Слънце грее, дъжд вали - Януарчето прави безброй бели

  • 31 113
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 524
Абе кви са тия чудеса  newsm78. Помня, че съвсем скоро всички мрънкахме, че дечковците са още с памперси и тъкмо се бях успокоила.. Сега пък всички се фукате, че вече сте без памперси  Rolling Eyes. И как стана таз работа?  Crossing Arms

А де, и аз това казвам - като с магическа пръчка стана, или колкото и клиширано да звучи - явно е дошъл момента и е била готова. Както до преди десетина дни изобщо не й пукаше, че е наакана и напикана, вбесявах се, че е момиченце все пак, а не я бърка да си стои с акото на дупето, на въпросите ми има ли пиш се правеше на разсеяна, а дори и напълнила вече памперса, отричаше като партизанин, така 2 дни, слагайки я на гърне, взе да стиска до следващото слагане, а на 3-я ден започва да казва. Нищо по-различно не съм правила.

Патилина, колко хубаво си го казала - когато даваш досатътчно любов, страшно няма  Hug. Така е, без значение е възрастта според мен, и в двата варианта плючове и минуси, колкото искаш. Важното е да се чувстваш досаттъчно уверен и спокоен и да се стараеш да правиш най-доброто за детето си.
И Александрина май клони към левичарите. Проявява предпочитание към работата с лявата ръка, ще видим как ще е занапред. Самата аз бях левичар, но в първи клас майка ми положи доста усилия да ме " оттучи". Сега пиша с дясната, макар че мога и с лявата, но рисувам, режа, когато правя сладкиши бъркам само с лявата.

За пазаруването - чудесно й се отдава  Wink - знае кое къде е в супера, ходи, взема си каквото реши и пъха в кошницата - най-вече Харибо мечета, кисело мляко аз купувам Боженци, но тя иска " На баба", ами вземаме и от двете  Grinning

DNP, добре дошла и от мен   bouquet

# 676
  • Русе
  • Мнения: 1 781
DNP,  welcome
Сис, ние пък нямаме никакъв напредък с гърнето. Решила съм да съм по-настоятелна като излезем отпуск - уж ще имам повече време..
И Кари си служи с лявата ръка. Баща й все се кара, но аз съм против да се налага на детето да борави с дясната ръка - все едно сме в комунизма. С която й е удобно - с нея.
Наде, леко раждане и здраво бебче! А мъжете ще се оправят - къде ще идат?
И като стана дума за спане - Кари ляга към 22ч., когато и аз. Понякога остава с баща си да гледа мач. Той я черпи с разни гризини, които вървят с бирата. Вечер заспива относително лесно, но на обяд е голям кошмар. Почивните дни я приспивах по 2 часа. Не знам на яслата как е, но докато я приспя почти заспивам аз. И после трябва да си наложа да стана, за да свърша нещо докато спи. Вчера и тя стана в 7. По принцип си е ранобудна - рядко отива до 8-8:30.
За пазаруването - с нея е невъзможно. Граби от рафтовете, всичко е нейно. Иска на момента да отвори всичко, не дава на касиерките да маркират..УжасТ. За това ходим по магазини без нея. Да ни е жива и здрава.  Laughing
Хайде, мацки, ще ви оставям, че почивката почти свърши.

# 677
  • София
  • Мнения: 3 249
DNP, няма да ти е скучно с нашето голямо семейство hahaha Тук всичко си казваме - като в изповедалня. Та казваш каката на 5 ще стане - значи е колкото моя батко Joy
тц - само дегостираме Mr. Green
Патилина, мнооого далече тази Австралия. Иначе можеше през австралиско лято в Австралия - през българско лято в България - егати кефа  hahaha
За водеща ръка - сега е момента в който трябва да се насочи детето - ако ще е лява, лява да е. Ако ще е дясна - дясна. Има значение и не било за предпочитане според специалистите да се ползват и двете заради полукълбата на мозъка и тн. Хриси работеше и с двете, но водеща остана дясната. Гого само с дясната борави, но рита с двата крака. А какъв шут има малиииии - като на възрастен (тук мама Божка се прояви в мен #Silly Почвам да обмислям трансфери  Mr. Green
Гого не пазарува - просто защото като типичен мъж влезе ли в магазин и изпада в истерия. Затова гледам да не причинявам това неудобство и на двамата Rolling Eyes
Вчера реших да документирам свещения момент на "якането" обаче беше застанал срещу прозореца и не се вижда ясно Twisted Evil Много е смешен горкия Laughing Както споменах кляка се отстрани до гърнето и се прави каквото има да се прави ooooh!
А на въпроса на Лорини защо работя след като мъж ми работи толкова много - Ами чувствам се по-добре , да ти кажа честно. Обичам да си имам мои пари, пък макар и не много. И не на последно място - въпреки, че вкъщи влизат не малко пари имаме доволно количество разходи ooooh! (кой мечтаеше за къща  Twisted Evil) Като съм на работа се разтоварвам, иначе съвсем ще истерясам само вкъщи Blush
Кишоооо, яви се по служба - стига си пускала само по някоя снимка във ФБ

# 678
  • София
  • Мнения: 2 613
Привет!
Да се разпиша и аз, че одавна не съм писала, ама не ми остава време- през деня на работа, вечер вкъщи, докато видя Йоанна /напоследък много е станала една такава любвеобвилна, все иска да я гушкам, да й казвам колко я обичам, преди като че ли не беше чак така Shocked- онзи ден закъснявах за работа и само набързо й казах, чао, без да я гушна и в момента, в който затворих вратата, я чух как изплака- "Мамоооо, гуш, мояяя те, еллаааа"- та се връщах от 1-я етаж да я гушна Heart Eyes, съответно закъснях за работа, ама поне не ми тежеше на съвестта, че не съм я прегърнала и тя цял ден го е мислила/, опитвам се да си открадвам време и да тренирам и то деня литнал.
Браво на всички с успехите с пампата smile3501, ЙоЙо по този показател май все още изостава, все говоря със свекито да я оставя вкъщи по гащи и тя след това забравя, и си й слага памперс- гащите, като я сложиш да пишка, пишка, ама тя сама да каже- по скоро не, с акането също - в гащите и под масата Tired, като ви чета, си мисля, че трябва вече поне вкъщи да я оставяме по гащички, да вземе да свикне да си казва за пишкането Rolling Eyes.
Иначе и тя така с капризите за дрешките- като се прибера вечер и половината й гардероб изваден навън, защото все искала нещо друго за обличане Whistling, при мен не го прави този номер, ама при баба си, явно да. Иначе тя си служи по-добре с дясната ръка и по-често посяга с нея, но аз съм решила, че с лявата да посяга, няма да я спирам Naughty, помня, когато аз бях първи клас, нарочно ме караха да си слагам ляавата ръка зад гърба, за да се науча да пиша с дясната, а на мен ми идваше да пиша с нея Crossing Arms и досега до ден днешен, аз режа, чертая, шия, и много други действия правя с лявата ръка, ама пиша с дясната заради зора тогава. Затова съм решила с която ръка и е по-удобно да манипулира ЙоЙо, с нея. За пазаруването също е голям купон- като си е намислила, че иска нещо, доста е трудно да й кажеш- Не, а пък да ходиш с нея по магазини е кошмяр- вчера влизахме в няколко магазина за обувки, че исках да видя какво има- ми тя не спря да обикаля, да тича, да се тръшка, като й кажа, да стой мирна, започва да мрънка- ужасТ ooooh!, вапите така ли са в магазини?
Наденце- леко раждане ти желая, и с нетърпение ще чакам снимки после Heart Eyes Hug
Радостчо- успех на изпита Hug
Моник- и аз като Амалия- като е подсечено мажа с мазан крем и отгоре пудра и обикновено минава, а по едно време, като бебе и Йо много се подсичаше, ама виждам, че ти вече си купила нещо- дано да помогне на бебка Hug
Патилина- радвам се, че се появи Hug
Деси- да се оправя сладъкия Пъпешчо Hug
И накрая- има шанс най- накрая да се сключи скоро сделката за продажба на имота, на която разчитаме, за да можем да си купим жилище- стиснете за мен по едно палче да се развият положително нещата Praynig

