Ин витро/ИКСИ и домашните любимци

  • 3 354
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
Здравейте! Позволявам си да пусна тази тема защото открих много малко информация по нея и бих желала да споделите опита си!По конкретно става въпрос за това че след почти 4 години ходене по мъките най после миналата година открих причината затова че не мога да забременея.Аз отдавна исках да си вземем куче , но след диагнозата две запушени тръби и невъзможността да стана майка по нормален начин, а евентуално чрез много мъки мъжа ми най после се смили и ми взе мини пинчер.Той ми беше утехата с него преодолях тази мъка беше само на един месец и вече почти една година е при нас.Той е моето тъй желано бебче, но миналия месец правих ин витро, неуспешно биохимична бременост, не се посъветвах с лекарката относно кучето.Сега мисля да направя ЗТ.
Молбата ми е да споделите вашия опит , имали ли сте домашни любимци по време и след тези процедури, как те ви повлияха имало ли е проблем и ако да какъв, може ли домашния любимец да обрече една процедура на неуспех?
Немога да си представя да трябва да се разделя с моя Рекси, той ми е такава подкрепа и утеха, дайте ми съвет!

# 1
  • Мнения: 343
Taleva, ин витро/ИКСИ не съм правила, но съм се консултирала с лекари дали домашните любимци пречат по някакъв начин, ако се цели забременяване. Имам котка и не ми се иска да се разделям с нея. Отговориха ми, че не пречи по никакъв начин, но е хубаво да е ваксинирана. За токсоплазмоза също се изследвах, отрицателни резултати.
Дано се включат повече момичета, на мен темата също ми е интересна.

# 2
  • Мнения: 289
Благодаря за бързия отговор Chanel,много ме зарадва с твоята информация аз също се надявам повече момичета да се включат.Впрочем аз съм си правила и съпруга ми също тези изследвания , всичко е наред при нас, кучето ми има всички видове ваксини и препарати против бълхи и кърлежи!

# 3
  • Мнения: 4 761
Честно казано, освен изследването за токсоплазмоза друго незнам. Аз лично имам котка, а до септември имах и куче (почина от старост) и лекарят ми е наясно с това, ама нищо не е казвал. Моят тест за токсоплазмоза се оказа положителен.

Моят съвет е да попиташ лекаря си. Не виждам как домашното животно може да окаже отрицателно въздействие върху забременяването, но пък не съм специалист и не мога да кажа с 100% сигурност.

Успех!

# 4
  • Мнения: 1 844
Здравей,
категорично щом кучето ти е ваксинирано, чисто и обезпаразитено няма никакъв проблем за бременността. Все пак избягвай директните целувки, качване на леглата(ако му е позволено,де) и мии ръце след гушкане. Peace Иначе няма никакъв проблем, ние имаме лабрадор и доста съм се интересувала има ли опасност. Е, няма, щом се полагат грижи за кучето и се следи хигиената.
Е, аз трябва да внимавам като забременея да не ме връхлети в пристъп на радост,защото е 40 кг. Mr. Green Но ти с твоя мъник едва ли ще имаш този проблем. Mr. Green
Желая ти скорошно забременяване, лека бременност и здраво бебче! Peace Ще пада щура игра с кучо... Peace

# 5
  • Мнения: 5 120
Гледай си кучето и не мисли за глупости. То повече би ти помогнало с обичта и позитивната енергия,които ти дава. Аз съм вече в 5 месец и нашето куче е толкова внимателно и любвеобилно, че съм сигурна в шестото му чувство относно бебчо. Имаме хъски. Тук ме спукват от всевъзможни изследвания и няма никакъв проблем. Успех ти желая.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Здравей Талева! Аз съм в сходна ситуация с твоята, едно ИКСИ- завършило с биохимична бременност и от сумати време потготовка за второ.... От четири години имам невероятен персиец, който в тези тежки моменти ми е бил страхотна утеха, а след неуспешната процедура полудях и за куче. И така, понастоящем имам и мини йорки на шест месеца. Животните ми, са най-голямото щастие за мен и за миг не се замислям за раздяла с тях при каквито и да е обстоятелства, включително успешна процедура и родено дете. Единствено споделих с доктора, при когото правя процедурите че имам котка и искам да пусна една токсоплазмоза, с оглед на това ако е положителна да се вземат мерки, но той каза да си гледам котката и, че щом искам може да пуснем изследването за мое спокойствие, но че не смята, че може да има проблем. И така, още не съм изследвала точно това, на фона на всичките изследвания, но вярвам, че животните могат само да ми донесат положителна енергия, от която се нуждая, а не да ми създадат пречки.... Hug

