Добре дошли, мили бъдещи майчета на ДЕКЕМВРИЙЧЕТА 2011!!!

  • 30 973
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 765
Здравейте, момичета  Hug
Добре дошли на новите момичета   bouquet
Вагабонд-че, страшно много се радвам да те видя тук  Heart Eyes  Hug
И мен ме боли гърло от вчера, някой може ли да каже нещо против гърлобол  Thinking  Hug

# 691
  • Мнения: 117
Добре дошли,на новите май Hugчета!Пожелавам здрави и пухкави бебешоци на всички!Моето гадене драстично намаля Laughing,сега само ми се спи много.

# 692
  • Мнения: 2
rusokoska,здравей
споделям относно притесненията ти за "Rh"и при мен ситуацията е същата -аз съм О с "Rh-"а мъжът ми с О "Rh+".И двете ми деца са наследили кръвната група на баща си Laughing и мога да те успокоя,че независимо от това и двете ми бременности бяха много леки,без усложнения и родих две здрави дечица.По време на самата бременност са  правят изследвания за антитела.По нивото на антителата в кръвта на бременната жена може да направи изводи за предполагаем резус - фактор при бебето и да определи началото на резус-конфликт.След раждането,защото съм  с отрицателен "RH", a децата за взели кръвната група на баща си ми правиха профилактика с анти- д-гамаглобулин.Бъди спокойна и не мисли за лоши неща. Laughing

Здравей, Cara_mel,


Много ти благодаря за успокоението, при нас ситуацията е абсолютно идентична, наистина ме успокоихте всички вчера, толкова сте мили  Hug
Вече съм спокойна и отново с широка усмивка на лицето  Grinning

И момичета, честито на всички нови попълнения, пожелавам ви само хубави емоции, лека бременност и палави бебоци Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 10:59 от rusokoska

# 693
  • Мнения: 34
Mimci, и личният може да ти ги пусне няма проблем. Не знам от къде сте, но в София мен ме изпратиха в лаборатория Рамус и не ми взеха и стотинка буквално, за всичките първи изследвания - кръвна картина, антитела, урина, микробиология, цитонамазка, сифилис и т.н. Гледах едни ценоразписи 30 лв струва пакета иначе.


Galactic Voyager в тая лаборатория с направление от личния лекар ли отиде, че не са ти взели парички ? И още едно въпросче, кога те пратиха да си ги направиш тия изследвания след първото посещение на гинеколога ли ?
После резултатите от изследването ги носиш предполагам на гинеколога да ти ги обясни ?

сори , че те заринах с въпроси  Blush

# 694
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
tani4ka111, на всички въпроси - да. Аз имам предимството, че АГ-то е семейна приятелка и при нея бях и за първото. Но мога да похваля лабораторията - специално клонът срещу Александровска - доста е импровизиран в сравнение с Цибалаб, но пък сестрата е супер - уцели вената от раз, не усетих нищо, и в ккрая на деня имах едва забележима точица. И на мен ми се е случвало да ме посиняват цялата при вземане на венозна кръв, та за това.

# 695
  • Мнения: 34
аз гледах , че в Цибалаб цената е двойна 81 лв за регистриране на бременност , а тука 30 и нещо, доста драстична разлика.... егати обирджиите са явно в Цибалаб...

# 696
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
Цибалаб са ми доста удобни - буквално на 20 метра от офиса, но имат и такса за епруветки и т.н., абе станаха и те големи търговци.

# 697
  • Мнения: 9
Sweetheart,  и аз се събудих с болки в гърлото и си изтисках половин лимон с една лъжичка мед.
всичко пия вече само с мед за гърлото. Сега съм по-добре... Ако някой знае някое лекарство "безопасно" нека сподели  newsm51

# 698
  • Мнения: 6
Момичета,виждам че достигаме лимита от 50странички,коя от еас ще направи новата тема и дайте идеи за за заглавия Simple Smile

# 699
  • Мнения: 11
Здравейте!Преди няколко дни и аз видях 2-те чертички Simple SmileПървия ден от последната ми менструация беше на 13 март и този месец реших да си взема тест.В събота бях на доктор и общо взето нищо не ми каза,даде ми направление за кръвен тест(BHCG),понеже точицата на видеозона трябвало да бъде по-голяма.Предписа ми само фолиева к-на.утре сутринта мисля да ходя да ми го направят.Не мога да оставя и цигарите пуша по 1-2 на ден,но искам да ги спра напълно.Много се притеснявам
АЗ направо ще се побъркам вече.Тази сутрин ходих да ми вземат кръв за това хормонално иследване.Много се притеснявам за резултата.....,а доктора каза 4ак след 2 седмици да отида при него Sad

# 700
  • Мнения: 25
m_hristova Трета старозагорка newsm44.Резултата става след 2 часа. Ходи ли да си го вземеш от лабораторията.

# 701
  • Мнения: 111
За гърлобол -чай и вътре разтопени лукчета.Аз поне това пия.А иначе 12 г.с. не е ли много късно,при положение ,че имам кървене и болки? Sad
А за новата тема -Декемврийче в корема се скатава,мама все по радостна става.
Поздрави на всички!

# 702
  • Мнения: 1
Привет и от мен!Да споделя и аз тревогите си от вчерашният ден, сутринта поличих леко розово зацапване и не планувано отидох на преглед но при докторка ,която посещавам за пръв път, тъй като моята е в отпуск тази седмица.Изненадата беше че има плодно сакче, което се видя още в 5г.с,което е променило размерите си , но определено не отговаря на 7 г.с и 4-5 дни.Докторката ме разпита подробно и установи,че съм в началото на 6г.с, за това не се вижда ембрион, а мoята лекарка,при първия преглед е пропуснал да отчете факта че съм с дълъг МЦ - 32 дни,съответно по - късна ОВ и т.н.
Живот и здраве на 2 Май съм пак на преглед, а до тогава каза да си пия фолиевата киселина, изписа ми нощ па, за предотвратяване на евентуални контракции и най-вече да не се преуморявам...След като си тръгнах от кабина се чувствах като ударена с мокър парцал...оказа се че съм с близо 2 седмица по назад с бременността, не видях и ембрион...направо ужасно....Опитвам се да мисля положително, и искрено се надявам всичко да е наред,но все пак си ме е страх....

В този ред на мисли,трябва да си махна и лентичката ,която е "не актуална"...

# 703
  • Мнения: 11
m_hristova Трета старозагорка newsm44.Резултата става след 2 часа. Ходи ли да си го вземеш от лабораторията.
казаха ми след 16 часа да отида.Ти правила ли си такова иследване???

# 704
  • Мнения: 27
Здравейте мамита , аз днес малко се стреснах че някакво розово зацапване ,за което направо ще се побъркам от притеснение ,на доктор съм чак в четвъртът,но ако продължи отивам още утре

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт