Въпрос за френските легла

  • 3 464
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Тъй като  намирам френските легла за изключително красиви и уютни, обмислям възможността да се сдобием с такова, но това което виждам като опции, са все легла в бяла дамаска или поне тези, които харесвам, са такива.

Та въпросът ми е - как се поддържа такова легло, как се поддържа дамаската чиста Simple Smile, защото е неизбежно след време да се зацапа? Има ли някакви специални начини или се пере на място с четка?Simple Smile

И второ ми питане - знаете ли дали ги произвеждат по поръчка в други цветове?

# 1
  • Мнения: 1 059
Повечето фирми произвеждат такива легла в няколко цвята, с дамаска или с кожа-Блян,
Парадайз, Лайф и др. И аз ги харесвам тези легла,  още ги проучвам.

# 2
  • Мнения: 38
Ау, ето с кого ще обменям инфо:) Аз засега съм попаднала само на Матраци Тед, които предлагат такива легла, но не става ясно дали ги правят и в други цветове/дамаски/ кожа, Както и  Мебели Банко, които всъщност предлагат моделите на Тед, но с опция за други десени и т.н.

Ще се радвам, ако кажеш ти какво си проучила като фирми:)

А въпросът за поддръжката ипочистването си остава:)

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 19
Ау, ето с кого ще обменям инфо:) Аз засега съм попаднала само на Матраци Тед, които предлагат такива легла, но не става ясно дали ги правят и в други цветове/дамаски/ кожа, Както и  Мебели Банко, които всъщност предлагат моделите на Тед, но с опция за други десени и т.н.

Ще се радвам, ако кажеш ти какво си проучила като фирми:)

А въпросът за поддръжката ипочистването си остава:)
Матраци Тед предлагат и тъмни дамаски  ,а  почистването на бяла дамаска  става с Вениш и памучен тампон или кърпа

# 4
  • Мнения: 1 209
Продават се специални калъфи за обличане на базата , матрака и на таблата на леглото. Обикновено са леко ластични и пасват на всяка форма. Перат се. Преди години не знаех за тях и това бе причината да откажа такова легло, но си представях детски пръстчета с лютеница по белия лен .....сега много съжалявам. 

# 5
  • Мнения: 38
А тези калъфи прилепват ли плътно към леглото, таблата? Защото иначе ми се струва, че би било грозно... Къде се продават тези калъфи, не съм чувала за тях.

# 6
  • Мнения: 1 209
Има най -различни видове- според моделя и ластични. Аз съм поръчвала от Ларедут, но има и в Так , и в пове4ето магазини за френски легла.

# 7
  • Мнения: 38
Мерси, непременно ще проуча:)

# 8
  • Мнения: 38
А какво им е наименованието в Ла Редут, че нещо хич не мога да се ориентирам:) Откривам самокалъфи за столовеи фотьойли, които не са ластични, а се връзват....

# 9
  • Мнения: 1 209
Cache sommier - калъф за базата
Housse pour tête de lit- калъф за таблата

# 10
  • Мнения: 38
Страхотна си, благодаря!

# 11
  • Мнения: 2
Френските легла са страхотни, но ако поръчвате през интернет, имайте предвид, че височината им е различна - на едни е 35см без матрака, на други - 48см с крачетата (пак без матрака). Мои роднини си поръчаха от различни производители - леглото на ТЕД - 48см, матрака на Парадайс- 25см, но не съобразиха тази подробност и се получи височина  - 73см #Crazy
А крачетата не могат да ги свалят, защото трябва дамаската на леглото да легне на земята и много ще се цапа (бял сатен). Grinning

# 12
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Може ли линк за такова легло  Praynig

# 13
  • Мнения: 65
А какво е това "френско легло"?  Thinking Да не е за правене на френска любов?  Whistling
 Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 209
Hindemit, добро предположение, но то формира само част от забавленията в него. Simple Smile

Ето какво е: най- общо лего с  тапицирана табла и обособена тапицирана подматрачна база

 http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5I7YmUZA-T4YROk0zyNDk5 … xFcvYoSo002bkofhp

Общи условия

Активация на акаунт