Ваксина Ротарикс – съвети от специалист

  • 36 885
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 162
Здравейте! Синът ми е на 1 г. и 7 м. и миналия месец изкара един ентерит, при това много тежко. Предстои ни през лятото, когато е на 2 годинки, да го заведем на море. След като Ротарикс не е подходящ за него, какви алтернативни начини за защита на детето има? Преди години когато заведохме дъщеря ми за пръв път на море прекарахме няколко кошмарни дни в инфекциозно отделение в Бургас, не искам това да се случва отново. Надявам се да ме насочите към публикации или дуги източници на информация. Благодаря предварително.

# 31
  • Мнения: 1
Здравейте! Моят син е на четири навършени месеца. Има направени два приема на ваксини Пентаксим и Симфлоикс. Бих желала да му направим и ваксина Ротарикс. Последната ваксинация ни беше направена на 25/02/2011 г., Въпроса ми е трябва ли да се изчака някакъв период от време или мога още сега да закупя Рота ваксина и да му бъде дадена или да изчакам следващия задължителен прием на Пентаксин и Симфлорикс, когато той ще бъде на 5 месеца, и тогава заедно с тях да се постави? Благодаря Ви!

# 32
  • Мнения: 20
Здравейте 
bubeto_t,
Това  е  възрастта /до  6 месеца/  ,когато  най-оптимално  се  създава  имунитет  в  Пайровите плаки в тънкочревната лигавица.
Ранното  прилагане  на  тази  ваксина    има  за  цел  да  протектира  организма  в  най-рисковата  възраст  за  Рота инфекции - късна кърмаческа  и и ранна  детска.
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 33
  • Мнения: 20
Здравейте
alissa nik,
Много  точен  въпрос. Профилактиката  за  всяко  дете  е  индивидуална.
Задължително  ще  съдържа  пробиотик - Биогая напр.  и  хомеопатични  препарати, които  ще  са  съобразени  с  типа  дете.
Ще  потърся  някои  публикации.
С поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 34
  • Мнения: 20
Здравейте pre,
Няма  нужда  да  чакате .
Може  сега  да  направите  първата  доза.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 35
  • Мнения: 20
Искам  да  пожелая  на  всички  майки  много  здраве  на  тeхните  деца.
Весела  и  безболестна  седмица.
Прочетете  нещо  за  д-р Форум  и  д-р Гугъл Simple Smile
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

Последна редакция: ср, 23 май 2012, 01:05 от Reza

# 36
  • Мнения: 4 753
Във връзка с тази статия - Взрив от чревни вируси при децата

И по-точно тази част от нея:

„Тестовете позволяват бързо да се сложи диагноза. Но признаците като зачервено гърло, температура, липса на апетит, диария могат да заблудят лекаря дали на бебето му никнат зъби, дали не е реакция след поредна ваксина."

Зачудих се, дали пък реакциите от ваксини като зачервено гърло, температура, липса на апетит, диария могат да заблудят лекаря, че бебето се е заразило с ротавируси и бързо да се сложи диагноза. Така "статистиката" показва завишена заболеваемост от ротавируси и естествено нужда от ваксина против тях (Ротарикс), както и липса на странични реакции от останалите ваксини...   Thinking  Как личните лекари правят разлика между симптомите на ротавирусна инфекция и реакция от ваксини? Лекарите (дори специалисти педиатри), които познавам аз, не назначават никакви тестове за установяване на причинителя на симптомите, а направо решават, че е вирус и назначават лечение... Това изкривява статистиката в полза на ваксина като Ротарикс, както и оневинява останалите ваксини...

Не видях и отговор на въпросите на Fanni, макар че отворих посочения линк и прочетох какви клинични изпитвания са направени... Ще може ли с няколко думи да обясните каква е проследимостта на ефективността на ваксината в обществото, като отговорите конкретно с цифри (проценти) на посочените от нея въпроси... Благодаря!!

Въпросите ми останаха на предишната страница... Явно това е причината да ги прескочите...  Peace

До колкото ми е известно, се следи за антитела, за да се разбере дали ваксината реално създава имунитет или не, ако греша ме поправете... В тази връзка:

1. Какъв процент от имунизираните с Ротарикс създават антитела, срещу ротавирусите, след имунизацията?
2. Правят ли се периодични изследвания на имунизираните, за да се установи дали все още имат антитела или имунитетът им (антителата) спадат? Какво показват тези изследвания?
3. Какъв процент от тези, които са си създали антитела, въпреки това се разболяват?
4. Какъв процент от неимунизираните не се разболяват, въпреки че не са имунизирани?
5. Какъв процент от неимунизираните и непреболедувалите имат антитела срещу ротавирусите, въпреки че не са боледували и не са ваксинирани?

# 37
  • Мнения: 5
Не вярвам особенно на докторите за каквито и да е излишни ваксини, особенно като се  има впредвид че са комбина  с фармацефтичните фирми и взимат луди пари пробутвайки ни всякакви отрови. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Жалко че използват любовта към децата по този начин. #2gunfire #2gunfire

# 38
  • София
  • Мнения: 735
Във връзка с тази статия - Взрив от чревни вируси при децата

И по-точно тази част от нея:

„Тестовете позволяват бързо да се сложи диагноза. Но признаците като зачервено гърло, температура, липса на апетит, диария могат да заблудят лекаря дали на бебето му никнат зъби, дали не е реакция след поредна ваксина."

