Моля за съвет - зародиша не се развива

  • 18 723
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, бременна съм в 8 г.с., вчера бях на първи ултрасаунд и вместо тупкащо сърчице видяхме зародиш с размер на 5 г.с.  Лекаря се опита да ме успокои с това,че сигурно съм забременяла по-късно, но аз съм сигурна, че не съм. Имах положителни тестове още преди месец и когато и да ми е била овулацията разлика от 3 седмици не е логична... Сега трябва да повторя ултрасаунда след една седмица и да видим дали е порастнал. Ще добавя, че от самото начало нямах никакви симптоми на бременност.
Въпросът ми е имали шансове все пак за нормална бременност или да не се надявам напразно? Ако имате опит, моля споделете. 

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Честно - не, няма шанс, ако всичко което казваш е така. Няма как да си забременяла три седмици по-късно, освен ако нямаш някакви аномилии в цикъла и да ти идва от дъжд на вятър през 50 дни примерно.
И едва ли сте видели зародиш- в 5 г.с. още нищо не се вижда освен плоден сак. Вреоятно е кухо яйце. Имам две неуспешни бременности- кухо яйце и мисед. При първата симптомите изчезнаха бързо, но аз реших, че съм се преборила с тях със сок от лимон ooooh!
Имаш ли някакво кървене, зацапване? Имаш ли снимка от УЗ, плодният сак с каква форма е? Откъде си, кой те гледа?

# 2
  • Мнения: 12
Ами жалко. Цикълът ми е редовен - 28 дни точно. Нямам снимки и не разбрах точно какво се вижда, само че отговаря на 5 г.с. (може би е само сак). Не съм в БГ, лекаря ми е близък и за това мисля, че искаше да ме успокои. Каза ми, че може да съм забременяла по-късно или да не се вижда хубаво,защото матката ми е обърната. Аз имам две прекрасни деца от две нормални бременности и такова нещо ми е напълно чуждо... Сега трябва да чакам цяла седмица преди да си получа присъдата Cry

# 3
  • Мнения: 12
Забравих да кажа, че нямам нито кървене нито зацапване

# 4
  • Мнения: 722
При първата ми бременност, завършила с мисед имах ясно изразени признаци на бременност, после се появи зацапване. Стискам ти палци! Малко вероятно е, но все още има надежда.

# 5
  • Мнения: 25
Аз вчера сложих край на втората ми неуспешна бременност  Cry Отново кухо яйце..
И при мен имаше малък за възрастта си плоден сак, липса на зародиш, на последния ехограф, непосредствено преди аборат се видя сакче с доста разтегната форма.. беше дълго 10 мм (колкото беше и преди няколко дни) но тънко, като лентичка  Sad
Между другото кухо яйце и мисед е едно и също..

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 228
кухо яйце и мисед не е едно и също ,при мисед плода  има сърдечна дейност ,но по неясни за съжаление причини ,тои спира да се развива и умира ,няма симптоми ,може би само леко зацапване но то може да липсва .При кухото яйце няма зародиш, а само сакче

# 7
  • Мнения: 12
Благодаря ви,момичета. Не знам какъв е моят случай, но се чувствам все по-НЕ бременна Cry имам малко коремче,което до преди няколко дни се надуваше след ядене, а сега е отпуснато... Вече не се и надявам... Искам само да мине по-бързо и да го забравя ...

# 8
  • Мнения: 25
Благодаря ви,момичета. Не знам какъв е моят случай, но се чувствам все по-НЕ бременна Cry имам малко коремче,което до преди няколко дни се надуваше след ядене, а сега е отпуснато... Вече не се и надявам... Искам само да мине по-бързо и да го забравя ...

Миличка, не си вкарвай паранои.. от опит знам, че само ти вредят.
Коремче дължащо се на бременност няма как да имаш във втори месец.. бебчето е микроскопично все още.
Стискам палци нещата поне с теб да са както трябва!  Hug Praynig

# 9
  • Мнения: 12
Имам си коремче Wink това ми е трета бременност и мускулите са доста разтегнати. Звучи невероятно, но така ми личеше и миналата бременност. Благодаря ви за куража Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
Imale много ми се иска да ти вдъхна кураж и да ти кажа - спокойййнооо всичко ще се оправи.
Твоят случай прилича на моят: бремност в 10 гс - а размер на плода в 7 гс и без сърдечна дейност - чаках 2 седмици за да се убедя и аз самата че нещата няма да тръгнат. За мен всичко приключи онзи ден. Искренно ти желая при теб нещата да се оправят и да тръгнат в положителна посока. Успех

# 11
  • Мнения: 12
Благодаря ти. Имам още 2 дни до прегледа и ще знам със сигурност. Вече нямам търпение. Нямам и много надежда Sad

# 12
  • Мнения: 25
Благодаря ти. Имам още 2 дни до прегледа и ще знам със сигурност. Вече нямам търпение. Нямам и много надежда Sad

Кураж..   Hug

# 13
  • Мнения: 31
здравейте! Аз сам в същото положение .Последният ми МЦ бе6е на 1 .02 на 15.03 отидох на лекар и ми каза 4е трябва да съм в 6 г.с. а плода отговаря на 4 и освен това имам зацапване,което от началото беше бледо розово,а сега е кафеникаво и намаля.Зацапването е много малко и то само като ходя до тоалетна.Лекарят ми каза да отида след седмица за да ви де как се развива ,но нямам търпение.Нямам и надежда и много ме е страх

# 14
  • София
  • Мнения: 4 493
Не се притеснявай - може да е станала по късна имплантация и до 10 гс да си навакса развитието. Спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт