Да преправим старите мебели - 7

  • 94 793
  • 754
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 8 999
benitta, не слагай дебел слой лак. По-добре е да минеш два пъти съвсем тънко /оцеждай добре четката и после разнасяй, докато покрие максимална площ с едно топване, след това пак топиш, оцеждаш и така/. Има опасност да се напука после и да започне да се лющи, ако е дебело.

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз нарочно с по-дебел слой, че като разнасям върху грапавото от латекса се замазва, а и по ръбовете започва да се показва дървото. Дано да не ми се напука. Но и от тези скарички ще се вижда само по 1-2см от краищата... Аз само 3 лакирах, другите се отказвам, че ми трябва контраст на бялото. Ще седят върхо бледо жълта стена и трябва да изпъкват. Вече лакираните три ще са за бледо зелената стена и повече изпъкват

# 302
  • Мнения: 834
Elichka_mama,  СедеФка , много сте гадни! Сега чакам отговора на продавача на раклата, ама сигурно има нещо фалшиво. Не може да е толкова гламав, та да пусне на такава цена. Може да не е дървена. За мое нещастие  е от София - значи дори мога да я огледам предварително. Ох, дано да има нещо гадно в нея! Ще се поболея направо. А най-лошото е, че и аз няма къде да я сложа, а и май е доста големичка. Оффффф...
 hahaha hahaha hahaha да видиш как ми е на мен. Нама да съм сама в терзанията си, я Mr. Green И да, гадното е, че е тук в София. Въпреки, че няма къде да я сложа и аз писах на продавача на лични, нямам отговор. Писах и на друг потребител, продаващ старо радио Акорд от Ст. Загора още преди 3 дни и пак нямам отговор, какво стана с този Продавалник Rolling Eyes какви са тия хора?

Бенита, аз също работих с лазурния безцветен на Лакпром http://www.lackprom.com/components/com_virtuemart/shop_image/pro … 662c1_200x200.png. Мазах едни сгъваеми столове върху латекс и не им се промени цвета. Може пък наистина да е от различната текстура на латекса, на някои пише само "латекс", пък на други "акрилатен латекс" newsm78
Аз съм много доволна от продуктите на Лакпром, не отстъпват по нищо на вносните. С кафява аква боя в момента цапам касите и вътрешноте платна на кухненските врати /бяха с кафяв латекс, но станаха на петна и мн. гадни/, на 2 ръце е плътно е напълно достатъчно, мие се безпроблемно, точно както и Аквис-а, само дето е 2пъти по- евтино. Кафявата се води за дърво, метал и бетон http://www.lackprom.com/components/com_virtuemart/shop_image/pro … 1103b_200x200.png. Ще купя и бяла такава за останалите врати, да видим как ще стои и дали напълно ще се ориентирам към Лакпром. В селската къща има доста неща за лакиране и мазане, ще ми е по- доходно с тези продукти, отколкото на Мегахим, Бриколаж или Сократес.

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 12:45 от СедеФка

# 303
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
А какма им е цената на тези бои? На Лакпром..?

# 304
  • Мнения: 93
Здравейте,

запис да следя...

предстои ми голям ремонт, смятам изцяло да преправя всички мебели...

Сега да попитам каква е разликата м/у акрилатна боя и латекс?

Правите страхотни неща!

# 305
  • Мнения: 1 351
Здравейте,  и аз да попитам нещо :
Решихме с мъжът ми вратите да не са имитация на дърво , постигнато с фолио , ами да са боядисани в снежно бяло. Да , ама - вратите са фазер и са боядисани в слонова кост или боята е пожълтяла . Въпросът ми е с каква боя ще постигна най- лесно и най- каествено белият цвят ? Ако има майстори в тази насока - моля помогнете ми !!! Praynig

# 306
  • Мнения: 3 405
Здравейте, момичета, копирам питането си от темата с въпросите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360412.msg18458856#msg18458856

Имам дърводелски въпрос.
Една дървена маса, не от плоскости, а от масивна дървесина, лакирана, цвят череша - малкият ми син чупи орех отгоре и и доста си поиграл, та сега плота е "надупчен", има грапавини. Дали е поправимо това?
В сmисъл поправимо, aмa не с нова маса Laughing
Moга да сложа и снимки.

# 307
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Поправимо е с шлайфане и нов лак на плота. Ама трябва целия, иначе ще е като петно новото.
Ако не те дразни много изчакай някоя друга година и тогава..... в смисъл малкия да почне да пази повече.

# 308
  • Мнения: 3 405
Масата е на хазяина ни и ще се наложи да я ремонтираме преди да си тръгнем от тук.
Но аз имам познат дърводелец, ще го питам и него, че нещо не вярвам в собствените си дърводелски способности, за мъжа ми да не говорим  Laughing

# 309
  • Мнения: 2 024
Привети юначки!
Попаднах на един "бояджииски урок" и съм запленена от възможността да се пробвам  Mr. Green

Обаче не съм сигурна, има ли на българския пазар такъв уред и какво е неговото название.
В няколко магазина съм питала и ме гледат като  Shocked
Те за този уред става въпрос, а някъде съм виждала и видео как се ползва, ама ...
http://www.muratordom.com.ua/glavnaya-stranica/podstranica/stoli … i,15115_24767.htm
http://www.liveinternet.ru/users/yoginya-natalika/post104252428/

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 292
mumita , има ...ама къде го гледах  Thinking  мисля,че в баумакс  където са четките и валяците .

 В магазините не знаят какво продават  Mr. Green
 Често ми се случва да питам за нещо , да кажат ,че нямат и после  сама да го открия  bowuu

# 311
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
mumita , има ...ама къде го гледах  Thinking  мисля,че в баумакс  където са четките и валяците .

 В магазините не знаят какво продават  Mr. Green
 Често ми се случва да питам за нещо , да кажат ,че нямат и после  сама да го открия  bowuu

И аз там съм виждала Peace Червено е на цвят

# 312
  • Шумен
  • Мнения: 555
За боята на Лакпром да се изкажа: На мен изобщо не ми харесва. Много тебеширено ми става и на четки. Дали от четката зависи ама не ми хареса как се получава. Вчера се занимавах с една закачалка и след боята сложих и един слой бял лак на Хелиос, но ми стои много грубо и на четки. Ще взема някоя нова четка и фина шкурка, да се опитам да поправя положението.

# 313
  • Мнения: 834
Масата е на хазяина ни и ще се наложи да я ремонтираме преди да си тръгнем от тук.
Но аз имам познат дърводелец, ще го питам и него, че нещо не вярвам в собствените си дърводелски способности, за мъжа ми да не говорим  Laughing
Не ти трябват никакви способности. Купуваш си 20 см шкурка №120 до 180, 1 малка кутийка кит /близък цвят до този на масата, не бял/ и най- евтиния лак череша. Минаваш целия плот на масата с шкураката, като ще наблегнеш на наранените места, Naughty, по дължина на шарката. Запълваш дупчиците с кит, който като изсъхне зашкурваш нежно, за да го изравниш и загладиш като плота. После лакираш първо китосваните места, след като изсъхнат- целия плот. След като изсъхне- отново. И това е- 1 ден работа /ако работиш с лак на водна основа/. Успех!

Кива, писали сме заедно. Боята е мат, да, но чак пък на четки Rolling Eyes Да не ти е твърда четката? Вземи си с много мек косъм, изкуствен, но мек, като за лак. Аз съм ползвала и четка, и валяче, но и с двете пособия ми е равномерно. Ако търсиш гланцов ефект ще трябва с цветния лак на Лакпром, не с боята.

# 314
  • Мнения: 5 297
mumita, според тази статия това е инструмент за имитиране на дървовидни жилки http://www.imoti.net/news/view_news/866

Дали не е това http://allegra-bg.com/cgi-bin/index.pl?_state=Product&product=277 ?

Общи условия

Активация на акаунт