Подарък за 8-ми март

  • 8 036
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 378

   Относно учителските заплати, много се чудя на такива хора като вас и вашето мнение. Не знам дали се замисляте, но това е заплащане за половин ден работа, и всъщност никак не им е малка...
  

Защо виждате само този половин ден, в който учителите са с децата ви?
А купищата тетрадки, които трябва да се проверят извън този половин ден?
А ежедневната подготовка за часовете?
А подготовките за празниците, които провеждат с децата ви?
А извънучилищните занимания, за да се чувстват децата ви добре и ангажирани с допълнителни интересни дейности?
И куп други.....

Защото аз вечер заспивам с проблемите на децата от моя клас, а не на собствените си, за жалост.

Да, не мрънкам за по-голяма заплата, защото това е професията, която съм избрала и тя е толкова платена в България. И не искам никакви подаръци. Не  е редно да оценяват труда ми по този начин. Знам, че има колежки на мнение различно от моето. Но много моля не омаловажавайте труда на онези от тях, които работят качествено и всеотдайно.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
[Но много моля не омаловажавайте труда на онези от тях, които работят качествено и всеотдайно.
Peace
Доколкото съм запозната много учители са вече с 6 или 8 часов работен ден. Така, че да не им завиждат толкова, че работели по няколко часа.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 282

А скоро четох че средните заплати на учителите са 700-800 лв и се впечетлих, че се оплакват доста, имат 3 месеца ваканция, а кой нормално работещ разполага с толкова отпуск и свободно време.

# 33
  • Мнения: 5 781
Има голяма разлика в заплатите на учителите: от 450лв. до хиляда и не знам колко си лева.Същото е и с работното време,различно е за различните преподаватели.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 378

А скоро четох че средните заплати на учителите са 700-800 лв и се впечетлих, че се оплакват доста, имат 3 месеца ваканция, а кой нормално работещ разполага с толкова отпуск и свободно време.

За ваканциите сте прави-да приемем, че са вид компенсация за твърде шумната ни и нервна професия. И ако на някой му харесват тоолкова много, да заповяда в гилдията.

Моята заплата ЧИСТО е 450 лв за 13 г. трудов стаж.

# 35
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Има голяма разлика в заплатите на учителите: от 450лв. до хиляда и не знам колко си лева.Същото е и с работното време,различно е за различните преподаватели.
Така е, нещата не могат да се обобщават в никой случай.
Ама, май скоро ще й турнат катинара на тая тема, че нещо много зави.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

А скоро четох че средните заплати на учителите са 700-800 лв и се впечетлих, че се оплакват доста, имат 3 месеца ваканция, а кой нормално работещ разполага с толкова отпуск и свободно време.
Не си мисли, че един работен ден в офиса може да се сравни с един работен ден с ученици. Разликата е огромна. А и след часовете по норматив повечето учители вече си стоят по 6-8 часов работен ден в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт