Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 83-та тема

  • 156 370
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 123

Изварен сладкиш с кокос и бял шоколадов сос


 smile3508 супер изглежда, давай рецептата, Нанита   bouquet

mari_eta, с удоволствие  Hug  без друго обичам да ям козунак, но не и да правя  Wink

Mitonela, много апетитно меню  Peace заплювам си салатката  Wink

Бенита, много е хубав соления кекс, ще взема и аз да забъркам  Peace

nudel33, добре дошла в тази тема   bouquet много е апетитен ориза  Peace

наели, рогчетата изглеждат много апетитно   chef

# 691
  • Мнения: 173
ilrai78, lu4a, plamsy, mari_eta, labrex, megansg, esy, mery_poppins1, менютата ви много ми допаднаха!
PSM+, и аз си записах рецептата за тази бутер торта  Peace
пеп-4o, много огинилани ястия си направила Simple Smile
Mitonela, апетитни неща показваш, на  шоколадово вълшебство може ли рецепта?  Praynig
Гуинет, nordina, изискано и вкусно!!!
nudel33, възелчетата излгеждат страхотно!
Benita, радвам се че ви хареса соления кекс  Hug




# 692
  • Мнения: 1 313
Гуинет, Мери Попинс, magi71, благодаря ви! Hug

Цитат
ако на моя мъж му сервирам зеле боб или грах така дали ще го яде
Бенита, благодаря! Кое те притеснява в рецептата та се чудиш дали ще го я де мъжът ти?  newsm78

# 693
  • Плевен
  • Мнения: 602

Mitonela, апетитни неща показваш, на  шоколадово вълшебство може ли рецепта?  Praynig

Рецептата ,предоставена от Гуинет е от тук:

http://mycookingcreations.blogspot.com/2009/05/bunet-astigiano.html     Hug

# 694
  • Мнения: 901
При нас става традиция в понеделник да се закусват бъркани яйца Бъркани яйца със сирене и спанак

# 695
  • Мнения: 65
Ето и някой неща от мен от събота и неделя-зелена салата,телешко с гъбен сос, пилешки крилца, баница, пица и козунак със стафиди и шоколад







Извинявам се за дългия пост

# 696
  • Мнения: 74
rozita_2703 , менюто ти е чудесно!Като гледам всичките ви козунаци, искрено ви се възхищавам.Аз нещо не мога да го направя на конци.Има ли някаква тънкост?
Когато правя питки по всякакъв повод, предпочитам вместо прясно мляко да слагам кисело,Дали и при козунаците би се получило добре? Ако някой е пробвал, нека сподели

# 697
  • Мнения: 74
Някой питаше за спаначеното ролце:
Продукти:

300 гр.        спанак
1/4 ч.л.        индийско орехче
2 скилидки  чесън
2 с.л.            копър
4                  белтъка
2 с.л.            нишесте
                    сол на вкус

200 гр.        краве сирене
1-2 с.л.        кисело мляко
200 гр.        пушен бекон

Приготвяне:

Почистеният и измит спанак се задушава са 1 мин. в тенджера без вода. Достатъчно е само да омекне. При това задушаване, спанакът си остава със свеж зелен цвят без да потъмнява и не губи ценните си хранителни качества. Отцежда се добре в цедка и се оставя да изстине. В купа се пасира на гладък крем спанака, чесъна и копъра. Подправя се на вкус със сол и индийско орехче.
Белтъците се разбиват на сняг и с внимателно бъркане се прибавят към спаначното пюре, като се редуват с нишестето. Сместа се изсипва в правоъгълна тава, постлана с хартия за печене. Блатът се пече в предварително загряна фурна на 180° за 8 - 10 мин. След като се извади от фурната се оставя да изстине 2 -3 мин., но още топъл се завива на руло заедно с хартията. Оставя се да изстине напълно.
Сиренето (евентуално изварата) се разбива с пасатор на гладък крем. Добавя му се кисело мляко, докато се получи смес, подходяща за намазване.
Спаначното руло се развива и се намазва навсякъде с крема от сирене. Върху него се нарежда бекона, нарязан на тънки филийки или шунка или може и без месо. Всичко се завива на стегнато руло, което се завива в алуминиево фолио и се замразява във фризера. 20 мин. преди поднасяне, рулото се нарязва на тънки кръгове.
 Рецептата не е моя, но е страхотна!

# 698
  • Мнения: 38
Гуинет, Мери Попинс, magi71, благодаря ви! Hug

Цитат
ако на моя мъж му сервирам зеле боб или грах така дали ще го яде
Бенита, благодаря! Кое те притеснява в рецептата та се чудиш дали ще го я де мъжът ти?  newsm78
Нищо не ме притеснява - допада ми рецептата и чиниите са ти много хубави, но той не яде зелени неща  Sick

# 699
  • Мнения: 1 313
но той не яде зелени неща  Sick

Тогава ще карате на нашият и на принципа на Мариета за всеки по нещо и ще си го хапнеш ти Hug

# 700
  • Австрия
  • Мнения: 28
rozita_2703 , менюто ти е чудесно!Като гледам всичките ви козунаци, искрено ви се възхищавам.Аз нещо не мога да го направя на конци.Има ли някаква тънкост?
Когато правя питки по всякакъв повод, предпочитам вместо прясно мляко да слагам кисело,Дали и при козунаците би се получило добре? Ако някой е пробвал, нека сподели

PSM+ 
В темата " Козунаци " някой наскоро беше споделил за кислото мляко в козунака, но незная кой беше. Част, може би 1/3 от прясното мляко, се заменя с кисело. В тази тема пише също и за конците.
Аз мисля в идните дни да забъркам един козунак по рецептата на Venetta. Нейните стават винаги на конци.
Успех!

# 701
  • Австрия
  • Мнения: 28

пеп 4о,

благодаря за приведсвието в темата.   bouquet

Аз я следя от извесно време, но не можех да качвам снимки. Сега обаче мога и реших да се присъединя към вас и се радвам, че ме приемате. И веднага искам да ви покажа моите еклери.


# 702
  • Мнения: 166
Тук е вкусно и красиво както винаги  bouquet
Разписвам се със Спаначени питки с орехи и отивам да забъркам нещо сладичко Blush

# 703
  • Варна
  • Мнения: 202
Добър ден на всички вълшебници и честита пролет!
За всички вас да е цветно и ароматно настроението ви  
Нолита,Нордина,Марабу,ПСМ апетитно е
Нудел чудни еклери
Нели хубави рогчета
Есу много изискано
Мери любими кътми и тутманик
Розита всичко ти е супер а козунака прекрасен
Пепи много вкусно...и накрая кюфтенцата са бомба
Митонела прекрасен пай и всичко ти е разкошно
Гуинет кремчето е фантазия
Бенита много бърз и вкусен е кекса на Маги



За днес салатка,спаначена супичка и кебап със зеленчуци и ориз.







Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 15:11 от megansg

# 704
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Честита първа пролет и от мен, момичета!
Благодаря на всички момичета, споменали ме с добра дума!  bouquet
nudel33, страхотни еклери!
rozita_2703, МегансГ, nordina, много е вкусно при вас!  bouquet
Аз днес минавам само с едни канелени мъфини-звездички със стафиди!

Общи условия

Активация на акаунт