Отговори
# 585
  • Мнения: 21
Здравейте и от  мен. Аз бях командировка вчера и онзи ден, сноши се прибирахме с колегите по нощите и днес цял ден реанимирам. Много се изморих: по 5 час път в едната посока, цял ден срещи в едни задушни зали, мъка голяма... Бебето беше много въмутено и ме тормои подобаващо през цялото време Simple Smile

Syncho, за марката на сутиена ми е трудно да ти кажа, защото съм изхвърлила кутийка и съм си изрязала етикетчето. Но ако отидеш в Хиполенд в мол Сердика, там има сектор за бъдещи майки и има много видове, на най-различни фирми съответно и на най-различни цени. Има и страхотни потничета за бременни, идеални са за спане от една хубава стегната материя, безшевни. Аз за съжаление нямам кой знае какъв избор, защото както и продавачката каза "имам много тежък бюст" и колкото и да ми е грозен сутиена, в крайна сметка в момента на преден план излиза удобството. А и сутиените с банели могат да доведат до доста проблеми, особено по време на бременност.

Пожелавам на всички хубава вечер Simple Smile

# 586
  • Мнения: 0
Здравейте,
Добре дошли на новите мами-леко бременеене Hug Hug Hug

Диана,радвам се че всичко е наред,сега ще се пазиш известно време  Hug Hug Hug

Естела, радвам се за теб  Hug и при мен пада голяма ровене из сайтове,за булченски рокли  Simple Smile
Има голям център в Младост 4 до бл 601 - транспорт автобус 76,413,111
Смятам скоро да го посетя.Има голямо разнообразие и то на съвсем символични цени.Мисля също да не се раздавам много че за  бебчо трябва да има  Hug
Записах се,сега предстоят документите  Grinning Grinning Grinning
Много се разписах май   Hug Hug Hug
ХУБАВА ВЕЧЕР

# 587
  • Мнения: 68
здравейте,доста сте изписали и вече забравих на кой какво искам да кажа Rolling Eyes Embarassed

на двете бъдещи булки пожелавам да имат един незабравим ден изпълнен само с хубави емоции Hug

диана радвам се че всичко е минало добре,сега стискаме палчета да се чувстваш добре и с повече почивка съм сигурна че всичко ще е наред Hug

миленка ти направо ме разби Shocked #Crazy  ама как 5 кг само,та то на мен бебето ми беше почти толкова-блазя ти-пу пу ooooh!
аз как съм тръгнала с тези темпове незнам,май пак ще си имам голямо бебе ooooh! но само да е здравичко пък другото ще се оправи.

да приветствам и аз новите мамита с добре дошли и леко бременеене при нас  bouquet
валери стискам палци,да те размине пази се колкото можеш

аз също не усещам бебчо.преди една,две седмици го усетих един,два пъти и до там.и даже се бях притеснила,но нали после го видяхме и вси1ко беше наред а забравих и док да питам.предполагам че е заради плацентата.а моя мъж се опитва да ме успокои като ми вика-ами то това е момиче и за туй,понеже те по слабо ритали hahaha  (нали аз много искам да е момиче и все такива ми ги подмята)

чакам и аз евита да се появи с новини от амниото,стискам палчета Praynig

# 588
  • Мнения: 2
Здравейте момичета!
Тук времето най-накрая се пооправи и се усеща че идва пролет и това ме прави много щастлива:)
Само вчера дето от никъде пак ми прилоша като в най-лошия период и търчах до банята, а досега ми се е случвало само веднъж newsm78 Моля се да е нещо инцидентно.
Милен_ка, ти направо ме разби с тия 5 кг. Аз вече съм ги качила. Направо си щастливка!  Sunglasses А колко се роди детенцето?

Аз също се сещам за Евита и мисля за нея. Стискам и палци и съм убедена че на следващото си появяване ще ни се похвали с много добър резултат!

# 589
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Добро утро, мами   bouquet
estela, аз моята рокля  си я купих от Пиротска - едно малко потайно магазинче - тамън  я разопаковаха и аз я пробвах и веднага си я купих. Цената й беше около 300лв, но през месец февруари - обясниха ми, че след април цените на всички булченски аксесоари скачали и верно е така - през юни я видях същата рокля и струваше 580лв  Shocked Ако искаш се разходи  и до Пиротска - има много хубави неща и повечето са асеновградски. В малкия ЦУМ на мен не ми хареса нито като стока, нито като отношение на продавачките.
Мами, никой ли не може да ми каже за резултатите за Даун дали са добри или лоши, малко се тревожа  Confused

# 590
  • София
  • Мнения: 71
здравейте,доста сте изписали и вече забравих на кой какво искам да кажа Rolling Eyes Embarassed

на двете бъдещи булки пожелавам да имат един незабравим ден изпълнен само с хубави емоции Hug

диана радвам се че всичко е минало добре,сега стискаме палчета да се чувстваш добре и с повече почивка съм сигурна че всичко ще е наред Hug

миленка ти направо ме разби Shocked #Crazy  ама как 5 кг само,та то на мен бебето ми беше почти толкова-блазя ти-пу пу ooooh!
аз как съм тръгнала с тези темпове незнам,май пак ще си имам голямо бебе ooooh! но само да е здравичко пък другото ще се оправи.

да приветствам и аз новите мамита с добре дошли и леко бременеене при нас  bouquet
валери стискам палци,да те размине пази се колкото можеш

аз също не усещам бебчо.преди една,две седмици го усетих един,два пъти и до там.и даже се бях притеснила,но нали после го видяхме и вси1ко беше наред а забравих и док да питам.предполагам че е заради плацентата.а моя мъж се опитва да ме успокои като ми вика-ами то това е момиче и за туй,понеже те по слабо ритали hahaha  (нали аз много искам да е момиче и все такива ми ги подмята)

чакам и аз евита да се появи с новини от амниото,стискам палчета Praynig
Привет майчета,

все-още амнио не ми е направена, в сряда бях при проф. Кременски и се чух и с доц. Вили Димитрова, директно ме върна, казаха, че ми е рано и отказаха да рискуват в 15-та седмица, казаха чак края на 16-та, началото на 17-та , т.е чакам до 28, 29-ти, когато ще е най-безопасно, много рискове има но.......мислим само хубави неща:-) Иначе беба си е супер, не ме мъчи, не ми създава грижи, но трябва и през това да минем. Ще ви пиша подробно, даже и от там имам възможност и мобилен нет, така, че ще ви драскам по някой друг ред от Майчин дом, но ще е чак другата седмица.....Посръфаха и двамата моето АГ, което като е видяла беозбразно лошите резултати от първия сктининг защо не е назначила хорион биопсия, да казаха миче е доста по-рискова за бебо, но много по-рано се установява има ли проблем или не, и ако се наложи прекъсване на бременноста е много по-леко за майката....както и да е, мислим за едно здраво бебе и аз знам, че моето е такова. Но за да му подсигуря още 4 месеца психо комфорт, трябва да ме боцнат, целувки на всички които ме мислят и им БЛАГОДАРЯ!!!

# 591
  • Мнения: 50
Здравейте!

И аз най/сетне видях бебчо в петък. При нас ранния скрининг се прави след като е взето кръвното изследване, и пред мен вкараха всички показатели от кръвното изследване, и мерките на нухалната гънка и изчисли риска от хромозни аномалии (не само Даун, ами и други). Казаха ми, че не се гледа възрастовия риск и кръвния риск, а само комбинирания риск - при мен беше 1:20000, най-ниския възможен. Някой беше дал различните показатели - та гледа се само комбинирания риск.

Също така, ми дадоха въпросник да попълня след раждането на детето - да си попълнят базата данни, дали резултатите, които са дали, са излезли верни. В БГ май това не се прави - явно се използва някаква световна бза данни, обаче без да се обновява на база резултатите в БГ.

# 592
  • София
  • Мнения: 71
Добро утро момичета !
Аз другата седмица ще ходя на БХС в Майчин дом , мисля при д-р Кременски беше . Някой знае ли нещо за него ? Simple Smile

Да, аз лично бях при него миналата сряда, отдели ми най-малко час за да ми обясни мнооого неща, защото аз съм с проблем. Но е супер поситивен и отзивчив човек, ще останеш много доволна, има блог, винаги отговаря, даже на мен ми отговори и на мейл, след като му изпратих изследванията си.
БХС струва 43 лева, взимат ти кръв на 14 етаж, подчертавам не на гладно, хапни и тогава отиди, че там каква кифла видях..ма хайде да не се подигравам на жената, сигурно си има причини да е такава трепетлика. Ако искаш още инфо съм на разположение! Успех

# 593
  • Мнения: 1 056
Евита Hug Hug HugНяма нищо по хубаво за бебо и теб от това да си заредена с положителна енергия.Ти си силна,борбена и ще се радваш на бебенцето си   bouquetа с хубавите новини ще радваш и нас Hug

# 594
  • Мнения: 18
Евита стискам палци всичко да е наред и ти пожелавам да си все така положително настроена Simple Smile
За БХС мисля,че взимат всички показатели защото моите рискове са със много добри резултзти, но един от хормоните(бета-хорионгонадотропин) ми е под нормата и сега ще правя втори БХС с интегриран риск.

За бъдещите булки сега се сетих, че в кв. младост 1а отвориха сватбен мол булеварда, но не съм влизала вътре.
Лек ден на всички

# 595
  • Мнения: 92
Добро утро!



Момичета Емо се роди в края на осмия месец (35г.с.)2630гр може би ако бях го доносила до края поне още две кила щях да кача. Но така е и аз се чудех само на корем растях а на другите места слабеех.Иначе понеже съм с диабет е хубаво да не се качват много килограми особено при мен , ям много рядко сладко и преди и сега , ям по три пъти на ден   две филии пълнозърнест хляб , салати ,сирена , яйца , пия много вода .
И да ви кажа снощи сънувах че раждам доста рано ме почнаха тези сънища ахааха. Предният път към средата бях поне.
Евита стискам и аз палци за резултатите !
Чао  и лек ден!

# 596
  • Мнения: 540
Хайде и аз да се включа вече Simple Smile На 32 год.,първа бременност,термин 18 септември.Иначе редовно ви следя момичета Simple SmileМоже ли някой да ми даде инфо за дъщерята на д-р/или доц./Балеврмай при нея ще отида ,тъй като не съм от Варна и това запазване на часове при него ми е малко трудно.Направо на втората ФМ ще ходя.Иначе съм правила кръв и урина и отделно док ме накара токсоплазмоза и цитомегаловирус/платих си ги аз 114 лв/.Стискам палци на всички бъдещи мами и на тези,които отдавна чакат вече  своето детенце. Praynig

Последна редакция: нд, 20 мар 2011, 11:35 от galabinatankova

# 597
  • Мнения: 377
Здравейте мамчета ! Simple Smile
diana_val4eva Hug много се радвам, че всичко е минало нормално. Сега остава да лежиш до септември месец, тягостно е това лежане, но знаем, че го правим в името на най-хубавото нещо на света, детето.  Hug
Evita_Peronski fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover много сили и кураж миличка. Изпращам ти много положителна енергия, не ти липса, ти си и имаш, но в този момент е много необходима.  Hug Това го казвам, като човек минал и минаващ почти през същото. Имаме обремененост със синдром " Къси ребра - полидактилия", който е на генетично ниво, а не на хромозомнно и не се засича с амнио.  При мен нещата се засичат на ФМ и сега съм в тръпки и очакване какво ще каже док на предстоящият преглед.  Confused
galabinatankova добре дошла, при нас и дано ти хареса, а и на другите нови мами.  Hug Относно дъщерята на доц. Балев не мога да дам мнение, защото аз посещавам доц. , тъй като той е запознат с моя случай. И веднъж съм ходила при д-р Цонев, който преглежда на същото място.

И за малко да забравя да почерпя, че преди 7 години на днешният ден станах мама за първи път

# 598
  • Мнения: 0
Красунче, честит ти рожденик.  newsm59 Да расте много здрав, умен и да бъде най-добрия помощник на мама през Септември  Heart Eyes

# 599
  • Мнения: 1 698
Честит ти рожденик, Krasuna. Щастливо детство и много усмивки му пожелавамHug

Стискам ви палци момичета, силно се надявам изследванията да се окажат повече от добри и да не се тревожите повече за бебчетата си. Вие сте много силни жени, прегръщам ви.  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт