Тема Незабравима (Unutulmaz) 176

  • 36 490
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Добро утро на форума!
Благодаря за кафето и за снимките! Действат тонизиращо в еднаква степен!
Поздравявам и преводачите!

# 46
  • Мнения: 79
Здравейте всички след едно тъй дълго мое отсъствие, което виждам, че не ви се е отразило особено. Ама от тия снимки излиза, че след извършената размяна мръсният и подъл Бату все пак е решил да стреля по Харун или по Еда. А и той си беше запазил един специален куршум за тази цел. И сигурно така ще свърши епизода. Само не разбрах Ямур дали я е освободил преди това или пък я е прибрал на друго сигурно място. Иначе сцените с тези вечери по ресторанти на похитители с похитени направо ще влезе в класиката на отвличанията и ще обогати теорията на  т.нар. Стокхолмски синдром. Аз даже мисля, че тук вече спокойно може да се говори за Истанбулски синдром. Похитители и похитени ядат, пият и се веселят заедно. Е, ясно, че всичко е заради Ямур, но все пак е леко странно.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 337
Здравейте всички след едно тъй дълго мое отсъствие, което виждам, че не ви се е отразило особено. Ама от тия снимки излиза, че след извършената размяна мръсният и подъл Бату все пак е решил да стреля по Харун или по Еда. А и той си беше запазил един специален куршум за тази цел. И сигурно така ще свърши епизода. Само не разбрах Ямур дали я е освободил преди това или пък я е прибрал на друго сигурно място. Иначе сцените с тези вечери по ресторанти на похитители с похитени направо ще влезе в класиката на отвличанията и ще обогати теорията на  т.нар. Стокхолмски синдром. Аз даже мисля, че тук вече спокойно може да се говори за Истанбулски синдром. Похитители и похитени ядат, пият и се веселят заедно. Е, ясно, че всичко е заради Ямур, но все пак е леко странно.
Дали Бату не смята, че както обработи Мелда, ще успее и с Еда?! Защото тя страда заради Харун. Напразно си губи времето, според мен, но от сценаристите всичко очаквам - щом са в заведение , на маса... newsm78 #Crazy

# 48
  • Мнения: 186
Добро утро на форума и от мен !

Моксито, благодаря ти за поредната чудесно оформена тема.
Изнесла си всички преводи, което е такова удобство.
Всеки, който посети нашия форум и поне за малко остане, ще схване за какво иде реч още от първата страница.

Огромна благодарност към преводачите ни !

Сега , нещо за филма.
Не сте справедливи към Едже. Аз в голяма степен подкрепям позицията на Каламитси по отношение на нея.
Защо не сте справедливи ?
Първо - обстоятелствата , които са белязали съдбата на Едже. От малка е докосната от мрака.
Той не я е превзел в степента, в която това е станало с Бату.
Не можем да искаме от нея повече.

Второ-Едже беше тази, която зае справедлива позиция по отношение на брака на Мелда и Харун, отричайки всякакви догми, които налагат брак без любов. И беше някаква утеха, макар и минимална за Харун.
Трето. Такава утеха за него тя е била и в Англия и най-близкия човек до Ямур, който се е грижил за нея.

Укорима е постъпката на летището , но само укорима. Състоянието ,в което беше Еда, тя щеше само да вземе Ямур от Харун и да нанесе поредния си удар върху него. Изборът вече беше направен - семейството й.


Четвърто. Харун има грях към нея.
Не й обясни нищо, а искаше от нея съдействие за разкриване на истината, че между тях не е имало нищо. Голяма, огромна грешка и на Харун и на Еда, че не поговориха човешки с нея. Тя беше буквално използвана и захвърлена.
Аман от голямата любов на Харун и Еда, която прегази толкова съдби !

Пето.
Едже се осъзна какво е направила. Показа искрено разкаяние. Не само разкаяние, но тя отвори очите на Еда за истината. Тук мен най-много ме е яд на сценаристите, защото затвърдиха глупостта, слепотата  на Еда / никакво оправдание за това, заслужи си всичко/ , която сама не можа да стигне до истината, а трябваше Едже да й отваря очите. Не ми се мисли какви глупости още щеше да натвори Еда, ако не й се беше казало в прав текст , че между Едже и Харун няма нищо.

Шесто. Да, Едже  скри за Бату. Но то й е единственият й близък човет. Ще се реваншира като помогне за спасяването на Еда и Ямур.


Мога да направя парарлел между Мелда Гюлер и Едже, и той ще бъде изцяло в полза на Едже. Много повече грях, много повече зло причини и причинява Мелда, която вече знае истината и мълчи. За нея много ще трябва да се потрудят сценаристите, за да повярвам в ангелското й прераждане. Всъщност, пак няма да повярвам.


Толкова. Трябва да работя.


За мен Едже е противоречив образ, в който се борят доброто и злото и доброто ще е победител.

# 49
  • Мнения: 0
Понеже аз съм като Бату - виждам нещата с няколко хода напред, си мисля, че ако филмът продължава Еда ще бъде простреляна, Бату изчезва от хоризонта!  Арас няма никакви намерения
да се отказва от Еда! В смисъл не се е осъзнал. Ясно личи от  думите на Назан и Бату!

# 50
  • Мнения: 570
Baigun, от предоставените фрагмен , резюме и снимки не се разбира какво се случва с малката принцеса .Остава ни да гадаем до сряда . newsm78Ако довечера не ни светнат във фрагмента без говор. Thinking

# 51
  • Мнения: 0
Добро утро на форума и от мен !

Моксито, благодаря ти за поредната чудесно оформена тема.
Изнесла си всички преводи, което е такова удобство.
Всеки, който посети нашия форум и поне за малко остане, ще схване за какво иде реч още от първата страница.

Огромна благодарност към преводачите ни !

Сега , нещо за филма.
Не сте справедливи към Едже. Аз в голяма степен подкрепям позицията на Каламитси по отношение на нея.
Защо не сте справедливи ?
Първо - обстоятелствата , които са белязали съдбата на Едже. От малка е докосната от мрака.
Той не я е превзел в степента, в която това е станало с Бату.
Не можем да искаме от нея повече.

Второ-Едже беше тази, която зае справедлива позиция по отношение на брака на Мелда и Харун, отричайки всякакви догми, които налагат брак без любов. И беше някаква утеха, макар и минимална за Харун.
Трето. Такава утеха за него тя е била и в Англия и най-близкия човек до Ямур, който се е грижил за нея.

Укорима е постъпката на летището , но само укорима. Състоянието ,в което беше Еда, тя щеше само да вземе Ямур от харун и да нанесе поредния си удар върху него. Изборът вече беше направен - семейството й.


Четвърто. Харун има грях към нея.
Не й обясни нищо, а искаше от нея съдействие за разкриване на истината, че между тях не е имало нищо. Голяма, огромно грешка и на Харун и на Еда, че не поговориха човешки с нея. Тя беше буквално използвана и захвърлена.
Аман от голямата любов на Харун и Еда, която прегази толкова съдби !

Пето.
Едже се осъзна какво е направила. Показа искрено разкаяние. Не само разкаяние, но тя отвори очите на Еда за истината. Тук мен най-много ме е яд на сценаристите, защото затвърдиха глупостта, слепотата  на Еда / никакво оправдание за това, заслужи си всичко/ , която сама не можа да стигне до истината, а трябваше Едже да й отваря очите. Не ми се мисли какви глупости още щеше да натвори Еда, ако не й се беше казало в прав текст , че между Едже и Харун няма нищо.

Шесто. Да, Едже  скри за Бату. Но то й е единственият й близък човет. Ще се реваншира като помогне за спасяването на Еда и Ямур.


Мога да направя парарлел между Мелда Гюлер и Едже, и той ще бъде изцяло в полза на Едже. Много повече грях, много повече зло причини и причинява Мелда, която вече знае истината и мълчи. За нея много ще трябва да се потрудят сценаристите, за да повярвам в ангелското й прераждане. всъщност, пак няма да повярвам.


Толкова. Трябва да работя.


За мен Едже е противоречив образ, в който се борят доброто и злото и доброто ще е победител.
Чудесен пост! Браво! Реално погледнато тя беше най-полезна на Харун! Всички останали си останаха само с добрите намерения!

# 52
  • Мнения: 79
Ей, ама тоя Бату много ловък, бе! Кога успя на Еда и лепенка на устата да й сложи, докато я държи на прицел с пищова? Аз по принцип най-остро осъждам насилието и тероризма във всички му форми, но в случая това със залепването на устата на Еда може би не е чак толкова лоша идея. Харун не е необходимо веднага да й я сваля, че кой знае какво ще изрече. Нека известно време Еда си говори само с очи, че да не се скарат пак.

И наистина този Бату досега само добрини стори на Еда - работа й намери и не просто работа, ами я насади на човек като Хаят, която и кариера й помогна да направи и вече 5 години е най-верен съюзник и душеприказчик на Еда. После с тези атентати, отвличания и т.н. направи много за укрепване на връзката между Еда и Харун. И сега точно, когато се бяха скарали, пак отвлече Еда, за да оправи отношенията им с Харун - да се надяваме този пък окончателно.

# 53
  • Мнения: 0
Така е и в живота! Оневиняваме и намираме оправдания за  глупостта/Еда/, а не прощаваме на смелите и дръзките!/Едже/.

# 54
  • Мнения: 186
Благодаря , Каламитси !
Да видим какво ще решат сценаристите за Едже. Струва ми се че чрез нея, нейната загуба, ще искат да накажат Бату. Но може и друго да са решили.


За Арас си права. Той изобщо не се е отказал от Еда.
Не вярвам да я прострелят.
По-скоро ще заживеят разделени с Харун и Арас ще е дразнителят, както си я знаем Еда,
тя умее да използва ситуацията.
Постепенно ще се убеди в голямата им любов и ще се оттегли, надявам се.


И пак за Мелда се сетих и бяс ме обхвана.
Знае, че Бату е съпруг на Ниса, която е сестра на Харун.
Изобщо не й пука за Ниса, за никого.

# 55
  • Мнения: 2
И наистина този Бату досега само добрини стори на Еда - работа й намери и не просто работа, ами я насади на човек като Хаят, която и кариера й помогна да направи и вече 5 години е най-верен съюзник и душеприказчик на Еда. После с тези атентати, отвличания и т.н. направи много за укрепване на връзката между Еда и Харун. И сега точно, когато се бяха скарали, пак отвлече Еда, за да оправи отношенията им с Харун - да се надяваме този пък окончателно.
Ирония...

# 56
  • Мнения: 79
Съгласен съм с поста на Алисас относно Едже - има много истини в него. Но вие сега ме хвърлихте в тъча - не споделям оптимизма на Вени, че Еда е трудно да бъде обработена. Заявиси от вида на обработката - тя е много податлива на мухи в главата, от които после много трудно се освобождава. И Бату може нещо такова да пробва - да поиска от нея да се откаже от Харун и дори да отиде при Арас, за да не пострадат любимите й хора. Това може да е цената за освобождаването на Ямур. А Еда отлично знае, че Бату не си поплюва и ръката му е дълга. Така че и далеч от Турция, пак може да й навреди много, ако не спази уговорката. И ето го фундамента за още един цял сезон!

# 57
  • Мнения: 0
Така е и в живота! Оневиняваме и намираме оправдания за  глупостта/Еда/, а не прощаваме на смелите и дръзките!/Едже/.
Просто тези, които рискуват или печелят всичко, или губят всичко.
Вслучая на Едже игра va bank и загуби всичко.
Дори и личното си себеуважение и вътрешен мир.
С убийството на едно бебе, макар и индиректно, загуби и шанс за реабилитация. Поне за мен.
Злото е сторено и няма как да се заличи и забрави. От тук нататък , тя може да е само жертва и нищо повече. Съжалявам я, но не и съчувствам. Т.е. не оправдавам действията й. Героинята й е жалка и слаба.Виж брат й е неизлечимо лош...

# 58
  • Мнения: 570
Maй забравят някои хора , че Еда се срещна насаме с Едже да я моли за съдействие спрямо Ямур , а какво излезе насреща и едно самоуверено създание :''Ямур иска да се оженя за Харун и аз го искам'' #Crazy #Crazy #Crazy, а Харун какво иска, кой го интересуваше. newsm78 newsm78 newsm78 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 59
  • Мнения: 9

И наистина този Бату досега само добрини стори на Еда - работа й намери и не просто работа, ами я насади на човек като Хаят, която и кариера й помогна да направи и вече 5 години е най-верен съюзник и душеприказчик на Еда. После с тези атентати, отвличания и т.н. направи много за укрепване на връзката между Еда и Харун. И сега точно, когато се бяха скарали, пак отвлече Еда, за да оправи отношенията им с Харун - да се надяваме този пък окончателно.
Любовта възкръсва от пепелта...благодарение на Бату  newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт