се намеси, това сестра й ли е? И не виждам тук какво толкова е право куме в очи, това са елементарни неща, с които всеки що-годе нормален човек би трябвало да се съобрази. А комшията ви разминава, щото го е яд, че имате климатик, пък той няма  Simple Smile
Ти си гледай здравето и дечицата, пък който нещо го сърби, да се почеше.

# 3
  • Мнения: 9 450
То има и още....чак започвам да се тревожа за своя характер Confused

Спирахме си колата пред нашата кооперация.Обаче една комшийка,реши,че и пречи.И,тя не ни говори.За справка тя е на 60-65 години и не шофира.

Преди 20 дни бяхме в болницата с малкия.1 седмица лежахме там,а свекърва ми благоволи да звънне само на 2-я ден да ме попита ,дали слагам кърпа на радиатора,да овлажнявам въздуха. Shocked
След 2 дни наистина се вбесих и я попитах защо не звъни да попита как е внучето и,само на 4 месеца ,без 10 дни беше.Отговора-Абе ,момиче,имам си семейни проблеми,бе.Нямам време да се занимавам с разговори.Сега милата се чуди защо не съм и водила децата и съм я подминавала по улицата.    33uu

# 4
  • Мнения: 9 450
Ситна мушмулка ,нищо лично за годините,но просто е доста неприятен факта,както си спим в спалнята и изведнъж да заподскачаш от музиката в 3 посреднощ. Rolling Eyes Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Кристалче, не можеш да си представиш колко добре те разбирам. Имах един период от живота си, през който нон-стоп изпадах в такива ситуации и понеже бяха начесто с хора близки, познати и непознати, също много се притесних да не би аз самата нещо да не съм в ред, след като всички ме ядосват...
Ми, оказа се лошо стечение на обстоятелства и хора, които им куца доста възпитание, съобразителност и т.н.
Ако ти не допускаш със себе си компромиси в описаните ситуации, значи всичко си ти е наред.

# 6
  • Мнения: 2 563
Аз мисля, че конфликтите са нормална част от живота. Като е имало конфликт, това не е краят на света. Просто се иска малко готовност да се разбереш с хората, малко щедрост. И аз често съм груба с хората, но когато успявам с благи думи да заздравя отношенията си някого или да предотвратя скандал и цупене, съм истински доволна от себе си.

# 7
  • София
  • Мнения: 291
Нищо ти няма на характера!
Относно случката с болното роднинско дете, много си изтърпяла дори. Аз по време на моята бременност не пусках в къщи никого освен мъжа ми и детето ми. Особено, като гръмнаха новините с всички нещастни случаи на бременни жени, болни от свински грип.
Така че в такъв момент най - малко са ти били нужни такива притеснения. Не е трябвало дори да ги допускаш да влизат в дома ти. После едно "Извинявай!" няма да помогне на никого, с нищо!  

# 8
  • Мнения: 571
Толковa съм свикнaлa някой с или без повод и при4инa дa ми се сърди,4е хи4 не ми прaви впе4aтление Peace Особено aко знaм,4е съм прaвa.
Но все си мисля,4е тук не опирaме до години,a до дaден тип хорa Peace Имa и 20-25 годишни с остaрелите рaзбирaния нa съседите или роднините Peace Нямaт си рaботa и се зaбърквaт в никому нужни конфликтни ситуaции,сaмо и сaмо дa рaзнообрaзят ску4ното си ежедневие Peace Интриги,клюки,убиди...товa го имa нaвсякъде и възрaстa дaле4 не е определящa.
През едното влизa,през другото излизa-кaзвaм aз нa хорa,които кaто теб се впе4aтлявaт или дрaзнят нa подобни ситуaции Peace Нa никого с нищо не си длъжнa.Дaнък обществено мнение не плaщaш.Нaй-лесно е дa се цупи 4овек и дa спре дa говори-особено без при4инa

# 9
  • Мнения: 4 916
Много различни примери е описала авторката. Няма как да се даде един отговор на всички.

# 10
  • Мнения: 25 674
А какво общо има "старата чанта" с гледането на интересите? Нещо не схващам въпроса.
А проблемът ти е ясен - вижда се от подписа ти.  Grinning
Да ти е жив и здрав, и по-скоро да порасне, та да си влезеш в релсите и ти.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 836
Момиче,какво общо има между" старите чанти "и "итересите на хората" още по-малко твоят характер.Хич и не се тревожи за действията и постъпките на хората.От това което прочетох разбирам,че си се опитала да постъпиш правилно с всички около теб.Не изпитвай вина за това,че си защитила себе си и семейството си.Когато се мъчиш да угодиш на всеки накрая винаги ще има недоволни и все ти ще си виновна.Така,че споко.

# 12
  • Мнения: 9 450
Благодаря Ви!
Имах нужда да дискутирам с някой,за да си сверя часовника. Hug
Редактирах се. Embarassed

Последна редакция: нд, 20 фев 2011, 18:31 от Кристал

# 13
  • софия
  • Мнения: 757
Май хората си гледат интересите. Пример- мен и малкия ме изписват от родилното. Идват роднини- жената киха...
Каним гости( малкия беше бебе)- те мин идват след 1 час, без основателно извинение. #2gunfire

# 14
  • Мнения: 156
То има и още....чак започвам да се тревожа за своя характер Confused

Спирахме си колата пред нашата кооперация.Обаче една комшийка,реши,че и пречи.И,тя не ни говори.За справка тя е на 60-65 години и не шофира.

Преди 20 дни бяхме в болницата с малкия.1 седмица лежахме там,а свекърва ми благоволи да звънне само на 2-я ден да ме попита ,дали слагам кърпа на радиатора,да овлажнявам въздуха. Shocked
След 2 дни наистина се вбесих и я попитах защо не звъни да попита как е внучето и,само на 4 месеца ,без 10 дни беше.Отговора-Абе ,момиче,имам си семейни проблеми,бе.Нямам време да се занимавам с разговори.
Сега милата се чуди защо не съм и водила децата и съм я подминавала по улицата.    33uu
ми такъв ви е начина да се сърдите един на друг... не си говорите просто. тези които не ви говорят, вероятно ви се сърдят. някои с основание, други без. но като не си говорите, накрая не е ясно кой е прав и кой е крив. леля ви в посочения пример е очевидно крива според мен. а комшията със стената (климатика) и тази с колата - не е ясно вие ли имате право или те, защото все още въпросите "висят във въздуха" и не са изяснени. със свекърва ви, която не се е обадила - пак така. това според мен де... ако ви е много важно дали имате право или ви е крив характера, боя се че трябва да пристъпите към директно изясняване на конфликтите. сферяването на часовника с хора нямащи отнощение към случките, едва ли може да ви отговори на поставения в заглавието въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт