Епилация - с какво се мажете после?

  • 3 757
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! От известно време ходя на кола маска на крака и ръце. Но тъй като ми идва малко соленичко на месец (че и по малко) реших, че ще се справя и сама.Намерих си кола,намерих лентички...има някакво олио (в салона също ме почистват с олио) за почистване.Проблема е че там ме мажат и с някакво кремче за успокояване.Единствения крем който намерих  за след епилация е на Hair - български е.И затова реших да ви питам като си правите кола у дома с какво се мажете после?
Иначе на това олио за почистване пише че овлажнява и успокоява.ДАли ще е достатъчно с него?Приятелка ми каза и за бадемово масло,но предпочитам да чуя няколко мнения.  Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 5 658
Не знам дали е съвсем правилно, но аз след епилация минавам местата със спирт, за да се затворят порите, понякога и афтършейв  Blush След това с лосиона за тяло, който си ползвам обикновено. Масла ползвам отскоро, но имам впечатление, че бадемовото е доста мазно, поне за мен, повече ми пасва масло от гроздови семки.
Само да уточня и това, че аз се епилирам с епилатор, а не с кола и няма остатъци, които да се нуждаят от почистване.

# 2
  • София
  • Мнения: 974
Аз за себе си съм установила, че когато не се мажа с нищо кожата ми се успокоява най-бързо. Пробвала съм с крема Hair, както и много други успокояващи, овлажняващи, лосиони на спиртна основа. Но и аз да уточня , че ползвам епилатор.

# 3
  • Мнения: 3
Аз минавам епилираните места с памуче, напоено с розова вода и после мажа с един успокояващ балсам на Елизабет Арден- никога не ми остават червени точки и нямам враснали косъмчета. Използвам епилатор Simple Smile

# 4
  • Мнения: 26
Здравейте,не занех къде да си напиша въпроса,става дума за епилатора ми.Как да почиста представката(главата) му?Ако има някой идея да ми пиши.Има към него четчица с която почиствам след всяко епилиране,но виждам,че има и косъмчета навътре,напластено е просто.Мисля си дали да не измия представката с гореща вода,но пък не смея,още е нов Simple Smile.
Вие как почиствате представките на  епилаторите?
Благодаря

# 5
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Аз се мажа с кокосовото масло на Икаров и след това с лосиона,който си ползвам.Важно е след епилация да не мокриш мястото поне 24 часа,за да не се получи възпаление.
  В сайтовете,където се предлагат кола маски и консумативи има много продукти за след епилация.Можеш да погледнеш и тях.

# 6
  • Мнения: 3 794
Аз си слагам бебешка пудра  Peace Евентуално понякога с розова вода.
Никакво мокрене, както са те посъветвали.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С олио за след кола маска и лосион. Купих си уред за кола маска
подобен на този в комплектаhttp://www.kola-maska.bg/komplekt-za-epilatsiya-s-kola-maska-60-leva/ Сега гледам,че са доста поевтинели...цък, цък  Mr. Green
Консумативите като, олио и лосион можеш да купиш от всеки
по-добре зареден магазин за козметика или от нет-а.

# 8
  • Мнения: 12
Използвам този гел преди епилация, а този след Simple Smile, доволна съм!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 357
Бебешко олио на Джонсанс за краката след епилатора или кола маска,за ръцете-понякога олио или бебешка пудра,за мишниците след епилатор-бебешка пудра.Пудра след кола маска и на триъгълника  Peace .Бебешката пудричка е чудесна   Crazy

# 10
  • Мнения: 26
С бебешка пудричка и аз.Първо минавам с тампон напоен със спирт и след това веднага с пудра става страхотно гладко няма и спомен от зачервяване,червени тоици или разни такива.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Бебешка пудра!!! Simple Smile епилирам се с епилатор и с кола маска и само пудрата ми действа най добре, от лосиони и разни мазни неща ме сръбва всичко.

# 12
  • Мнения: 3 641
Аз се мажа с един бебешки хидратиращ флуид на Мустела. Кожата м истав амного мекичка и без зачервяване Peace

Общи условия

Активация на акаунт