Седмокласник в лъвски скок вече е във втори срок

  • 32 300
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 21


ganis, много се радвам , че се върна тук  Hug.....
 Всяко дете е индивид, всяко се бори , и това , което е постигнало е плод на собствен труд!

Ганис, и аз да кажа че липсваше  Peace и изобщо с Обсолете - давате много ценно инфо!

Колкото до другата част от цитата ей това не е зле всички да си го запишат с огромни букви някъде!

ВСЯКО ДЕТЕ Е ЛИЧНОСТ!
ВСЯКО ДЕТЕ Е ДОСТОЙНО ЗА УВАЖЕНИЕ!
ВСЯКО ДЕТЕ ПОЛАГА ТРУД И НЕЗАВИСИМО ОТ РЕЗУЛТАТА ТО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПООЩРЕНИЕ И ПОХВАЛА!
ВЯРВАЙТЕ В ДЕТЕТО СИ!
ХВАЛЕТЕ И ПОДКРЕПЯЙТЕ И ЩЕ ПОЖЪНЕТЕ УСПЕХ!


Недейте мери и съпоставя децата - всяко има своите силни и слаби страни - вие виждате постиженията на едни ( да речем на състезанията по математика - именно защото те са публично достояние и ве имената в челните 20-50 ги научи цяла България, както отбеляза Черната станция - нашия статистик  Wink - хвала на тези деца!). Но има и едно НО вие не знаете, че детето Х, което срамежливо подпира чертата ( и то не като моя любимец) ами си подпира съвсем дъното на таблицата - рисува фантастично, пее божествено, е републикански шампион по ...нещо си или просто е едно прекрасно дете!
Ако успеем ей това да го разберем  Peace ще е фантастично! и за нас и за тях.
Дайте им шанса да са себе си - дори да грешат, дайте им шанса да намерят пътя си, не ги задушавайте в сравнения и в безмилостни съпоставки с друг човек чиито недостатъци не познавате.

Само да ви напомня, че наближава момента да се пуска нова тема.
- Ако някой има претенции да я оформя - да каже ( принципно на мен не ми тежи, но да не реши някой, че прекалено държа да съм да фърст, дъ бест, дъ уърст)  Wink
- Има ли нещо, което искате да добавим към началния информационен пост - тук вече държа на ЛС - за да не пропусна нещо.
- Има ли някой идея или претенции за заглавието?

Lennyh съгласна съм с това,което си написала и смятам да го напиша с големи червени букви,да го дам на дъщеря ми да го залепи на таблото в близост до учителската стая.Казвам го,защото дъщеря ми е разочарована от учителката й по математика -направила дълбок поклон пред детето,което е изкарало най-много точки на олимпиадата, а останалите все едно ,че не са ходили въобще на олимпиада,никакво внимание.

П.с. радвам се,че има място където човек може да сподели болката си

# 721
  • Мнения: 7 263
jakem темата за учителската тактичност е някъдееее съвсееем към края на някой десеттомен труд явно  Whistling Twisted Evil #2gunfire и по този повод рядко виждам учител стигнал дотам.
Обичайно стратегията е по-скоро - "Разделяй и владей".
Най-важото е ти да подкрепяш детето си и да му показваш, че цениш всяка негова изява.
Имам една любима филмова сцена - филма е "Запознай се с нашите" ( ако не бъркам заглавието) - но родителите на девойката тиват да се запознаят със сватовете  Crazy Flutter Wink
Таткото ( Робърт Дениро) и майката, попадат на невероятна комбинация от психоложка и дърт рокер ( родителите на момчето) - които с огромно умиление пазят грамотата му за 9-то място на турнира по събиране на пеперуди, за 7-мо място за писане на есе във 2-ри клас .... не ги помня точно, но посланието беше точно това - тези хора обожаваха сина си. Обичаха го такъв какъвто е, подкрепяха го във всяко нещо и се радваха дори на най-малкото му постижение.
Може би на някои от нас не им се е налагало ( просто има различни деца).
Но за други примера може да послужи и за една добра основа  Peace за бъдещото им отношение към нашите тийнове, за които света сега е една стартова площадка и само от нас зависи, колко пауър ще наберат и с каква вяра ще стартират  Peace истинските си житейски постижения!

# 722
  • Мнения: 40 948
Лени, права си, но по принцип. Принципно всяко дете има таланти, а и да нямаше, пак всеки обича своето си дете такова, каквото е. В частните житейски случаи обаче не е така. Само след няколко месеца децата ни ще държат изпити за влизане в желана гимназия. След този изпит никой няма да им каже "Ти пееш чудесно и свириш на пиано, затова с нищо не си по-лоша от другите деца и ще те вземем в Немската". Напротив, ще им кажат "Съжаляваме, две стотни не ти достигат за желаното училище". Накратко "Не ставаш".  И с това никой няма да се опитва да отрече целия букет от качества, които има детето. Просто в случая става дума за изпити по МАТ и БЕЛ и на точно тези изпити конкретното дете няма да се е представило на висота. Нищо повече.

Когато става въпрос за нещо конкретно, особено ако това нещо е с измерими резултати, не бива да се търсят скрити задни мисли в казването и коментирането на истината.

# 723
  • Мнения: 7 263
Черна станция - ето това е разликата във възприятията ни за света и в частност за децата ни!
За мен света не би свършил, ако не влезе в Немската ( не че не го искам) или в АК  Peace
Важно е да му дам вярта в себе си и да му помогна да си повярва, за да може наистина да се занимава от един момент нататък с нещо, което освен материална стабилност ще му носи и морално удовлетворение. Познавам страшно много хора, които работят нещо не особено по вкуса им и макар и със стабилни доходи, понякога са нещастни или да речем не толкова щастливи, колкото биха били, ако правеха нещо друго  Simple Smile
Бидейки родител на девойка може би наистина не можеш да го схванеш, но повечето младежи на тази крехка възраст все още наистина не са наясно със себе си и желанията им се менят средно 2 пъти в седмицата .....
Но е важно да отгледаш уверен и уравновесен човек, мислещ, умеещ да отстоява позициите си и умеещ да постига победите си  Peace

# 724
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Момичета, подсетихте ме за случка с познато на мен дете - връщайки се от състезание, където е заело второ място, някои от учителите са го поздравили с думите "Следващия път да се представиш по-добре". Не знам за вас как звучат тези думи, но аз асоциирах с познатата фраза на Т. Живков: "Тази година - полупроводници, догодина - цели проводници"...

# 725
  • Мнения: 40 948
Черна станция - ето това е разликата във възприятията ни за света и в частност за децата ни!
За мен света не би свършил, ако не влезе в Немската ( не че не го искам) или в АК  Peace
Важно е да му дам вярта в себе си и да му помогна да си повярва, за да може наистина да се занимава от един момент нататък с нещо, което освен материална стабилност ще му носи и морално удовлетворение. Познавам страшно много хора, които работят нещо не особено по вкуса им и макар и със стабилни доходи, понякога са нещастни или да речем не толкова щастливи, колкото биха били, ако правеха нещо друго  Simple Smile
Бидейки родител на девойка може би наистина не можеш да го схванеш, но повечето младежи на тази крехка възраст все още наистина не са наясно със себе си и желанията им се менят средно 2 пъти в седмицата .....
Но е важно да отгледаш уверен и уравновесен човек, мислещ, умеещ да отстоява позициите си и умеещ да постига победите си  Peace

Аз къде казах, че светът ще свърши, ако детето ми не влезе? Къде изобщо съм споменала своето или твоето дете?  newsm78
Говорих съвсем принципно за съвсем различни неща. А именно, че за нас нашите деца са си "нашите гарджета", но за света навън те са просто "едно от многото". И точно затова на мен не би ми хрумнало да се засягам, ако някой обсъжда представянето на деца в някакво състезание, или ако дава справедлива оценка на представянето на моето, или на друго дете. Просто не би ми и хрумнало да търся зла умисъл в подобен анализ. И наистина ми е странно, че каквото и да кажа или напиша, все се намира някой да го приеме лично. Ей на, вчера споменах един неоспорим факт, при това напълно безлично, а бях захапана, като че ли съм посочила или обидила някого конкретно. И други хора непрекъснато коментират, че тук или там резултатите били слаби, но само аз бях взета на мушка.

Цитат
Момичета, подсетихте ме за случка с познато на мен дете - връщайки се от състезание, където е заело второ място, някои от учителите са го поздравили с думите "Следващия път да се представиш по-добре". Не знам за вас как звучат тези думи, но аз асоциирах с познатата фраза на Т. Живков: "Тази година - полупроводници, догодина - цели проводници"...