Последна редакция: сб, 05 мар 2011, 21:07 от Gugito

# 7
  • Мнения: 1 844
Според мен всеки, който има коте вкъщи, трябва да направи изследване за токсоплазмоза. Неразумно е да се пренебрегва това заболяване, при положение, че се знае колко опасно е при една бременност. Аз имам токсоплазмоза от много отдавна, макар и да не съм имала котка никога. Така че никой не е застрахован всъщност. Peace
Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 030
Taleva, щом имаш куче, няма страшно - няма с какво да ти навреди. Напротив - ще те зарежода с нежност и любов, докато дойде бебокът. То само котките са опасни Wink http://www.plovdivmedia.com/19049.html  Аз се чудех защо не забременявам, а тя, милата, ми смуче овулацията, защото мисли, че ми вреди, и едновременно с това облъчва морфологията на мъжа ми и му прави бойците двуглави и без опашки!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 240
 hahaha hahaha hahaha
Taleva, радвай се на пинчерчето си и не се тревожи за глупости Hug Имам котка, зарежда ме с толкова положителна енергия, както нищо друго, не бих и помислила да се разделя с нея! Колкото до токсоплазмозата, вероятността да се зарази човек от недобре измити зеленчуци например е в пъти по-голям, отколкото от да я хване от котка.

# 10
  • Мнения: 343
Да, истина е това за зеленчуците и токсоплазмозата. Да чукна на дърво, засега е отрицателно изследването, но целувам Пухчо, спи до мен, навсякъде му е позволено да си ходи. Макар да не излиза навън, ветеринарят каза, че аз му нося какви ли не неща с обувките, а котките знаете колко са любопитни.
И да - позитивната енергия, с която ни зареждат, е безценна. Един домашен любимец, за когото се грижат подобаващо, може само да помогне, а не да навреди.

# 11
  • Мнения: 289
Е супер сте момичета, да знаете колко много имах нужда някой да ми вдъхне и тази подкрепа.Много ви благодаря още веднъж за тези активни включвания, вярвам че тази тема и за в бъдеще ще бъде много полезна и на много други момичета в моето положение!

# 12
  • софия
  • Мнения: 1 201
Taleva и аз ще се съглася с всичко, което са написали момичетата-не само, че не може да ти навреди, а според мен само ще ти помогне присъствието на домашен любимец около теб
Аз имам 70 кг булмастиф, не съм му ограничавала контактите с мен по никакъв начин докато правих опитите, даже напротив.Сега не го спирам и като реши да отиде при бебетата-единственото,което прави е да ги подуши по крачетата, друго сам не си позволява.Ако някое се разреве е пръв в стаята да види какво става Grinning Grinning
А между другото преди няколко години (мисля, че беше в САЩ )правиха много голямо проучване, което доказа, че децата, които растат с домашен любимец страдат много по-рядко от всякакъв вид алергии

За токсоплазмозата съм съгласна,но има много хора с токсоплазмоза, които никога не са имали котка, така че е относителна работата Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 686
С позволението на Д-р Бобадова, автор на статията и с апел към всички - ветеринарни и хуманни лекари, семейства, отгледали бебета си с животни да допълват и да помогнат да изкореним още един от предразсъдъците, заради които доста животни остават без дом.

Няма нищо по-тъжно от обява “подарявам 4 годишно куче, защото съм бременна и не мога да го гледам повече.” Винаги съм смятала, че онези, родените на улицата, поне са запознати с реалността. А тези у дома, които отиват на улицата? Те не знаят как да се справят. Всички онези неща, на които сме ги учили, а именно: да не се качват на дивана, храната е в паничката, винаги има вода и тапетите НЕ се дъвчат, няма да им свършат никаква работа навън. Оказва се, че в най-добрия случай огромен процент от домашните любимци просто сменят дома си, но по-често отиват на улицата, защото просто не сме се поинтересували дали наистина да родим бебче и в същото време да имаме котка би било проблем. За сметка на това цялата рода, баби, лели, все експерти казват категорично – марш от къщата!

На практика нещата са далеч по-лесни. Няма как да има предаване на болести от любимеца към бебето, изискването е само едно! Завишени стандарти за хигиена в дома и обитаващите го. Но дори и да нямате животно у дома, нима няма да чистите повече от преди, щом се яви дете? Не виждам смисъл да се отървете от котката, защото пуска косми, а в същото време да има пласт прах по мебелите.

Другото, което е редно да се прави, но то ще предпази не само детето ви, а и вас, е редовното обезпаразитяване. Правете го всеки месец, а от време на време можете да зарадвате и ветеринарния ви лекар с пакетче за проба за паразити. Да давате един път месечно таблетка срещу вътрешни паразити няма да съсипе животното, както често чувам. Напротив. Цикълът на паразитите изисква такъв ритъм, личното ви здраве също, както и това на новия член на семейството. И ако вашият любимец не излиза навън – пак не му ги спестявайте. Все пак излизате вие и с обувките носите какво ли не. Просто си изградете навик, включете напомнянето на телефона си или си залепете бележка на хладилника:

“ 01-10 всеки месец – ТАБЛЕТКИТЕ НА РОНИ!”

Знам, че основните страхове се включват в думичката “токсоплазмоза”. За успокоение по отношение нея ми се иска да разясним няколко факта, които са особено важни, за да сте спокойни вие, но и за да не се разделяте с котката си ей така, а и с които да съобразим периода на бременността:

1) Заразените котки отделят яйцата с фекалиите си и са опасни 2-3 седмици и този период важи само, когато котката се зарази за първи път.

2) Котката е изключително чистоплътно животно и затова заразяване при галене, гушкане и т.н почти не съществува.

3) Опасност би била само външна котка. Такива просто не пипайте.

4) Най-сериозен източник на зараза по статистика е суровоядството.

Най-лесно ще се освободите от страховете си, ако просто изследвате фекалиите на котката ви, а и себе си - серологично за токсоплазмоза, и всичко ще е ок.

Имайте предвид, че заразяване може да се получи и ако предпочитате месото алангле. Също така и ако пиете сурово козе мляко. Предпазването от заразяване отново е просто – не консумирайте сурово или полусурово месо, винаги мийте ръцете сериозно след работа с месото, мийте добре съдовете, в които сте държали сурово месо, не пробвайте месото, докато готвите (дали сте го докарали на сол и има ли нужда от още пипер).

Мийте добре зеленчуците и плодовете, а в градината слагайте ръкавици. Не на последно място – любимото ми правило – бременната жена не сменя тоалетната на котката у дома! Много приятно правило, нали? Самото почистване трябва да става всеки ден, защото така няма да дадете възможност на яйцата да съзреят - за това се изисква 1 до 5 дни. Ако пък говорим за предпазните мерки за котката – не й давайте сурово месо, органи, каквото и да е. Ако котката ви е дворна, не почиствайте тоалетната й. И винаги покривайте кофите с отпадъци у дома.

Другите страхове са свързани с кожните заболявания. Имайте предвид, че нормално по нашето тяло, както и по тялото на любимеца ви, живеят милиарди бактерии, гъбички, дори акари. Заболяванията обикновено са свързани с общ спад в имунитета. Колкото и да битува твърдението, че гъбичките по животни се лекуват упорито, смея да твърдя, че не е чак толкова трудно, нито скъпо.

Аз самата съм израснала с котка, след това с куче, после с една сюрия папагали. Майка ми е израснала сред котки. А, всички онези хора, родени или израстнали на село, които цял живот са в контакт с животни? Простичко е. Мием си ръцете.

Освен ужасът от болести, зарази, мръсотия и т.н. помислете и за друго: как това животно промени вас, помислете дали имате друг такъв приятел като него?

Животното е и невероятен възпитателен фактор. Учи детето на отговорност. Учи го да е нежно с другите. Учи го на състрадание. Освен това домашният любимец е вечна тема за разговори между децата. Само разгледайте детските им рисунки, вижте колко често присъства домашният ви любимец там заедно с "мама, татко и аз". Сами знаете и за терапиите с животни за деца с физически и ментални увреждания. Контактът с мекото, мило и добро същество радва детето, ще го забележите в погледа му. Хей, та кой е по-готов да играе винаги с него? Кой е винаги готов да излезе за една разсходка в парка Няма – "Оф, мързи ме, остави ме да си догледам филма..." или "Махни се, боли ме главата". Домашното ви животно е винаги насреща за игра!

Не отнемайте на детето си тази радост.

Д-р Мила Бобадова @ LadyZone
http://forum.dog.bg/topic/40154-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D0%B8- … 0%B6%D0%BD%D0%B0/

# 14
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Талева,гледай си любимеца и не му мисли.Моята първа процедура беше успешна до 6-тия месец,при положение ,че имам куче-Самоед,котка полу -персийска+се грижа за една "градинска"котка и още едно "улично-градинско "куче!От мен да знаеш:"Човек,никога няма да ти се зарадва така,както домашните любимци,прибирайки се от работа вечер!"Тяхната любов е една от най-чистите на света! Grinning
Бременна,или не -ще си гледам любимците ! Hug Laughing

Общи условия

Активация на акаунт