Зачудих се, дали пък реакциите от ваксини като зачервено гърло, температура, липса на апетит, диария могат да заблудят лекаря, че бебето се е заразило с ротавируси и бързо да се сложи диагноза. Така "статистиката" показва завишена заболеваемост от ротавируси и естествено нужда от ваксина против тях (Ротарикс), както и липса на странични реакции от останалите ваксини...   Thinking  Как личните лекари правят разлика между симптомите на ротавирусна инфекция и реакция от ваксини? Лекарите (дори специалисти педиатри), които познавам аз, не назначават никакви тестове за установяване на причинителя на симптомите, а направо решават, че е вирус и назначават лечение... Това изкривява статистиката в полза на ваксина като Ротарикс, както и оневинява останалите ваксини...

Не видях и отговор на въпросите на Fanni, макар че отворих посочения линк и прочетох какви клинични изпитвания са направени... Ще може ли с няколко думи да обясните каква е проследимостта на ефективността на ваксината в обществото, като отговорите конкретно с цифри (проценти) на посочените от нея въпроси... Благодаря!!

Въпросите ми останаха на предишната страница... Явно това е причината да ги прескочите...  Peace

До колкото ми е известно, се следи за антитела, за да се разбере дали ваксината реално създава имунитет или не, ако греша ме поправете... В тази връзка:

1. Какъв процент от имунизираните с Ротарикс създават антитела, срещу ротавирусите, след имунизацията?
2. Правят ли се периодични изследвания на имунизираните, за да се установи дали все още имат антитела или имунитетът им (антителата) спадат? Какво показват тези изследвания?
3. Какъв процент от тези, които са си създали антитела, въпреки това се разболяват?
4. Какъв процент от неимунизираните не се разболяват, въпреки че не са имунизирани?
5. Какъв процент от неимунизираните и непреболедувалите имат антитела срещу ротавирусите, въпреки че не са боледували и не са ваксинирани?


Макар че детенцето ми е голямо (но и докато беше в подходящата възраст не съм обмисляла ваксината), аз също чакам с интерес отговор на тези постове... Дано ги получим...

# 39
  • Мнения: 462
Здравейте, д-р Янакиев. Благодаря Ви, че отново сте тук и отговаряте на нашите въпроси. Моят е следният - племенницата ми имаше един прием на Ротарикс, но изплю течността (колко, не мога да кажа, може и да е глътнала нещо от нея). При това положение трябва ли да и поставяме още една, трета доза, за да сме сигурни, че всичко е наред? Търсих информация, но така и не открих из интернет, а мнението на педиатъра е, че няма нужда от трета, допълнителна доза. Питам Ви, за да сравня мненията. Simple Smile

Благодаря Ви предварително за отговора.  Peace

П.С. Въпреки, че не съм лекар, съм срещала отговора на въпроса "Какъв процент от неимунизираните не се разболяват, въпреки че не са имунизирани?" В България всяко второ дете, хоспитализирано с диагноза остър гастроентерит, е с ротавирусна диария. Т.е. процентът е 50/50. Simple Smile  Peace Това беше някакво българско изследване, правено 2009, мисля (чела съм го миналата година).  Peace 

# 40
  • Мнения: 4 753
П.С. Въпреки, че не съм лекар, съм срещала отговора на въпроса "Какъв процент от неимунизираните не се разболяват, въпреки че не са имунизирани?" В България всяко второ дете, хоспитализирано с диагноза остър гастроентерит, е с ротавирусна диария. Т.е. процентът е 50/50. Simple Smile  Peace Това беше някакво българско изследване, правено 2009, мисля (чела съм го миналата година).  Peace 

Всъщност, въпросът не беше за хоспитализираните, нито само за децата, а за всички неимунизирани... Ясно е, че хоспитализираните ще са болни, иначе няма какво да търсят в болница... Останалите неимунизирани къде влизат в статистиката?

Имам още въпроси... В рекламата се казва, че 95 % от децата до 5-годишна възраст се заразяват с ротавирус...
1. Как се различава по симптоматика ротавирусния ентерит от другите ентерити?
2. На всички деца до тази 5-годишна възраст ли са им правени изследвания за установяване на причинителя при симтоми като диария и повръщане?


На моето дете му се е случвало два-три пъти да има диария и/или повръщане и никой никакви изследвания не му е правил... По презумпция заключават, че е ротавирус, защото уж е най-разпространен... То с тоя подход в статистиката, може да излезе и, че е единствен...  Rolling Eyes  А детето ми е повърнало примерно веднъж - от много неща може да е според мен...

# 41
  • Мнения: 2 176

Как се различава по симптоматика ротавирусния ентерит от другите ентерити?

Този въпрос ме вълнува и мен.
Някои деца получават разстройство и имат повишена температура когато им никнат зъбки, по-чувствителните могат да имат същите оплаквания при тръгване на ясла или градина, понякога става въпрос за непоносимост към разни храни или дори за обикновена настинка. Как се отдиференцира ротавирусната инфекция от други оплаквания със същата симптоматика?

# 42
  • Мнения: 20
Здравейте Мишолина Simple Smile,
Смятам ,че  не  се  налага  трети  прием  на  тази  ваксина.
Смятам ,че  първоначалното  количество  попаднало  в  организма  е  достатъчно  за  изграждането  на  имунитета.
Благодаря  много  за  хубавите  думи  и  подкрепата.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 43
  • Мнения: 462
Благодаря за бързия отговор, д-р Янакиев. Simple Smile

Спорен и хубав ден Ви желая.

# 44
  • София
  • Мнения: 291
Мами, на които дечицата им са големи за тази ваксина; мами, които са "убедени" във вредата от ваксините въобще, какъвто и отговор да получат и мами, които не могат да си позволят /за което съжалявам/ или не искат да отделят необходимите средства, за да подсигурят здравето на детето си, защо пишат тук!?!  Stop

Общи условия

Активация на акаунт