Това звучи зле. Но ако е било казано "Следващия път да се представиш ОЩЕ по-добре" нещата са съвсем различни, нали?

# 726
  • Мнения: 7 263
Момичета, подсетихте ме за случка с познато на мен дете - връщайки се от състезание, където е заело второ място, някои от учителите са го поздравили с думите "Следващия път да се представиш по-добре". Не знам за вас как звучат тези думи, но аз асоциирах с познатата фраза на Т. Живков: "Тази година - полупроводници, догодина - цели проводници"...

Ха ха Фортуна, ако щеш вярвай, но точно за тази крилата фраза се сетих и аз  Joy hahaha bowuu Joy hahaha bowuu

Черна станция, не зная защо хората реагират така на твоите постове ....  newsm78 може би някой ден ще стигнеш до отговора  Peace
Приказката за "моето гардже" е ясно, че всички я знаем и че всички я играем.
Но явно в писмената комуникация ни убягва някаква есенция и затова не успяваме да доближим съвсем позициите си.
Не ме разбирай криво - и за двамата си сина ( засега) аз съм най-страшния критик.
Малкия в началото на месеца стана републикански шампион - разкатах го от критики !!! - просто защото може повече!
Да той стана пръв, но ако имаше срещу себе си противник с неговите качества - грешките, които допусна щяха да са фатални! Затова и не си мълчах - направих го на салата! Е след това си поръчахме пица - имаше наздравица с фанта и сладолед и му казах, че съм горда с медала  Wink. Така че аз в никой случай не съм за глезене и фаворизиране на децата  Peace или пък за неглижиране на пропуските им.
Просто има едно много финно дозиране - нещо като настройка на коман реал двигател - така че да се впръскат всички субстанции в нужната концентрация и комбинация, за да литне возилото  Wink
В моите родителски похвати ( не ангажирам никой с тях) - похвалата, разбирането са преди изискването и кастренето като значимост. Засега поне при моите гарджета работи ....
Не знам доколко ме разбра  Peace
А иначе аз прекрасно разбирам написаното от теб  то е съвсем логично и вярно за частния случай "7-мокласно кандидатстване". Peace

# 727
  • Мнения: 8 809
Тия спорове за желаните училища и терзанията около тях все ми напомнят за студентските ми години. Един колега имаше момиченце и жена му беше бременна с второ. Той много искаше момче и когато  жената отиде в родилния дом още не беше абсолютно сигурно какъв е полът на детето. Ние взехме да го успокояваме по познатия начин: абе, няма значение какво е, най-важно е да е живо и здраво. Пък той отговаряше: прави сте, няма значение какво е, най-важно е да е живо и здраво и само пи**а да има Laughing Joy

# 728
  • Мнения: 681
Тия спорове за желаните училища и терзанията около тях все ми напомнят за студентските ми години. Един колега имаше момиченце и жена му беше бременна с второ. Той много искаше момче и когато  жената отиде в родилния дом още не беше абсолютно сигурно какъв е полът на детето. Ние взехме да го успокояваме по познатия начин: абе, няма значение какво е, най-важно е да е живо и здраво. Пък той отговаряше: прави сте, няма значение какво е, най-важно е да е живо и здраво и само пи**а да има Laughing Joy

И какво бебенце се роди?

# 729
  • Мнения: 425
Важно е да му дам вярта в себе си и да му помогна да си повярва, за да може наистина да се занимава от един момент нататък с нещо, което освен материална стабилност ще му носи и морално удовлетворение.

И аз така мисля, но имам големи съмнения дали като майка се справям - имам и дъщеря, и син.

# 730
  • Мнения: 8 809
Тия спорове за желаните училища и терзанията около тях все ми напомнят за студентските ми години. Един колега имаше момиченце и жена му беше бременна с второ. Той много искаше момче и когато  жената отиде в родилния дом още не беше абсолютно сигурно какъв е полът на детето. Ние взехме да го успокояваме по познатия начин: абе, няма значение какво е, най-важно е да е живо и здраво. Пък той отговаряше: прави сте, няма значение какво е, най-важно е да е живо и здраво и само пи**а да има Laughing Joy

И какво бебенце се роди?

Пак момиче Joy Joy

# 731
  • Мнения: 425
И аз с малко закъснение открих, но има нова тема

Общи условия

Активация на акаунт