Юли 2007

  • 22 336
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Добро утро ,
Тедо е усвоил едно паразитно "бе" от градината.Казва "искам да ям , айде бе" , направо ме влудява.Вчера каза , че искал да яде маслини , а той не обича маслини.Аз реагирах с неговото "да бе да" и той много сериозно дойде при мен и ми направи забележка да не казвам "бе" Laughing.А след малко изръси "мили божичко".Споразумяхме се , аз да не казвам "бе" , а той "мили божичко" Laughing.Тоалетни истории още не съм чула.
Марти , може да е бутнал момиченцето в играта , без да иска , затова да не му е направило впечатление.Тедо има една приятелка на 2 години , дето му е на половината на килограмите и ръста , обаче е много напориста и целенасочена , когато иска нещо.Всеки път като играят му казвам много да внимава да не я нарани , че е по-малка , а тя го напада.В резултат два три пъти без да иска в играта така я е удрял , че лошо ми става.Но той е малко мечка , тромав в движенията си и груб.
Бубе , как е Дели?
Влязла ми е една муха в главата и не мога да си я избия.И миналата и по-миналата година Тедо април месец стигна до болница с инжекции , инхалации и тем подобни.Тези дни само до това мисля - как да го предпазя.През цялата зима е пил антибиотик само веднъж и не се е разболявал сериозно , което си е постижение за него , особено след шарката , ако и април мине без сериозни разболявания ще съм много щастлива.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 414
ДУ
Били тревогите ти само с молби няма да минат давай ликуид фор кид,препоръчвам го с 4 ръце.С разрес е с моите Х разбирания,но все пак е по добре от АБ и дълги боледувания в които цялото ни семейство е изнервено.
Вико знам че не ти е до почивки но ако не се лъжа за вашия хотел в дидим има страхотна оферта може и септември да се ползва в колективните

# 722
  • Мнения: 1 800
аз изтрих, права си Peace все си мисля, че никой несе интересува от нас, но явно ни четат доста външни, не само случайно, чрез търсачка се стига до нас

Иве, даваш ли го  това, аз четох различни мнения...

Много е интересен метода, във всичките ми книги е описан, явно е популярен в психологията. Като се замисля самите психолози при сеансите слушат активно и така предразполагат за разговор. Идеята е ти да изразиш какво чувства детето в дадена ситуация, като чувството трябва да се назовава (примерно разстроен, разочаровен, обиден, тъжен). Не се задават въпрос. Често просто повтаряш това което детето е казало и правиш пауза. Обикновено то дава още информация. Трябва да се гледа детето, когато се прави активно слушане. Примерно не може да вършиш нещо в момента и да го слушаш, на сто процента трябва да си ангажирана. Има една книга "Как да общуваме с детето", там АС е определено като "активно да се слуша детето означава в разговор да му се "връща" онова, което ви е казало, като при това обозначите чувствата му." Ще ти дам пример:
Идва детето ти и заявява "Няма повече да си играя с Х". Обикновено питаме "какво се е случило, защо?". При активното слушане просто казваш "не искаш повече да си играеш с Х, обиден си му"
Детето потвърждава и дори и да не продължи с разговора остава с убеждението, че е изслушано и разбрано, а и че се зачитат чувствата му

На мен АС много ми помага. Никола се научи да нарича чувствата си. Сега вместо да удари някое дете, както преди действаше първосигнално, просто идва при мен и казва "много съм ядосан"
Впрочем разбрах и какво се е случило в ДГ - омагьосвал човека. Той нали е повлиян от Рапунцел и по-скоро от вещицата  Готел и все мята искри с ръце и прави магии. Та според него е омагьосал онова момиченце, ама защото тя го била омагьосала първо.  Laughing Въобще не се съмнявам, че го е направил по-грубо, Валери на няколко пъти пада от неговите магии. Помолих го да е по-внимателен

# 723
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Милия Никола  Heart Eyes.
Аз често питам "защо" и знаете ли какъв е отговора на Тедо - "защото" Mr. Green , точка , няма повече обяснения след това  Laughing.
Ще го проуча това , "Иве , мерси.

# 724
  • София
  • Мнения: 3 414
Марти,това ли билооооо,ив Додъсн е описано ама нали съм склероза Embarassed Да и аз го ползвам,но за буболечкитезмиите и др страхове.Ще го ползвам сега по активно.ОООО ние се омагьосваме,не само от рапунцел а и от бен 10.Обаче в рапунцел е трудно обясняването на любовта на мама Готел ooooh! на втория ден се опитвам да обясня но не мисля че ме разбират,казваме тя е лошия герой!!!!
И аз четох претиворечиви мнения за ликуида,но.....даже май че е забранен в АМер.поправи ме Марти ако си измислям-сподели ти какво чете?
Факт е че действа-обаче,моите са болнави както знаете,ще го спра лятото като спрем да ходим на дг

