здравейте - имам въпроси

  • 969
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
до 2 мес децата приемат около храна, равна на около 1/5 от теглата си +- 20%.
Т.е. около 200мл/кг за 24ч.
Наистина ако правиш Фризовом-а с по-хадка вода, не се пени толкова. Аз разклащам шишето с въртеливи движения след всяка лъжичка и не стават нито бучки, нито пяна. Въздържам се от разбъркване с прибор в шишето-пластмасата се надрасква и амортизира и трябва  да изварявам и лъжицата.
Водата в термоса може да си изразходваш до края, внимавай за температурата-бебето лапа лакомо биберона и докато усети горещото, вече се е изгорило.
Ще се справиш идеално, спокойно!

# 16
  • Мнения: 4 590
леле аз толкова четох през бременоста , а пък сега изведнъж всичко забравих - добре че сте вие на линия че имам чувството че като се обадя на педиатърката и си мисли че и задавам глупави въпроси....
на ХИП има доста видове чай от копър подходящ ли е за колики ?
тои дали незапича - марти от четвъртък сутринта не е акал но не виждам да се мъчи - спинка по цям ден ,а през нощта като го преместя в спалнята и плаче цяла нощт
как точно се прави клизма с термом. и кога да се намеся според вас с този метод ?
как да разбера дали са колики или е от смяната на обстановката
страшно се притеснявам за него че ме наплаши сериозно първите 3 дни като се роди
благодаря ви много за съветите за храненето

# 17
  • София
  • Мнения: 2 356
Не е добре бебето да се свиква да ака с термометър, че после няма да иска да ака самичко. Не бързай с този метод, но ако се налага се намазва върха на термометъра (половин см, т.е. онази мерещата част) с нещо мазно, напр. с бебешко олио и мушкаш в дупето все едно ще мериш Температурата. На мен ми се е налагало 2-3 пъти да меря Т (държиш няколко мин в зависимост от вида на термометъра, дали ти е електронен, живачен идр.). После следваше наакване. Но все пак първо питай педиатърката. И да не ти пука, че й звъниш с въпроси. Никой не се е родил научен.
Коликите се познават, когато бебето се напъва, прави гримаси и свива краченца. Не съм давала чай от копър, тук ще кажат други мами, ама май беше за колики Thinking Чайовете на Хип май са добри.

# 18
  • Мнения: 1 032
по принцип е хубаво до третия ден бебче да се изака. ние имахме сериозен запек и термометърът действаше при нас, но винаги съм чакала да минат три дни и тогава съм прибягвала до него. понеже сте много малки и няма какво разхлабващо да пиете е хубаво да правите гимнастика. масажирай коремчето на бебе в посока на часовниковата стрелка, раздвижвай крачетата все едно карате колело.

Общи условия

Активация на акаунт