Да преправим старите мебели - 7

  • 94 832
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Radinna, благодаря ти.Отговорът е малко закъснял,или по-скоро аз съм много нетърпелива, и вече  нацапах  раклата.На места пукнатините са много по-голями,точно каквито ми харесват, на други почти няма.Но сега ме тормози друг въпрос. newsm78,ако изшкуря наново горната боя и повторя процедурата,  кракле  +финиш боя, ефекта дали ще е същият?  bouquet
За да станат големи пукнатини горния слой боя трябва да е дебел и нанесен с голяма четка. А дали ще стане с шкурене и пак нанасяне има само един начин да разбереш Laughing

# 271
  • Мнения: 0
Radinna,май си права,ще  пробвам в един от ъглите.Относно краклето,нанасях го с една и съща четка.Имам едни стари столове, най-обикновени решила съм да ги префасонирам и тях.Идеята е следната ,боядисвам ги и  с С-200 залепвам контрастно боядисано зебло.Като така, и ще се подсилят и без това тънките обегалки.Отворена съм и за вашите съвети и креативни идеи.Трябва да си призная,че облегалките не са стабилни по моя вина.Опитах да скрия нанесените им щети от времето,като премахнах от тънките шперплатови листи, който се бяха отчупили в ъглите.

# 272
  • Мнения: 834
Новодомец, тънките облегалки можеш да ги махнеш тотално, а на тяхно място да сложиш широки ленени тапицерски ленти. Поне ще е по- сигурно облягането от тънкия шпертплат. Или направо плат за шезлонги, който е не повече от 8лв/м. и от който има голяма гама разцветки.
Мама на Ева, освен плот по предложението на Джули, може и гръбче с цвета на плота да залепиш на стената, лепи се с монтажно лепило за фаянса без проблем, у нас е така. В големите хипермакети ги режат по размер и повече от 100-ина лв за плот и гръб надали ще излезне. Като гледам ширината на коритото няма да имаш проблем да спуснеш в него алпака мивка. Да, и те не са евтини, но в Продавалника наскоро гледах 2-3 модела на прилични цени. Или пък можеш и без такава мивка, ако не ти тече коритото. Просто на плота дупката ще я изрежат точно по размера на коритото и ще искаш да ти го обкантат с алуминиева лайсна. Надолу краката или с фолио, или с акрилатна боя.

# 273
  • Мнения: 0
Мерси Седефка а може ли да те помоля за снимки за да добия представа как става.Благодаря още веднъж.

# 274
  • Мнения: 834
Мерси Седефка а може ли да те помоля за снимки за да добия представа как става.Благодаря още веднъж.
У нас само гръбчето е залепено за фаянса, всичко друго бутнахме и сменихме изцяло всичко. Ще снимам и ще ти покажа. Беше предварително изрязано по размер и обкантено. Просто майстора с шприц- пистолета намаза на места монтажно лепило и директно залепи гърба. Това преди година и половина, не е мръднало. Отгоре върху гръбчето се получава широк перваз от около 5см, който нарочно не затворихме с лайсна, за да мога да си окача разни етажерки и приставки, за които иначе трябва да купувам прът.
Тук можеш да се ориентираш за цветове, цени и марки / Егер са най- скъпи/. Имай в предвид, че тези цени са за гръбчета от по 3- 4 кв.м. и плотове от по 4м. Делиш ги почти на 2 като за твоите нужди http://www.rosi.bg/index.php

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 15:56 от СедеФка

# 275
  • Мнения: 0
Благодаря, Седефка .Да, това също е решение.Момичета зайнтригувахте ме с тази идея за кухненската мифка.На село мивката е лята, коритото е много дълбоко и удобно . Сифонът няма  ли да падне много ниско  и така не се ли лишавате от пространството под мивката.

# 276
  • Мнения: 8 999
новодомец , важното е да е красиво, а не практично! /ха-ха-ха!/

mama na Eva , на мен този тип кухни като твоята много ми харесват. Аз лично бих взела 2-3 квадрата някакви готини плочки, стил рустик и бих налепила отгоре върху старите. Пред пералнята и миялната - по едно шарено перденце. Шкафчето под мивката - шкурене и боядисване в свеж цвят. За гръб може и плоскост да сложиш, но да е изрязана около батерията /там да са си плочки, ама от новите, де/.
Втори вариант - както си е така цялата конструкция да я облицоваш с дърво /някое дюшеме или ламперия, че е по-тънка, чам или ела, евтини са, прикрепят се или с дюбели и винтчета, или с монтажно лепило/. Отгоре да сложиш кухненски плот или отново да монтираш дървени летви, но те вече е по-добре да са от дюшеме, защото са по-дебели /около 2 см./. После целия този разкош намазваш с Осмо за влажни помещения и кухненски плотове /една кутийка от 125 мл. ще ти е напълно достатъчно, струва около 30 лв./ - безцветен или в желан от теб цвят и кухнята ти светва!
Винаги съм си мечтала за зидана кухня, ама само като си помисля каква цапотия и зидария ще се случи насред дневната ми и веднага се отказвам. Трябваше да помисля преди ремонта за такъв вариант.
Горните шкафове, тъй като не са много, може да смениш. Вземи си чамови - хем са по-евтини, хем ще се вържат с цялостната концепция. А може и просто да облепиш с фолио.

# 277
  • Мнения: 2 433
сифонът изобщо не сменя мястото си. Mr. GreenТой си остава под мифката
http://media.snimka.bg/8388/023031320.jpg?r=0

а И ГОВОРИМ ЗА МИНИМАЛНИ РАЗХОДИ, БЕЗ ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ.

Аз лично... не ща да виждам корито от плочки... ама никога в живота си. Остана ми само още едно в банята такова... и с кеф чакам момента в който ще го разбия с големият чук. Това е толкова непрактично че няма накъде. Едното дете си умило маратонките, другото я запушило с коса докато се ресало...третото пък  си играло и си мило водните боички. Сложи и баща им , дето Бързайки се бръсне накрак...и резултата е че аз или трябва да ходя след тях и да чистя на момента...или събота и неделя да ми се отелва вола да пооправя нещата. Не благодаря!За мен такъв филм няма!!! bowuu
Само който има такова "наследство" би ме разбрал!

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 17:13 от JuliS

# 278
  • Мнения: 834
Джули вече го е онагледила Grinning С мека връзка става идеално. У нас и ваната в банята беше зидана. В нея пуснахме другата вана, а връзката между 2-те е мека. Ваната е така вече 7г. и няма никакъв проблем.
Джули, аз те разбирам, мила Wink. Освен ежедневното чистене на фугите в едно такова корито, все има откъде да се просмуква вода и да отива на неизвестно място по простата причина, че няма как фугите да са дълго време плътни, изронват се за нула време. Все има някъде влага.... Mr. Green Така от бившата ни вана през изпускащи фуги имаше вода чак в спалнята, просмукала се беше даже под паркета, абе ГНУУУССС Sick

# 279
  • Мнения: 0
Джули,позволих си да разгледам снимките на строежа.Мойте адмирации,Вие сте доказателство,че с хъс,идеи и любов и обикновеното бунгало, може да се превърне в уютно и удобно жилище. Меката връзка е решение,да,но ми позволи да не се съглася относно подръжката.Плотът  изисква  непрекъснато подсушаване.Сега ако ми кажете,че сте успяли да дресирате домашните да забърсват след себе си, ще Ви призная.

# 280
  • Мнения: 0
baibibi Мерси за инфото мивката е лята от чичото на свекървами  и е супер но това ни е наследствен апартамент и затова искам  с малко пари да направим ефект ау че красиво .Понеже свекърва ми не успя да я направи както искаше преди 3 месеца почина  Cry и аз си обещах че ще я направя беше човек на място нищо лошо немога да кажа имам от нея съдомиалната това ми беше  последния подарък.Приемам и още идеи.

# 281
  • Мнения: 5 313
Готова съм с пролетната си закачалка  Simple Smile
в преходен етап http://multiply.com/mu/valeriika/image/1/photos/8/500x500/17/4.j … mp;nmid=392002466

сега  http://multiply.com/mu/valeriika/image/1/photos/8/500x500/16/6.j … mp;nmid=392002466

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 22:00 от LaValetta

# 282
  • Мнения: 452
LaValetta това е най красивата и нежна закачалка,която съм виждала
 Hug Hug Hug

# 283
  • Мнения: 2 048
Старахотна пролетна закачалка!  newsm10
Сега, ако и "чукнеш" и 4-5 яйчица съвсем ще се върже на темата!
Шегувкам се разбира се!  Heart Eyes
Но помисли и за такъв вариант! Hug
Покрай пролетното почистване никой ли не се "обзаведе" с  нещо по- така?
Аз се сдобих с 2 парчета от секция и сега ще ги умувам.

# 284
  • Мнения: 834
Ауу, Валета, много е нежна и красива Peace Няколко пъти я гледах, супер е Peace

По пролетното почистване през деня не излизах никъде. От петъчния умрях от главоболие, а в събота и от ухо. Вечерта в 9,30ч се наложи да отскоча отсреща до хранителния магазин, а пред него до контейнерите имаше купчина с дървении. Рових се в тъмното, но нищо не измъкнах Sad Имаше една висока и много тясна масичка, която я виждах като нощно шкафче, но се оказа с 3 крака. Мъж ми и сина ми умряха от смях на мъката ми, подигравателно ми предложиха да отида да я взема, пък да пробвам да центровам по средата и 3-я крак. И те така- нииищооо, крииизааа.....

Общи условия

Активация на акаунт