Ваксина Ротарикс – съвети от специалист

  • 36 951
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Здравейте
Кристал,
Характерно  за  съвременните  ваксини  е ,че  се  използват  изключително  иновативни и прецизни  методи  за  тяхното  приготвяне.
Вероятността  да  предизвикат  инфекция  клони  към  нула.
По-важното  е  преди  всяка  имунизация  детето  да  бъде прегледано  от  лекар, който  да  установи ,че  то  е  здраво.
Много  важна  е  епидемичната анамнеза /разпит/. - Дали  няма  друг  в  семейството  болен  с  някаква  активна  инфекция. Ако  има  такъв - винаги  съобщавайте  на  лекаря.
Най-вероятно  вие  не  стесе  заразили  от  ваксината  а  сте  си  носели  някаква  вирусна  инфекция.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 16
  • Мнения: 20
Тази  ваксина  не  е  за  по-големи  деца.
Трябва  да  се  направи  до  6  месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 168
d-rMario, здравейте!
Дали слад приемането на капки био-гайа през летния сезон ще има ефект, след като казвате че е късно за поставянето на ваксината на по-голямо  бебе?
На 9 м. бебе ако все пак я поставим ще има ли някакъв ефект?
И последен въпрос, в една опаковка и двете дози ли са?

# 18
  • Мнения: 1 119

Целта  на  приложението  на  Ротарикс  е  да  бъде  най-ефективна   през  рисковите  периоди  на  тази  инфекция - късна  кърмаческа  възраст - от  6  до  12  месеца  и  ранна  детска  възраст - 1- 3 години.
Доказания  хоризонт  на  действие  на  Ротарикс  е от  3  до  5  години, след  приложението  й.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев



Къде бихме могли да прочетем въпросните доказателства? И ако не можем, дали бихте могли да отговорите тук на няколко въпроса, които смятам за важни? До колкото ми е известно, се следи за антитела, за да се разбере дали ваксината реално създава имунитет или не, ако греша ме поправете... В тази връзка:

1. Какъв процент от имунизираните с Ротарикс създават антитела, срещу ротавирусите, след имунизацията?
2. Правят ли се периодични изследвания на имунизираните, за да се установи дали все още имат антитела или имунитетът им (антителата) спадат? Какво показват тези изследвания?
3. Какъв процент от тези, които са си създали антитела, въпреки това се разболяват?
4. Какъв процент от неимунизираните не се разболяват, въпреки че не са имунизирани?
5. Какъв процент от неимунизираните и непреболедувалите имат антитела срещу ротавирусите, въпреки че не са боледували и не са ваксинирани?


Това ме интересува на този етап... Когато имам още въпроси, ще задам и тях... Благодаря за отговорите...

# 19
  • Мнения: 3
добре сте разгърнали темата а защо дозата на тази ваксина струва 120лв. демек 2-те дози са 240лв. това ваксина ли е или търговия?

# 20
  • Мнения: 20
Здравейте Fanni,
Много  е  хубаво ,че  се  интересувате  по.подробно  за  проучванията.
Разбира се, че действието  и  ефикасността  на  тази  ваксина  е  проучена  в  детайли  в  обширни  изследвания.
Ето  публикациите  в  авторитетното  списание  THE  NEW  ENGLAND  JOURNAL  OF  MEDICINE:
http://www.nejm.org/search?q=Safety+and+Efficacy+of+an+Attenuate … s+Gastroenteritis
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 15:00 от d-rMario

# 21
  • Мнения: 20
Здравейте  elix,
Смятам, че  не  е  удачно  да  се  прави  ваксината  на  9  месечно  бебе.
В  една  опаковка  има  една  доза.
Що  се  отнася  до  протекцията  на  вашето  бебе  за  летния  сезон,  то  има  много  медикаменти,  които  могат да  намалят  риска  от  вирусни  инфекции, но  няма  да  бъде  със  същия  ефект.
Единия  от  тях  е  Биогая.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 22
  • Мнения: 361
здравейте, следващата седмица нашето бебе навършва 2 месеца и в момента съ пред големия въпрос дали да купувам ваксината ротарикс или не. аз по принцип съм привърженик на идеята, че трябва да спестим на децата всяко заболяване, което можем /срещу което има създадени ваксини/, но съпругът ми казва, че според него точно тази ваксина е безмислена защото децата досега не са се ваксинирали и т.н. знам че трябва да решаваме бързо, за да не изпуснем подходящия период, затова ще помоля за съвет дали да я правим   

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте 
benissima,
Моят  съвет  е  да  я  направите. Ваксината  е  с  добър  профил  на  безопасност  и  е  ефктивна  срещу  неприятните  Ротавируси, които  причиняват 90 % от   диариите  в  ранната  детска  възраст.
Не  забравяйте, че  детето  трябва  да  бъде  здраво, да  е  нямало  близък  контакт  с ,човек  болен  от  грип, какъвто  в  момента  има.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 24
  • Мнения: 4 753
Във връзка с тази статия - Взрив от чревни вируси при децата

И по-точно тази част от нея:

„Тестовете позволяват бързо да се сложи диагноза. Но признаците като зачервено гърло, температура, липса на апетит, диария могат да заблудят лекаря дали на бебето му никнат зъби, дали не е реакция след поредна ваксина."

Зачудих се, дали пък реакциите от ваксини като зачервено гърло, температура, липса на апетит, диария могат да заблудят лекаря, че бебето се е заразило с ротавируси и бързо да се сложи диагноза. Така "статистиката" показва завишена заболеваемост от ротавируси и естествено нужда от ваксина против тях (Ротарикс), както и липса на странични реакции от останалите ваксини...   Thinking  Как личните лекари правят разлика между симптомите на ротавирусна инфекция и реакция от ваксини? Лекарите (дори специалисти педиатри), които познавам аз, не назначават никакви тестове за установяване на причинителя на симптомите, а направо решават, че е вирус и назначават лечение... Това изкривява статистиката в полза на ваксина като Ротарикс, както и оневинява останалите ваксини...

Не видях и отговор на въпросите на Fanni, макар че отворих посочения линк и прочетох какви клинични изпитвания са направени... Ще може ли с няколко думи да обясните каква е проследимостта на ефективността на ваксината в обществото, като отговорите конкретно с цифри (проценти) на посочените от нея въпроси... Благодаря!!

# 25
  • Мнения: 6
Въпросите на stelt77 и Fanni са много важни.. Лично аз в казармата наблюдавах как поне половината от тези, които се ваксинираха с "безплатната" провивогрипна ваксина (в кавички, защото, в същност, се плащат от парите на всички данъкоплатци, сред които сме и ние), та половината ваксинирали се, се разболяха още на другия ден от грип..  Очакваме отговор от д-р Марио...

# 26
  • Мнения: 1 119
Здравейте Fanni,
Много  е  хубаво ,че  се  интересувате  по.подробно  за  проучванията.
Разбира се, че действието  и  ефикасността  на  тази  ваксина  е  проучена  в  детайли  в  обширни  изследвания.
Ето  публикациите  в  авторитетното  списание  THE  NEW  ENGLAND  JOURNAL  OF  MEDICINE:
http://www.nejm.org/search?q=Safety+and+Efficacy+of+an+Attenuate … s+Gastroenteritis
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

Благодаря за линка. Има информация за експериментирането на ваксината върху деца тук по-точно от линка който д-р Марио посочи:
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa052434

но тя е само за ефикасността на ваксината а аз питах за друго или по-точно за други изследвания, но няма значение.

# 27
  • Мнения: 20
Здравейте 
krist,
В  момента  коментираме  ваксината  срещу  Ротавирусите.
Лично  аз  не  съм  привърженик  на  ваксините  срещу  грип,  защото  ги  смятам  за  неефективни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 28
  • Мнения: 6
Чудесно! Имате ли мнение по въпросите на stelt77 по-горе?

# 29
  • Мнения: 17
Тази  ваксина  не  е  за  по-големи  деца.
Трябва  да  се  направи  до  6  месеца.

Навсякъде се казва, че ваксината е за деца до 6 месеца, а се разболяват от вируса деца до 5 години. Какво се случва и защо да не може да се постави ваксината на деца над 6 мисица, щом те са потенциални потърпевши от зараза.

Общи условия

Активация на акаунт