Отзиви за ОДЗ 68, 64, 95 и 47 в Люлин

  • 7 468
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
 Здравейте!Щерките ми посещаваха 47 ОДЗ (като малката сега е последна година там).Като база е много добра...сменена дограма,нови шкафчета,сега има и нови пазарзалки....общо взето е поддържано.Като персонал 90% от госпожите са с много добър подход към децата и с отлична подготовка за първи клас.Наистина има и текучество на госпожи,но предполагам,че това е на всякъде и не обхваща всички групи.Относно директорката мога да кажа,че няма да защитава вашите интереси.....особенно много добре трябва да знаете полагащите ви се намаления на такси и т.н. (доста ядове брах в тази насока....чак се стигна до Дирекция "Образование").
 А малкия ми е в 64 ОДЗ....там сме за първа година в яслена група.Базата им е също доста добра,макар,че незнам сега лятото на този пек къде ще стоят,тъй като нямат сенчесто место.Вътре е много чисто и спретнато.Госпожите и на двете яслени групи са много внимателни и отзивчиви.Е имаше и там текучество (в нашата група) и едната госпожа отнесе огромен скандал,защото имаше желание да си ходи към 17ч. и ми звънеше всеки ден след 17 и 05ч.Но тя се премести в друга група.Директорката е доста разбран човек и което е най -важно (за разлика от директорката на 47 ОДЗ) винаги можеш да я намериш в градината в приемното и време.
 Сега искам да преместя малкия в 55 ОДЗ (в 32 ОДЗ нямаме шанс),защото  всичките ми деца ще са в една посока (момичетата ще учат в 33 ОУ) и се интересувам от тази градина.

# 16
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
записвам се да следя темата,особено ме вълнува 47 ОДЗ

# 17
  • Мнения: 127
 Peace нас ни приеха в 55 ОДЗ, Нямах възможност да огледам, но ми направи впечатление, че масите и столчетата на децата са   в самия коридор отстрани на пътечката... малко ми стана странно, че дечицата се хранят в коридора. И още нещо се чудя, как 22 деца са в една група, множко ми се виждат, имайки предвид, че са още мънички и трудни за гледане  newsm78
Ако има някой записан в 55то ще се радвам да пише  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 595
22 са си супер, представи си 30 деца в една група като при нас! Иначе не е нормално да се хранят в коридора поне според мен. Да не би да са изнесли там столчетата, защото чистят или нещо подобно?...

# 19
  • Мнения: 127
22 са си супер, представи си 30 деца в една група като при нас! Иначе не е нормално да се хранят в коридора поне според мен. Да не би да са изнесли там столчетата, защото чистят или нещо подобно?...
Laughing не мисля, беше подредено навсякъде. Понеже минах през няколко коридора на 2 или 3 места имаше групирани по няколко масички с по 4 столчета всяка. Освен отделно да имат пак маси и столчета, знам ли.
А за бройката не знам, за дестка градина става, ама за ясла ми се виждат много. Че то аз с двете откачам, а с 22 не знам   hahaha

# 20
  • Мнения: 595
В яслата са 1 госпожа и 2 лелички, така че е по-добре, отколкото в детската. Там са само една госпожа и една леличка. В нашата група винаги са си били по 30 деца, в яслите също.

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте аз съм нова тук и бих искала да попитам нещо,синът ми е втора резерва за 64 Одз. От  самото начало си стой 2-ра резерва, въпросът ми е ,дали някой знае, колко са децата в групата. Тъй като пролетта бяха отпуснати 10 места , дали на есен ще отпуснат повече или като цяло в първа група са 10деца. Т.е питам се има ли шанс или не да сме на градина. Макар че нещо аз взех да се чудя вече. Благодаря предварително!

# 22
  • Мнения: 9 395
Здравейте аз съм нова тук и бих искала да попитам нещо,синът ми е втора резерва за 64 Одз. От  самото начало си стой 2-ра резерва, въпросът ми е ,дали някой знае, колко са децата в групата. Тъй като пролетта бяха отпуснати 10 места , дали на есен ще отпуснат повече или като цяло в първа група са 10деца. Т.е питам се има ли шанс или не да сме на градина. Макар че нещо аз взех да се чудя вече. Благодаря предварително!
64 ОДЗ има яслена група от нея ще дойдат другите деца. Затова са отпуснати само 10 бройки. Може септември да отпуснат още 1 или 2, но не е сигурно. Група с 10 деца няма. Децата от яслената група си преминават директно в първа и ако има свободни бройки, директорката ги пуска в системата. Във вашия случай свободните бройки са били само 10.

За 55 ОДЗ. Моето дете е там. Не съм се интересувала точно къде ядат. но групите се състоят от спално помещение и занималня. Предполагам, че местят масите за хранене в занималнята. Коридорите не са толкова големи, че децата да ядат в тях, дори вътрешните "коридорчета" на групите. Яслена група в софийско ОДЗ под 22 деца няма. По-малки са в частните ДГ. Иначе добре се грижат за децата. Аз лично съм доволна от яслата. Като в много други ОДЗ основния проблем си остава воденето на болни деца в градината с бележка от ЛЛ, че са здрави, а кашлицата и сополите са алергична проява.

# 23
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора! Честно казано тази цялата "система" и всички тези "свободни" и заети места ми събраха очите в точка. Аз ли съм глупава, те ли ме побъркаха не знам, но спирам вече каквото, такова да ми живо и здраво детето, пък когато го вземат.  Но все пак да попитам имам познати на които децата им ги взеха едното декември, другото февруари, как става това?
 И след септември ли има класирания или от септември спират и чакаме на пролет нови.

# 24
  • Мнения: 7 821
Класирания има всяка събота през учебната година. По всяко време може да се класира дете, стига да се освободи място.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=584944.0 - това е темата за въпроси свързани с кандидатстването, критериите, класирането, свободните места и т.н. Там задавайте въпросите си.

# 25
  • Мнения: 1 710
Влязох да потърся мнения за 68 ОДЗ и се учудвам, че няма коментари. Аз се колебая м/у 68 и 73 ОДЗ. Чак за догодина става въпрос, за малката ми дъщеря, която има добри шансове за прием, но се колебая къде е най-добре да е първото желание.

# 26
  • Мнения: 127
Ето че дойде време и аз да напиша мнение от личен опит. Специално за 55 ОДЗ, защото децата тръгнаха на ясла там.
3 дни ходиха и се разболяха - диария температура, сополи кашлица. 15 дни ги лекувах вкъщи и ги пуснах здрави. 3 дни ходиха на третия вече бяха болни, отново кашлица, сополи, температура, стигнахме до антибиотик. В ОДЗ то се допускат болни деца, които не се връщат, в резултат на което потърпевши са всички остнали  #2gunfire.
Не ти дават да ги взимаш когато можеш, чакаш като ученичка отвън докато те не решат че децата са готови. Аз свършвам работа в 13,30ч имах възможност да ги взимам малко по-рано в началото, защото много плачеха и психически тръгването на ясла им се отрази много зле. Дори когато съм отивала в 15,50 почти са ме навиквали и са ми казвали че децата  В МОМЕНТА ЗАКУСВАТ И НЕ МОЖЕ ДА ГИ ВЗЕМА. Да изчакам до 16ч. Което е абсурдно. В други детски заведения дори да отидеш да си ги вземеш по време на следобедния сън, няма никакъв проблем. Навън децата не се извеждаха, въпреки че времето беше доста топло през септември.
За материалната база не мога да кажа нищо, защото вратата на яслата се затваря със скоростта на светлината зад гърба на обслужващия персонал. Дори не знам какво има зад тази врата  Crossing Arms
Това е. В крайна сметка се отказахме от яслата и ги отписах. Ще търся други варианти. За 3 дни ходене и 15 дни вкъщи няма смисъл да се травмират децата.

# 27
  • Мнения: 219
За тези, които изберат или ги приемат в яслените групи на ОДЗ 68, препоръчвам по възможност да не попадат в групата, в която една от сестрите се казва Таня.
Болни деца се допускат и в двете яслени групи, сополите не се броят за болест, нищо че някои деца от едни сополи стигат до болница.

Общи условия

Активация на акаунт