Седмокласник в лъвски скок вече е във втори срок

  • 32 301
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 879

Нещо се бях сетила да питам:
Примерно избираш 1020 СОУ
1во желание: английски с немски
2ро: немски с английски
3то: испански с английски.
Така ли се броят желанията? Само едно училище изчерпва 3 желания.
Или: 1во желание 1020СОУ
2ро: 1030СОУ
Демек, няма значение в коя паралелка ще те приемат...

Да видя брееееее, дали да пиша 1во тортите, после баниците или 1во пасбищата, после нещо друго...  Thinking
И още нещо... Само лично (имам предвид дете с родител) ли става записването? Или може и 3ти човек да свърши тази работа?

Ето нещо подобно на това - изписва се училището и конкретната паралелка, и може да не се изреждат всички паралелки, да се включат от друго училище и после пак от първото:

1. 1020 СОУ -  НЕ, АЕ, БЕЛ
2. 1020  СОУ-  ИЕ, АЕ, БЕЛ
3. 1030 СОУ - НЕ, РЕ, И
4. 1020 СОУ- АЕ, ФЕ, Фил

Може едно училище да е обявило 3 паралелки с еднакви профилиращи предмети, тогава ще пишеш една, но класирането е за трите, защото са еднакви. Нещо подобно беше за Немската (91 ГПНЕ) - там приемат общо, няма конкретно профилиране за паралелки, но пък 22 СОУ миналата година ги беше надробило 6 паралелки леле-мале! Сега погледнах и вече са два вида, като се различават лесно.

# 661
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Някой да знае какво стана с резултатите от олимпиадата по физика - областен кръг?

# 662
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
already detective и Белмекенска   bouquet
Точно така си мислех и аз, но викам си, дано да не е...
Ми ОК, така ще е...

# 663
  • София
  • Мнения: 752
Да ви кажа по повод напрежението в темата – уж сме големи хора, а се държим бетер пуберите ни. Confused
Тук във форума (нямам предвид само тази тема) виждам нещо като копие на проблемите с проблемните ни деца… От една страна търсене на теле под вола, от друга отвръщане на удара с удар… Какво имам предвид: ако някоя мама сподели, че дЕтето й учи до сред нощ, друга веднага възприема това като „моето дете е ученолюбиво, а твоето мързеливо“. Ама мамата просто търси съчувствие, защото е притеснена от това учене до среднощ, пък незнайно защо се почва една припирня кой е по по най… Confused
От друга страна, ако някоя просто реши наистина да се позаяде, защото например й е криво за нещо  – защо трябва да се отвръща в същия тон? Ама не, трябва да спорим за глупости. Все едно нЕкви лапета сме. Mr. Green
Така ги виждам аз нещата, сори, ако някой съм обидила – то със сигурност ще е така де, ама да си кажа и аз мнението.
Сега по същество: мноооо ме интересуват и мен резултатите по физика, но засега няма такива. Thinking
Ние имаме още олимпиади, като свършим, ще се отчета за крайния резултат от кампанията.
Сега малко сапунка: Засега междинният резултат е (с риск някой да го възприеме като чиста проба реклама на у-щето): в СМГ наистина се учи яко и то по всички предмети и наистина по „другите“ предмети (щото там нали има 2 предмета: математика и другите Wink ) си научават явно в училище! Т.е. може да не се е класирал, но не се е изложил ( с малки изключения, които също не са точно „излагане“), противно на моите прогнози. Shocked
Така че, вярвайте в децата и ги подкрепяйте и окуражавайте! Hug Сега си почините през ваканцията, защото ваканциите са за почивка. Hug

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Това с подреждането на желанията и мен ме притеснява, да не объркаме нещо Thinking

# 665
# 666
# 667
  • Мнения: 40 950

Е тук не мога да отрека, че се забелязва осезаемо присъствие и на АК, и на езиковите гимназии. Браво на децата, независимо дали са под или над чертата. Особено като си помисля, че сутринта е имало кенгуру, а после са тичали на физика ooooh!
И не знам защо, но си мисля, че много от шампионите на Кенгуруто ще са сред първенците и тук. Хайде дайте линк към софийското Кенгуру де Hug

Цитат
Ауууу, пак подпираме чертата  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Защо мислиш така? Къде е чертата? По регламент ли?

# 668
  • Мнения: 939
Ауууу, пак подпираме чертата  Cry Cry Cry

mamamilk, не си права да бъдеш тъжна, представянето ви е чудесно. Искрени поздравления.

Защо мислиш така? Къде е чертата? По регламент ли?
По регламент отиват децата с 2/3 от максималния брой точки, т.е. от 20 нагоре.

Иначе като гледам първенците, драмата им е голяма - ще трябва да избират дали да ходят на националния кръг по физика или на националния кръг на състезанието по математика за седмокласници (едното е в София, другото - в Кърджали). Иначе евала на децата - явиха се в един и същи ден на Евр.кенгуру, след 1 час почивка отидоха на олимпиадата по физика, като калпак на това - и на двете са се представили блестящо. Някои от тези дечица са наистина като машинки.

# 669
  • Мнения: 40 950

Иначе като гледам първенците, драмата им е голяма - ще трябва да избират дали да ходят на националния кръг по физика или на националния кръг на състезанието по математика за седмокласници (едното е в София, другото - в Кърджали).


Така им се пада на зубърите, нека се двоумят сега, като взимат всички медали Grinning

П.П. Това беше майтап. Пиша го в прав текст, че да не ме емне някой.  Всъщност възхищавам им се на децата.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 861
mamamilk, наистина си е за яд за толкова малко! И все пак не мога да не ви поздравя! Hug

А аз се чудя да се смея ли, да плача ли с моя "физик"... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 671
  • София
  • Мнения: 752
Като отворих първоначално файла имаше черта. После са я махнали - явно след като излязат резултатите и от другите градове може да я вдигнат по-нагоре.
Ами този път наистина сме много тъжни - беше много сигурен, че всичко е решил. Cry Аз имах съмнения - тъкмо по математика излязохме от периода "задачите бяха лесни, всичко реших" и сега май влизаме в същия по физика - то така се и оказа. Confused
Obsolete, нямаха 1 час почивка, т.е. почивката беше в преход от едното у-ще в другото. Моичкият цял ден нищо не беше ял  Confused Като се прибра от физиката, го премерих на кантара - 43 кила с мокри дрехи (това буквално, защото валеше дъжд Confused) За да успеят за физиката, им съкратили времето за Кенгуруто поне с 5 мин (това според моето чааве) и на него не му стигнало. Ама като гледам на "някои" им е стигнало  Crazy Но това са наистина "машините". Ние не сме в тази категория - вече писах в коя сме (до 43 кила с мокри дрехи Mr. Green). Надявам се, наистина да е разбрал, че трябва много, много труд  Naughty
Много е тъпо това съвпадение на олимпиадите, поне по някои сходни дисциплини биха могли да ги съгласуват (като математика и физика или математика и информатика). Mr. Green Както вече много пъти сме коментирали, на тия от министерството децата са им последна грижа  #Cussing out
В събота е на олимпиада по математическа лингвистика - стискайте палци. Но там и да се класира, няма национален кръг за тази възрастова група. Айде още веднъж приятна ваканция. Hug

# 672
  • Мнения: 13
Ама само аз ли не мога да сваля пробния по мат.? Tired Стига донякъде и ... край, излиза ми някакво предупреждение, така беше и с последния пробен по БЕЛ- пъна се ,пъна се, че накрая след 4-5 дена си се свали без проблем, изглежда е от компютъра или от връзката- нашият интернет е сууууупер бавен.
Нашето РИО Варна още не е готово с резултатите от областния по мат., изчака ми се чакането...
А за пробния по БЕЛ в МГ- преразказът е бил на "Деца играят вън", каза, че не бил много труден.
И, момичета, желая на децата и на вас хубаво време и хубави емоции през ваканционните дни.  bouquet
Резултатите от областния кръг на олимпиадата по математика във Варна:
http://www.rio-varna.com/upload/ol_mat_obl11.xls

# 673
  • Мнения: 1 525
Искам да попитам - има ли някакъв справочник-наръчник-помощник за нас, който да ни даде указания и съвети как се попълват документите, как се редят желанията  newsm78
Започвам да си мисля, че трябва да се запиша на курс във връзка с това, което ме очаква  Joy

# 674
  • Мнения: 681
Искам да попитам - има ли някакъв справочник-наръчник-помощник за нас, който да ни даде указания и съвети как се попълват документите, как се редят желанията  newsm78
Започвам да си мисля, че трябва да се запиша на курс във връзка с това, което ме очаква  Joy

Ааааа, не  Mr. Green Стига толкоз справочници, ако и за попълване на документи трябва да има специални указания незнам ...  #Cussing out Абе едно време що е било толкоз просто направено, ми ние сами си ходехме да се записваме, попълвахме, пордеждахме.... Сега май това е абсолютно невъзможно, аз искам сама да ходи да се записва и оправя .. но дали ще е редно и достатъчно .. кой знае ... Всеки случай аз не  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт