Кус-кус с АМ? Възможно ли е?

  • 746
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Дами, имам един лаишки въпрос, но тези дни планирам за първи път да дам кус-кус на бебето си. Понеже държа да приема достатъчно количество АМ (имаме проблем с това отскоро), се чудех дали може бебешкия кус-кус на Плазмон да се приготви някакси с АМ? Дано да имате идеи...

# 1
  • София
  • Мнения: 650
Сваряваш кус-куса, оставяш малко вода и като поистине добавяш АМ.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 426
Може и по отделно.Първо си сваряваш кус-куса,прецеждаш,отделно си приготвяш АМ и добавяш от млякото към кус-куса.Така ще си сигурна,че си направила точната пропорция АМ.А пък и ще се е разтворило добре Peace.

# 3
  • Мнения: 1 001
Може и по отделно.Първо си сваряваш кус-куса,прецеждаш,отделно си приготвяш АМ и добавяш от млякото към кус-куса.Така ще си сигурна,че си направила точната пропорция АМ.А пък и ще се е разтворило добре Peace.

И аз мисля, че така ще ти е по-лесно.  Peace

# 4
  • Мнения: 15
Мда-а, благодаря за идеите, ще пробвам непременно. Моят проблем е, че синът ми отказва да яде АМ от шише с биберон и затова търся варианти за ястия, в които да бутна повечко мляко. Иначе да даваш АМ с лъжичка хич не е работа - твърдя от личен опит. Синът ми е на 9 месеца.

# 5
  • Мнения: 15 379
Иначе да даваш АМ с лъжичка хич не е работа - твърдя от личен опит.

Свиква се.
Добре го бях отработила, няколко месеца само така пиеше млякото си.
В началото ме обземаше ужас как да му дам 200 мл. формула с лъжица, после ставаше бързо.

# 6
  • Мнения: 1 001
Мда-а, благодаря за идеите, ще пробвам непременно. Моят проблем е, че синът ми отказва да яде АМ от шише с биберон и затова търся варианти за ястия, в които да бутна повечко мляко. Иначе да даваш АМ с лъжичка хич не е работа - твърдя от личен опит. Синът ми е на 9 месеца.

Моят като му растяха зъби категорично отказваше да пие АМ от шише. Минаваше изцяло на "твърда" храна.Слагах допълнително АМ в млечната му каша, но държа да подчертая, че той и тогава  и сега пиеше много вода и то в коремчето пак на АМ си ставаше.  Peace Добавях АМ и към пюретата.  Peace

# 7
  • Мнения: 15
Мда-а, благодаря за идеите, ще пробвам непременно. Моят проблем е, че синът ми отказва да яде АМ от шише с биберон и затова търся варианти за ястия, в които да бутна повечко мляко. Иначе да даваш АМ с лъжичка хич не е работа - твърдя от личен опит. Синът ми е на 9 месеца.

Моят като му растяха зъби категорично отказваше да пие АМ от шише. Минаваше изцяло на "твърда" храна.Слагах допълнително АМ в млечната му каша, но държа да подчертая, че той и тогава  и сега пиеше много вода и то в коремчето пак на АМ си ставаше.  Peace Добавях АМ и към пюретата.  Peace
В пюретата добавяш сухата субстанция АМ, предполагам? На око ли определяш количеството? Дано да не досаждам с въпросите си...А относно никненето на зъбите и на мен ми мина през акъла, обаче той отказа млякото преди две-три седмици, а зъб никакъв не се появявява...До осем месеца и половина беше на кърма.

# 8
  • Мнения: 1 001
В пюретата добавяш сухата субстанция АМ, предполагам? На око ли определяш количеството? Дано да не досаждам с въпросите си...А относно никненето на зъбите и на мен ми мина през акъла, обаче той отказа млякото преди две-три седмици, а зъб никакъв не се появявява...До осем месеца и половина беше на кърма.

Разтварях примерно две лъж. АМ в 30мл вода и разбърквах в пюрето. Така хем по-гъстите пюрета стават по-приятни за ядене. Не е много като количество АМ, но пак е нещо.
Но все пак е хубаво да пие вода, защото съм чувала, че несъответсвието на вода-сухо вещество (АМ) може да доведе до дехидратация. Пак повтарям моят пиеше (а и сега) много вода - преди, след хранене... абе постоянно.  Laughing
В млечните каши пък прибавях 2-3 лъжици АМ и после вода за да нагодя кашата без да се съобразявам с количеството АМ.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 049
Може както са писали вече момичетата. Просто гледай да не е врял кус-куса като прибавяш АМ за да не изгуби полезните си сьставки. Оставяй го да поизстине и тогава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт