И още една бисквитена торта

  • 26 775
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Запо4вам с ясното изявление, 4е рецептата не е моя, даде ми я приятелка, на нея друга приятелка и така...Не знам 4ие е авторството и дали я няма някъде в нета. Но е лесна и вкусна, като за работещи майки, затова реших да я пусна Simple Smile
Продукти: 2-3 пакет4ета обикновени бисквити - натрошени
2 крема "Оле" на д-р Йоткер - ванилия и шоколад
литър мляко
малка кофи4ка заквасена сметана
пудра захар на вкус и ванилия
нещо за декорация - шоколад, кокос, бонбонки - каквото ви харесва

Технологията на правене е много интересна. Разбивате двата готови крема с по 500 мл. прясно мляко. Взимате една купа за салата - стъкло или пластмаса. Облепяте я с домакинско фолио и запо4вате да редите - ред натрошени бисквити, ред крем - по 3-4 лъжици от двата крема, ред бисквити, ред крем и така, докато ви свърши кремът. Леко притискате с лъжицата, докато редите, за да не остава въздух между редовете.Отгоре подреждате цели бисквити като блат и покривате купата с фолио. Следва "готвене" в микровълновата за 3-4 минути. След като изстине, охлаждате в хладилника за няколко 4аса. Махате фолиото, обръщата в поднос, махате и другото фолио и намазвате цялата торта със сметаната, разбита с малко пудра захар и една ванилия. Отгоре украсявате по желание - аз настъргах леко шоколад. Става много красива, шарена торта, лека на вкус, не много сладка. Снимки, както винаги, нямам.
Успех Hug

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много интересна рецепта Simple Smile. Особено това за микровълновата - ако имах продуктите бих я пробвала още сега, ама нищо и утре е ден Wink






# 2
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
belinda , копирах си рецептата Wink.


Само да те попитам - с кои бисквити точно я правиш?Със "Закуска" ще стане ли?

# 3
  • Мнения: 534
интересна рецепта и аз ще я пробвам.Като я слагаш в микровълновата крема не се ли втечнява?С каква цел се затопля?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
"Житен дар" бяха моите, краднах от на детето бисквитките Blush Не виждам защо да не стане със "Закуска", макар 4е те са една идея по-меки от обикновените.
За затоплянето - идея си нямам защо Rolling Eyes Може би, за да попие кремът в бисквитите, понеже те не се топят в мляко, както при другите бисквитени торти. Ина4е не, не се вте4нява кремът. Абе много е интересна - пробвайте Simple Smile Аз обмислям варианти да я направя по-сладка, защото така ми е "слаби4ка". Може би другия път ще я пробвам с крем ванилия и те4ен шоколад, както и с по-сладки бисквити.

# 5
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Кремовете Оле , не се ли разбиват с 400 мл. мляко?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
 Simple Smile Рецептата е с 500, но ако много държиш да спазиш указанията на пакет4ето, разбий ги с 400 Simple Smile

# 7
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Simple Smile Рецептата е с 500, но ако много държиш да спазиш указанията на пакет4ето, разбий ги с 400 Simple Smile
Не обичам разкашкани бисквити, а  това е първото което ми хрумна като прочетох повечкото мляко. Ще ти се доверя Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Не стават разкашкани. Но ако трябва да избираш на кое да се довериш - довери се на интуицията си, защото аз съм правила тортата само веднъж, не ми е специалитет. Рецептата я дадох то4но така, както ми е дадена на мен. Оттук нататък ще се радвам на всякакви идеи за импровизация Simple Smile

# 9
  • Мнения: 850
  Рецептата е интересна искам да я пробвам , само има един проблем ... нямам микровълнова , в този случай какво да правя  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Оу, не знам Rolling Eyes Може би по-добре си избери друга рецепта, защото тази е със студен крем и ако не се загрее после, боя се, 4е бисквитите ще останат хрупкави...

# 11
  • Мнения: 534
  Рецептата е интересна искам да я пробвам , само има един проблем ... нямам микровълнова , в този случай какво да правя  newsm78

Освен да загрееш фурната и да го сложиш за няколко минути.

# 12
  • Мнения: 850
  Благодаря за отговорите , според мен , няма как натрошените бисквити да останат сухи , дори и в случая като крема е студен . Според мен това се прави за да може топлината да спои тортата , за да не се разпадне. Все пак ще я пробвам , просто ще загрея фурната на максимална температура и ще я поставя за 3-4 минути . После ще споделя   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Хохо, има, и още как, тези обикновените дори с горещ крем съм заливала и пак са оставали сухи, ако не ги топна преди заливането в мляко или вода. Но ти си знаеш. Пиши после какво стана Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 777
Белинда благодаря,че сподели тази рецепта.  bouquetСтана много вкусна тортичка.
Следващия път мисля да направя в индивидуални купички ,че се изложих при обръщането. Embarassed

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Моля, пак заповядай Hug Ама защо се изложи, нали беше облепила купата с фолио? Тя цялата торта си пада, заедно с фолиото. Аз първо леееко го отлепих от стените и после като обърнах купата, тя си тупна доброволно.

# 16
  • Мнения: 1 777
Белинда бях облепила с фолио,но чинията в която обръщах ми се изплъзна малко и част от тортата отиде на плота. Embarassed

# 17
  • Мнения: 137
Колко часа оставяте да престои тортата в хладилника Simple Smile

# 18
  • Мнения: 685
Момичета, моята микровълнова е от сто години, та може би и затова, но нали по принцип не се слагат метални нещо вътре, в смисъл фолиото  Crazy не "пуска ли искри" - не знам как точно да го кажа, но 1-2 пъти съм слагала неща с метално фолио по невнимание и почват едни пуканици и искри  Crazy

# 19
  • Мнения: 625
Хмм,много интересна рецепта,мисля да опитам,но докато четях как се приготвя и аз се замислих за това фолио...Това дето е като станиол,мисля,че не мога да го сложа в микровълновата.Може би от другия вид фолио-като найлонче,което е.От кое слагате вие?

# 20
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
malenagalena , точно за това фолио става въпрос - домакинското, прозрачното Wink.

И аз направих тортата, много вкусна - снимка утре ( дано успея да се вредя за компа , та да я кача Wink).

belinda , благодаря ти за рецептата - формата ми се получи добре, само прилични парчета не можах да отрежа - това след шестчасов престой в хладилника.На другият ден бяха останали две нещастни парченца - те се режеха много хубаво.Ти колко часа я държа в хладилника?Може би трябва поне 10 да стои, та да са стабилни парчетата newsm78.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбира се, 4е не става дума за алуминиево фолио ooooh! Ей, ще си потрошите пе4ките с тая торта Simple Smile За домакинско фолио говоря - това, с което се опакова храната против изсъхване в халдилника Peace
Аелис, аз я правих предния ден, цяла нощ в хладилника, рязахме а на другия ден следобед, хубави пар4енца станаха Peace Единият крем оба4е ми беше малко по-те4ен от другия, въпреки 4е ги разбих с еднакво коли4ество мляко, не знам защо.

# 22
  • Мнения: 685
Белинда, благодаря за уточнението  Hug
 newsm78 Как успявате да опазите торта по цял ден и нощ в хладилника  newsm78
Ако моите не я нареждат, то аз е и посегна... Joy

# 23
  • Мнения: 26
Момичета,а крем Оле на Д-р Йоткер,без варене ли е или този,койте се вари?!

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Без варене. То май няма крем Оле с варене.

Ани, моите са свикнали, 4е тортите не се ядат веднага. Аз правя торта по4ти всяка седмица и май не знам рецепта, която да не иска престой от поне 12, дори 24 4аса. Свикнали сме да сме търпеливи Wink

# 25
  • Мнения: 453
Супер сте!
Таман се чудих каква торта да направя, че бебо става на 1 годинка, а ми се иска и той да си хапне от тортичката.   chef
Дано ми се получи  Praynig

# 26
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето обещаната снимка :



Реших проблема със сладостта по следният начин - в млякото за разбиване на кремовете добавих захар и я покрих с бита сладкарска сметана вместо със заквасена.

Много вкусна торта.

belinda, благодаря ти за рецептата Hug!

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Аелис, страхотна ти е торти4ката Hug Благодаря ти, че си снимала, аз съм ужасно несериозна в това отношение, рецептите ми рядко са придружени с веществени доказателства за вида им Blush А бисквитите ти какви са? Ако са закуски, може и оттам да е по-слади4ка. Браво!

# 28
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
belinda, с "Житен дар" я направих, както си препоръчала Wink.Към всеки 500 мл. мляко добавих по 2 с.л. захар - сладка стана тортата, то и сладкарската сметана е доста сладка - казано накратко - вкусотия Flutter.

# 29
  • Мнения: 534
Ако го сложа в силиконова форма за какс?

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами стига да е подходяща за микровеле, що не Simple Smile Мисля, 4е няма проблем, силиконът става, но все пак виж какво е маркирано на самата форма Peace

# 31
  • на Земята
  • Мнения: 291
Момичета,какъв крем ще е подходящ за тортата от горе,вместо сметаната?

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Ау, супер. Ще я пробвам съвсем скоро. Благодаря за свежата идея  Peace

# 33
  • Мнения: 534
Вчера я направих,днес я пробвах,но ми беше малко краме или бисквитите в повече ,не знам.Доста суха остана.

# 34
  • Мнения: 594
Вчера я направих,днес я пробвах,но ми беше малко краме или бисквитите в повече ,не знам.Доста суха остана.
А моята пък се разтече ...  hahaha

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Донякъде разбирам защо на някого може да му е дошла малко суха, ако е сложил пове4ко бисквити, но при нали4ието на готови кремове, не разбирам как може да се разте4е Laughing Какво стана, Ирра? Млякото ли ти дойде в пове4е? И при мен белият крем стана по-рядък от кафявия, но в никакъв слу4ай не е имало те4ове Simple Smile

# 36
  • Мнения: 594
belinda , нямам идея какво е станало ...  newsm78  Направих половин доза с едно пакетче крем Оле. Крема изглеждаше с нормална гъстота, бисквитките бяха едно пакетче от малките . И понеже беше половин доза я "врътнах" за 2 мин. в микровълновата. Стоя 10 часа в хладилника ...Според мен или бисквитките и дойдоха малко, или "печенето" в микровълновата не беше достатъчно  newsm78
При всички положения обаче е вкусна, защото двамата злоядковци си изядоха "парчетата" ( hahaha ) без мрънкане   bouquet А аз сигурно ще я сънувам тази нощ (чак утре сутрин ще мога да си хапна  Crossing Arms )

# 37
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте. Благодаря за рецептата.  bouquet Снощи я правих,но не намерих точно крема на Оле .  Правих я с друг. Стори ми се суха и отгоре полях накрая с прясно мляко.Стана идеална.   chefСнимките не са много добри.

http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1300259208v.jpg

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Ммммм, страхотна изглежда Crazy С какъв крем я направи? Хубаво е човек да има различни варианти Wink

# 39
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Честно да ти кажа не запомних марката на крема. Пак е без варене. Взех както си описала ванилия и шоколад.Много бързо се прави и децата я харесаха. Благодаря.  bouquet

# 40
  • Мнения: 795
Ще я пробвам тези дни, рецептата е интересна.

# 41
  • Мнения: 318
Здравейте,рецептата ми се струва интересна и свежа ,благодаря на авторката   bouquet
Питам се дали ще стане с кремовете Його (правят се с кисело и прясно мляко) ,че такива имам под ръка ?

# 42
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Става с всякакъв крем. Аз другия път ще я правя със сметанов крем само. Единствено ще я полея и с прясно мляко.  В къщи много харесват бисквитена торта. До този момент не можех да я докарам на вид.  С този метод както е описала авторката става прекрасна .

# 43
  • Мнения: 318
Благодаря много за бързия отговор  bouquet

Тъкмо се връщам от магазина,но забравих сметана за заливка..с какво бих могла да я заменя?

# 44
  • Мнения: 685
Лили, ти може би вече си я купила или отдавна направила тортата, но примерно целувчен крем, стига да ядете сурови яйца Wink (аз примерно мн го харесвам - белтък със захар и мога ей така да си го изям без нищо) или пък някаква шоколадова заливка, макар вътре шоколадов крем, отгоре пак  newsm78
...аз тази вечер ще се пробвам да направя тортата, стискайте ми палци да стане нещо  ooooh!

# 45
  • Мнения: 365
Онзи ден правих тази торта и се получи супер! Благодаря за рецептата   bouquet
Тук няма аналог на обикновените бисквити и я направих с едни, подобни на Закуска. Крема пак беше на Др. Йоткер, но се казва по друг начин. Много лесна, бърза и вкусна торта! Имам и снимки, но никога не съм качвала, вижда ми се твъде сложно  Embarassed

# 46
  • Мнения: 685
Ааааа Джени, не така  Mr. Green
Дай да видим, като не може да хапнем Wink

Ето ти лесен начин за качване на снимки
избери файла/снимката, цъкни на качи и копирай после линкът, който излиза над снимката ти, която виждаш на страницата  Peace
http://prikachi.com/index.php

# 47
# 48
  • Мнения: 385
Е, най-накрая качих една снимка,макар и не на място.Мисля, че е прекалено голяма,трябва да я намаля.Ще мине още 1 год Joy

# 49
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
IKAFETO , може и да е голяма , но е много хубава Hug Hug Hug Hug Hug.Какви шарени яйчица само  bouquet  bouquet  bouquet.

# 50
# 51
  • Мнения: 318
Момичета,направих я, в момента се охлажда. Използвах крем Його - малина и банан,като на едно място сложих парченца банан. Остана ми от крема и сигурно него ще използвам за отгоре. Сега е във фризера за по-бързо охлаждане,че ще ходим на гости и да занеса да почерпя.

После ще пиша как е станало   Simple Smile

# 52
# 53
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,
Тортата стана чудесна и на форма и на вид.  Сухичка се получи,изглежда съм сложила по-малко крем,но аз я надупчих с нощ и полях с мляко. Следващия път ще опитам с друг вид крем. Мерси за рецептата   bouquet

http://prikachi.com/images.php?images/378/3108378E.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/380/3108380v.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/382/3108382m.jpg

# 54
  • Мнения: 685
Ей и аз я направих тортичката (най-накрая)  Mr. Green
Вкарах и малко "творчество", че уж винаги почвам по рецепта и стигам до...както дойде.
Бисквити сложих и обикновени топнати за секунда в мляко и натрошени, и чаени - редувах ги.
Кремът го направих с различно к-во мляко - първият, който се пада на дъното или горната част при обръщането с 450-500 мл мляко, но следващия с 400мл да не беше и по-малко. Притеснявах се да не се разтече  Blush
Изпекох я към 3-4 мин в микровълновата както е посочено.
Оставих я да престои около 18 часа в хладилника (ползвахме я по повод, та удържах фронта да не се изяде  hahaha )
Покрих я с обилно к-во сметана и отгоре шоколад, че моите кокос не обичат  Confused


IKAFETO  Hug красива украса!
За снимката, предварително си я намали с някоя  програма Wink

Жени, тортата е страхотна на вид, браво, мн вкусна изглежда  Hug

Лили, мн весела се е получила и твоята.
Браво, момичета!

Винаги се възхищавам на уменията ви!
Благодаря и за рецептата на Белинда!   bouquet

# 55
  • Мнения: 56
Здравейте момичета!
Най-накрая и аз направих тортичката.
Супер вкусна е и благодаря на Белинда за споделената рецепта.
Ползвах б-ти на Житен дар с масло и към тях добавих смлени орехи. Получи се нещо невероятно на вкус:)))) А и е много лесна и бърза за приготвяне. Отиде ми диетата...Simple Smile)))))

Ето я и нея:




# 56
  • София
  • Мнения: 18 679
Ммм, намокрих си клавиатурата Crazy Браво за идеята за орехите! Аз съчетавам сметана с орехи в крема за Медовика, но не се бях сетила, че и тук ще паснат страхотно Simple Smile

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Моята се разпадна. Не, че остана нещо в купата до другия ден, но нещо не се получи като конструкция и вид  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля си, че може би самата рецепта е замислена да е по-суха, за да не се разпада. И като сложи човек повечко крем или мляко на бисквитите, не може да стегне Rolling Eyes Макар че пък моята си имаше форма и парченцата се режеха добре...Не знам.

# 59
  • Мнения: 693
И аз да се похваля  Mr. Green
Мноооого ни хареса, belinda благодаря за рецептата   bouquet
Направих я с бисквити Закуска (бели и кафяви) а за крема отгоре използвах заквасена сметана с шоколад
Ето малко снимки
 

Последна редакция: ср, 30 мар 2011, 20:20 от ani12544

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
А някой прави ли я без микровълнова да сподели опит?
Имам такава, но не обичам да я ползвам  Embarassed

# 61
  • София
  • Мнения: 10 309
Белинда, страхотна идея, ще я пробвам и аз тези дни  Hug

# 62
  • Мнения: 0
Благодаря за рецептата, лесна и приятна торта се получи, ето и снимков материал  Hug

Общи условия

Активация на акаунт