# 725
  • Мнения: 1 800
различни мнения на майки - някои са доволни, други не. Във форума на д-р михайлов един пише, че съставките са добри, но са в много малко количество, за да окажат влияние. Щом ти си доволна, и Деси е доволна, може да го взема

# 726
  • Мнения: 43
Има ли друго бебе тук от юлчетата, което не може да се храни само и иска майка му да го храни  #Cussing out Напоследък само се питам как толкова сбърках във възпитанието - просто е нетърпим Мариян. Отговаря, инати се, всичко е отрицание - не и няма, за яденето да не говорим каква е драма  Confused Говоренето не помага, явно не говоря правилно. Шамарите още повече не помагат.  Страхът от баща му помага временно.  Много, ама много съм го разглезила  Sad

# 727
  • София
  • Мнения: 3 414
Могат да се хранят сами но не искат и ги храня аз,храни си го без да роптаете и ще отмине!!!
Марти и още една майка е доволна,детето и беше в пряк контак с варицелно в смисъл и с пъпки и всичко и не за час а за дни.....отърваха я!!!!

# 728
  • Мнения: 1 800
Мими, не се учудвай, и той иска да е като брат си. После ще иска да яде "пиренца", да лази...Вчера Валери се заврял зад шкафа и мести телевизора. Аз го гушнах и започнах да го мачкам на игра и му казвам разрушителя на мама. Никола искал и той  ooooh! та разигравахме сценката сто пъти в ролите Никола пипа ТВ, а аз го гушкам. Никола се храни сам, но понякога, когато нямам време аз настоявам да го нахраня. Това го отчитам като грешка. И друго нещо има - когато се храни сам след три хапки се е нахранил, ако яденето е от няколко части, избира само това което му е най-вкусно, примерно картофи или хляб. Аз като го храня, му правя хапчица от всичко. Мими, Мимко минава през най-тежкия си период досега, даже по-тежък от бебешкия пубертет, търси промяна в подхода, ще се пормени и той. Ревнува ли открито или го изразява по този начин, с нетърпимо поведение?

# 729
  • София
  • Мнения: 3 414
Ходих до пощата,на излизане едно момиче видимо с не добро психическо здраве крещеше по тел.на някой че баба й я е изпратила да плати сметките в пощата и тя оставила кучето си пред пощата и на излизане го нямало,беше в паника,стана ми ужасно тъжно,не посмях обаче да разпитам и да помогна,някак си агресивност строеше от нея,сега съжалявам и ми е много мъчно.
Немога да си представя как се чувства,сигурно това е съществото което я разбира,моля се да си го намери Praynig
После видях децата че са на вън и се скрих да видя какво правят,облечени закопчани и с шапки бяха Peace,Ради омагьосваше някой,във връзка  предишните постове Wink

# 730
  • София
  • Мнения: 254
 Laughingмного сладко ми изглежда с това онагьосване, трябва да гледаме и ние Рапунцел вече.

# 731
  • Мнения: 1 800
Пусни й го в Барби варианта, тя няма въобще да се усети, че е барби, това не е акцентът. Анимацията е страхотна. Никола от там иска вече да му купувам боички и четки. Досега аз се ослушвах, а и той не проявяваше желание

Измих си всички стъкла вкъщи, верно зарежда енергийно, сега ми е хубаво да си ги гледам. Подготвям се за утре, че съм няма да мога да отделя много време за енергийно почистване. Иве като сложиш захар и сол кога и как ще го събереш. Четох, че не трябва с ръка

Баба ми ми се обажда преди малко, да не ям марули (най-вече). Била прочела (тя откакто откри интернета е много важна), че имало радиация. Официално много малко количество е стигнало до Европа, не било опасно, ама знам ли?. Вие какво мислите? Струва ми се малко пресилено да спра плодовете и зеленчуците. До градината на Никола има едно магазинче, в което продават български ябълки, непръскани (видът им поне е такъв). Със сигурност са миналогодишни, май ще се запася от тях

# 732
  • София
  • Мнения: 3 414
Марти с прахосмукачката и после Задължително изхвърлям торбичката.
Ами аз веднъж взех марули,ама ще изчкам татко да призведе,а спанак въобще не взимам,скоро ще почна да готвя аз,заради тези зеленчуци които той ще ми носи,ама хич не ми се готви Twisted Evil

# 733
  • София
  • Мнения: 254
Ми аз си мисля, че едва ли наистина нивото на радиация тук може да е опасно и да се е концентрирало толкова в зеленчуците, ама знае ли човек...Днес четох в интернет (и аз важна Wink ), че ниските нива на радиация пазят от рак  Laughing

Аз се сещам, че май сме гледали едно филмче в Барби вариант, по телевизията, май беше хубаво наистина.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 414
Ей тези моите,изядоха по 4 кюфтета и по 3 палачинки,а яли били в дг Shocked

Общи условия

Активация на акаунт