# 679
  • Мнения: 656
Кало е десничар, определено. Имаше до скоро период, в който прехвърляше ту в лява, ту в дясна, дори предпочитаемо в лява, но някак почна все с дясната - сега ако нещо му попадне в лявата ръка, си го прехвърля в дясната. Рита само с десен крак  Rolling Eyes.

Люби, и аз така съм решила - юли месец като изляза в отпуск, така и така ще сме по горите, ще взема да го оставя по без гащи, пък дано се понаучи. Иначе имам чувството, че е готов - зачестяват моментите, в които си казва, че иска да пиша или ака в гърнето, но самото сваляне на памперса е ад. И ако се е изакал в него - точно мълчи като партизанин на разпит  Laughing. И отрича даже - имаш ли ако? - не  Flutter (точно със същата физиономия като на емотикончето  Laughing). Търчи и настава една битка за сваляне на памперс  ooooh!. Скоро една колежка се ошашка как можело дърто магаре като него да е с памперс. Ми може пък. Не съм привърженик на това да го насилвам детето да го махаме, само щото не е приемливо вече  Crossing Arms.

Дони, много добре те разбирам и аз за разходите... Преди време си говорихме с една дружка как така някои хора, за които си знаем, че са доста, ама доста добре финансово, все пак се оплакват, че нямат пари, и че все не им стигали.. Обаче после се замислих нещо - чух по радиото как "Българинът щял да се чувства богат, ако получава по 500 и нещо на месец"  Shocked. Че аз ако взимам и 600 на месец ще умра гладна просто  Rolling Eyes. Та наистина - фактът, че някой взима Х хиляди левове хич не значи, че си живее охолно. Да, изплаща куп неща, които този, който взима Х стотин левове няма да може, но като дръпнеш чертата - кво излиза - изнервени хора и в двете прослойки, щото все не им стигат парите. Та къде е истината - и аз не знам вече  Whistling Но те разбирам... ако не ни беше тоя пуст кредит, хич и нямаше да се върна на работа (поне не толкова скоро) - щяхме да сме си супер тримцата на заплатата на мъж ми... ама нейсе.

Подсеченото го спасявах с едно кремче на Нивеа - в тубичка е, имаше някакво мече на него, пише си, че е за това. Просто вълшебно кремче беше - светнаха ме за него в частната ясла, когато се беше подрискал и яко го болеше д-то  Confused. Нито судокрем, нито не знам си какво помагаха - тая Нивеа от 2 пъти го оправи, пък пъпки си имаше милото  Confused Та горещо препоръчвам. Е, най-горещо препоръчвам хомеопатия, но...  Wink Офффф, Мим, теб те забравих  Embarassed

# 680
  • Мнения: 56
Патилина, и аз като отявлен левичар, да се включа Laughing Не е проблем това- на мен никога не ми е пречело, даже доста добре м се отдават приложните изкуства, а и пиша красиво Heart Eyes Единствено трябва да внимавате какви химикали купувате за училище, да не пускат много мастило, че после тетрадките не са много естетични Mr. Green

Наде, хич не ги мисли мъжете, те ще се оправят. Ти се настрой психически за вълнуващите моменти, които те очакват! Ще стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено Hug

ДНП, супер, ще си имам и аз UK другарче в темата Heart Eyes Имаш ли фейсбук?

Ей сега се върнахме от консултация. Чухме бебочката Grinning
Сега малко моткане из къщи и право в клубчето.

# 681
  • Мнения: 645
Здравейте момичета!Благодаря за загриженоста към нас.
Марио е вече много по-добре,оказа се,че се е сдобил с "херпангина"и за капак 4 броя избиващи кътници.От вчера не е вдигал Т,разстройството спря и започна да се храни,малко,но на фона на предните дни отказ, все е нещо.Продължих си болничния,да се дооправи напълно,че не е още за ясла.Помъдрях и аз на дърти години ,избиват ми 2 мъдреца и така ме боли:mrgreen:
ДНП,добре дошла Hug
Наде,леко раждане мила.Не ги мисли мъжете ще се оправят все някак Wink
Радосчо,успех на изпита.
Мони,аз при такива упорити подсичания и обриви съм мазала с "Тридерм",на 2-3мазане всичко изчезва.Скорошно оправяне на Самуела Hug
Ралче,стискам палци и дано стане много бързо:hug:
За пазаруването-най-редовно ми се случваше да го влача по плочките в магазина,че той си умира от кеф да се пързаля и не на последно място да граби каквото види Mr. Greenта него ли,та кошница ли,та покупките ли.....и затова гледам да пазаруваме в магазини които  имат колички Mr. Green
За спането-заспива към 22,сутрин в 7 е буден.
Марио си служи повече с дясната ръчичка,имаше период в който с лявата правеше повече неща,но сега си предпочита дясната.
Дони,не ми говори за разходи по къщи,че вече глава ме боли Mr. Green Mr. Green Mr. GreenЖивяла съм и апартамент,ама такова наливане на пари както в къщата няма Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Лек и хубав ден и целувки на всички бременни коремчета Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 120
Ама какви ги свършихте-не мога да ви изчета Rolling Eyes
Момичета, супер сте, благодаря ви за съветите, да се похваля и аз с едно дупе-с памперс де, ама почти вече не е червено HugКремчето, което аптекарят ми изписа :Elobase се казва, се оказа много добро попадение Grinning Grinning, идеално хидратира кожата и наистина и се отразява прекрасно (пу-пу)
Усмихнато, май само с теб изоставаме с памперсите #CrazyДано ти поолекне в работата Hug
Патилинка, много ти се радвам винаги, колко си позитивна Hug Hug
РадостчоPraynigна изпитите Peace
Ели. Патилинка, и Преслав май е към отбора на левичарите. Не знам, дали е наследствено, но майка ми е била (насила са я отказали, като са и връзвали лявата ръка Rolling Eyes Rolling Eyes) и бащата на Ники също Simple Smile Simple Smile
Десисладка, не става лесно мъдър, мойте след като пораснаха,  ми извадиха 2 от тях, така че пак се върнах интелектуално в развитието си Sunglasses Милия Марио, айде да минава, че горкото сладкишче се измъчи Confused
Ралче, стискам ти много силно палци Praynig Praynig С обличането и магазините сме точно наобратно  SunglassesИска само с едни и същи дрехи да ходи #Cussing out,  но пазаруването с него е удоволствие -знае какво иска и го слага в кошницата-казва:Вземем ........., и все са неща, които познава и наистина обича, ако му кажа, нещо да остави го връща (в повечето случаи де) Simple Smile
Киша, е много скромно се отчете
ДНП
, направо ти завиждам, че толкова си пътувала, мен на стари години ме хвана-така ми се ходи някъде, така ми се излиза извън Бг, може и тук, ама искам повече  разнообразие Simple SmileКажи как е с две дечица с такава разлика-играяят ли си? Предполагам, че е по-лесно и че сами се забавляват, или карат ли се, бият ли се #Crazy
Ндеееее, чакаме вести вече Praynig Hug
Кокос, Мим, Дони
Heart Eyes Hug Heart Eyes
Лека от нас  bouquet

# 683
  • Мнения: 56
Ралче и аз стискам палци Peace

# 684
  • Варна
  • Мнения: 389
Еее, докато ви изчета минаха 20мин... Кудкудякам от 6.30ч... Два дена Ели ми заспива след 22ч. и сутрин не мога да я събудя! Ама още си пия кафето блажено, та след малко...

Вчера сме седяли с нея 10мин на тоал.чиния, стана, и се изпиша в гащите... Другите две пишкания за деня си каза... Не мога да разбера понякога защо го прави, но аз съм търпелива - сменям дрехи, няма да връщам памперса...

За работата и парите - дори и мъжа ми да изкарваше достатъчно, пак бих работела. Само Ели бих гледала до към 3год, а не сега да я оставям на ясла. Но после...хич не се виждам да съм си в нас, ама от друга страна има толкооова неща, за които не ми стига време....

Отивам да се оправям и да правя закуска, че ей, сега цъфнал малък звяр Laughing

Хубав, слънчев ден!!!

# 685
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Радостчо, палците са стистани, чакаме добрите новини!!
Наде и от теб!!
Хич не му се вързвам на Преслав да го следя и мъча с гърнето. Е сега по- често казва, но махнах памперса, след доста проби и неуспешни опити.
Не му се втелявайте толкова. Когато са готови децата ще го махнат. Някъде бях чела, че си "пазят" произведеното и за това не искат да казват че имат ако или пиш.
За работата аз съм си казвала и преди, че съм от хората, които си обичат и харесват работата. Някакси не се чувствам пълноцена, ако си стоя само у дома. Не че понякога не си мечтая да съм жена- домакиня и майка.

Снощи е нямало алкохол и никой не е писал  Joy

# 686
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Добър ден!
Ние с Усмихнатото открихме най-добрата формула преди време - работа на половин ден - хем да не се побърква човек по цял ден вкъщи, хем и да има време за това-онова.  Mr. Green
Ралче, стискам палци и аз!

# 687
  • Мнения: 656
Те сега ако вземем и да я приложим - грешка няма да имаме!  Laughing Пък ако вземем, че намерим някой балък да плаща като за цял работен ден.....  Mr. Green размечтах се май много, а?  Wink

# 688
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте Момичета   bouquet  bouquet  минавам само, за да ви поздравя набързо!

Колко пораснаха нашите деца- хранят се сами, пазаруват...а някой дори, ползват гърне  Mr. Green Нямам много време да влизам тук, но ви следя във ФБ и много се радвам на качените снимки на дечковците Wink

За заспиването- заспива лесно сам, но понякога ме разиграва "Мамо има пиш" , "Мамо, водичка" и т.н.

Ралче- успех с продажбата на имота!
Дони...Мама Божка, пасти дя яде! Тук сме се събрали такава чета от бойни свекърви, че само може да ни завижда bowuu

Щях да питам, че ми е любопитно- има ли все още кърмещи? Питам, защото едан моя мн. близка мама с която сме по градинките всеки ден, до скоро кърмеше 3-год. си юнак. Наскоро го отби , но с много нерви  и аз много се радвам за нея , защото вечно беше недоспала, кисела......а сега цъФти, цъфти Laughing   

Уф...много писах нищо не казах ooooh!   Като цяло моите юнаци са много добре- бати много обича братчето си и много си играят. Даже, след малко бате ще се прибере от вън, за да го "гледа" докато спи, пък аз да ида на фризьор  Heart Eyes    Е, има и ядове:  на бате нещата са винаги по- интересни, на бате водата все е по- вкусна, а чинията с храната- по- различна.....добре, че бате е отстъпчив, и си дава нещата.

# 689
  • Мнения: 387



Щях да питам, че ми е любопитно- има ли все още кърмещи?

има, има  Peace

и не мисля, че скоро ще приключим...навън заспива без в количката, обаче вкъщи е мисия невъзможна... няма баба, няма тати...само ньони...но на мен не ми пречи...тя си цока, аз си спя...стига да не е заела някаква странна поза и да ме дърпа много...

иначе сутрин като се събужда, на обед и вечер за сън и поне още три-четири пъти като се удари, разсърди или просто от скука...


P.S. Коя е мама Божка

Общи условия

Активация на акаунт