Нормално ли е ?

  • 13 340
  • 183
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
За да се научиш да правиш 85 коремни преси е нужно известно време - мускулите трябва да се тренират постепенно, а не шоково. Значи, според мен, трябва през целия срок, два пъти в седмицата да се правят само коремни преси - първият път десет, втория 15, третия - 18 и т.н. и чак накрая да се покриват нормативи.Но да играем 2 часа волейбол, 2 часа баскетбол, 2 часа скачаме на дължина.... има ли някакъв смисъл от това? Нито ще се научат да играят баскетбол, нито ще постигнат някакви успехи в скока.

Що за изкривено разбиране на думите има в тоя форум? Заразно ли ще да е?!  Joy
То затова нито физическото, нито музиката, нито рисуването вече са като "едно време" - просто са за забавление, а не да се научиш на нещо...
Чувли ли сте за човек, който с много упорство се е научил да рисува или да пее? Аз не съм! Това или го имаш дадено от Бога, или го нямаш, не можеш да се научиш. Пък и защо да няма часове за забавление и разтоварване?

# 31
  • Мнения: 8 999
То затова нито физическото, нито музиката, нито рисуването вече са като "едно време" - просто са за забавление, а не да се научиш на нещо...
Чувли ли сте за човек, който с много упорство се е научил да рисува или да пее? Аз не съм! Това или го имаш дадено от Бога, или го нямаш, не можеш да се научиш. Пък и защо да няма часове за забавление и разтоварване?
[/quote]

Точно "едно време" /1978 г./ моята даскалка по пеене, след като ме изпита да пея някаква народна песен пред целия клас /а аз наистина съм тотално лишена както от глас, така и от слух/, всички се спукаха да се хилят, докато аз извивах гласец и се мъчех поне някоя вярна нота да изпея, та, тази даскалка, с огромно удоволствие ми завъртя тройката и с огнен плам ми обясни, че ако съм се упражнявала повече, съм щяла да изпея по-добре песента. Мда, в епохата на всестранно развитата социалистическа личност нямахме право да сме лишени от талант. Можете ли да си представите дете да обича повече математиката, българския и биологията отколкото пеенето, рисуването и физическото?

# 32
  • Мнения: 2 063
ммм, да, помня тези времена,  baibibi и имам спомени с точно същия предмет.

# 33
  • Мнения: 117
ако съм се упражнявала повече, съм щяла да изпея по-добре песента. Мда, в епохата на всестранно развитата социалистическа личност нямахме право да сме лишени от талант. Можете ли да си представите дете да обича повече математиката, българския и биологията отколкото пеенето, рисуването и физическото?
И аз по същия начин получих в седми клас тройка по рисуване - трябваше да рисуваме църквата "Свети Седмочисленици", представяте ли си? Е, тогава пуснах тежката артилерия - баща ми, който е архитект, нарисува църквата и аз след две седмици я предадох. Последва назидателното "видя ли, като се упражняваш - можеш!"  Joy
За съжаление нямам как да включим "тежката артилерия" за покриване на нормативите по физическо.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 9
Какъв е извода, така и не разбрах?

# 35
  • Мнения: 8 999
Изводът е, че не случайно този предмет се нарича "физическо възпитание и спорт", а не "олимпийски игри". Задачата му е да ограмотят децата по отношение на физическата активност, а не да ги правят шампиони. Задачата им е да им покажат как се правят коремни преси, а не да чупят световни рекорди. Да се запознаят с правилата на някои спортни игри, но не и да влязат в "А" група.
По отношение на преподавателите по физическо си имам теория, която непрекъснато се затвърждава. Нереализирали се спортисти си избиват комплексите върху децата. Нито учениците ще заобичат спорта, нито учителите им ще осъществят мечтите си.
Нормативите трябва да са съобразени с възможностите на едно средно развито дете.

А конкретно към Куки имам съвет - както си подготвя уроците по другите предмети, така трабва да се подготвя и за физическото. С една дума - да тренира у дома. Ако всеки ден отделя по половин час за подготовка по физическо, не й обещавам да покрие нормативите и да има отлични оценки, но със сигурност ще сдобие добре оформено тяло /нещо, което все по-рядко се забелязва при деца на нейната възраст/.

# 36
  • Мнения: 76
Едно време и ние бъхтехме с тия коремни преси ,че кво се оплаквате? Mr. Green

# 37
  • Мнения: 117
Напълно подкрепям казаното от  baibibi ! Единствено не съм съгласна със съществуването на нормативи или по-точно с формирането на оценка въз основа на покриването им. Нормативът трябва да има чисто информативен характер, т.е. да се направи някаква статистика за развитието на децата. Физическото, музиката и изобразителното изкуство може би трябва да бъдат просто със "Зачита се" или "Не се зачита", т.е. влизал е в часовете и е правил нещо или системно се е скатавал...Ако се премахне напрежението в тези часове, най-вероятно децата биха подхождали по-позитивно към тях. Те и без това са достатъчно обездвижени, защо ги карат да покриват нормативи? Ако просто играят народна топка хем ще се раздвижат, хем ще се разтоварят, хем ще им е приятно (или федербал, футбол....). newsm78

# 38
  • Мнения: 5 370
Много ми е интересно раздаващите упреци към девойката и иронизиращите колко точно коремни преси направиха и кога, за последно?

Като човек, който се занимава със СИЛОВ фитнес (работя само с тежести), ви казвам, че без предварителна подготовка това НЕ Е нормално. После ясно ли ви е какво става  с мускулите? Освен мускулна треска, тия деца ще намразят и спортуването като цяло.

Поредната училищна идиотщина. Без извинение.

П.С. Да не говорим, че ако е момиче и в цикъл.... ooooh!

# 39
  • Мнения: 25 818
Яяя, мамите Божки къде са се събрали!  Laughing
  bouquet

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оставете и даскалите по ФВС веднъж да се почувстват важни, де...  Joy

Има нормативи, да. Но дали те са по силите на всички... Затова и не всички имат 6ци.
Щерката сега се събуди и каза, че 65 преси са за 6. Правела ги без проблем и загрявка. Но каза, че е тъпо да покриваш нормативи. В 7ми клас е.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Не, не е нормално да изискват 85 коремни преси от раз, при положение, че в предишните часове по ФВ девойката е бистрила клюките на пейката.
А защо още от 3 клас правят компромиси с физическото натоварване на децата е друга, много обширна тема.
Но и не е нормално, седмокласнички да имат по - големи паласки и дупета от една раждала 40 годишна жена.  Mr. Green
А как се къса сухожилие с коремни преси е пълна мистерия за мен.  Thinking

# 42
  • Мнения: 1 788
Що за изкривено разбиране на думите има в тоя форум? Заразно ли ще да е?!  Joy
То затова нито физическото, нито музиката, нито рисуването вече са като "едно време" - просто са за забавление, а не да се научиш на нещо...
Чувли ли сте за човек, който с много упорство се е научил да рисува или да пее? Аз не съм! Това или го имаш дадено от Бога, или го нямаш, не можеш да се научиш. Пък и защо да няма часове за забавление и разтоварване?
Поредното преиначаване на думи...
Къде съм казала, че трябва да се научи да пее правилно или да рисува красиво?! Ако нямаш слух, никой не може да ти помогне, това е ясно... Ако нямаш ръка на художник и квадрат няма да нарисуваш правилно... И т.н.
Но се учиш на естетика, има и куп други интересни и полезни неща за научаване, не е като да няма.
По тая логика и математиката е за забавление само - да си драскаме символи, но никакви задачи, защото ни претоварват мозъка и може да му се отрази зле...
Ревнало детето вкъщи, че няма 6 по физическо, ама нормативът му бил виновен, не то самото, че има причина, поради която не може да се справи... Ми то същото като на класна работа и задачи - не задачите са виновни, а този, който не се е подготвил.
А и кой е казал, че всички оценки трябва да са 6-ци? При това след като физическото е "само забавление", защо тогава Ви е толкова важна 6-цата?
Образователната ни система може да е сбъркана, но точно физическото и нормативите да са най-големият проблем...

П.П. А това, че нечия Госпожа е оставила класът да се пука от смях, докато набеденият пее, говори единствено за нивото на култура, етика и възпитание на въпросната учителка, но не и за предмета Музика...

# 43
  • Мнения: 550
според мен е нормално, ама нека се изкаже някой от НСА

# 44
  • Мнения: 66
Инетересно ми е тези за които това е нормално, дали могат да направят тези 85 коремни преси.  newsm78
Когато госпожата направи пред мен 85 наведнъж,тогава и аз ще се мъча да ги направя.
Нали за това е госпожа да показва,а не само да командва.  #Cussing out
По тази логика и госпожата по Математика не трябва да показва задачите,а направо да ни кара да ги решаваме.

Общи условия

Активация на акаунт