Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 12 329
Бояна, признай си, че това е снимка от ученическите ти години  Sunglasses
От вчера е. Flutter
Много си мила, честно. Hug

# 706
  • София
  • Мнения: 63
Бояна, признай си, че това е снимка от ученическите ти години  Sunglasses
От вчера е. Flutter
Много си мила, честно. Hug
хубавица си ни ти, не се прави на сромна сега  Hug

Чете ми се някаква книжка за родителството.

Боянка, какво мислиш за тази:
http://www.helikon.bg/books/66/160144_vsichko-zapochva-ot-detstvoto.html


# 707
  • София
  • Мнения: 12 329
Таш не съм чела тази книга и нямам представа. Единствено ме притеснява, че е представена с цитат от Мадлен Алгафари, защото тя е от неорайхианската школа, която е забранена в много страни. Там са замесени с основателя, някакъв италианец, който сега го съдят в Италия за сексуално насилие над пациенти и прочее. Но може авторката да не е от същата школа, а да са приятелки с Мадлен.
Чети си я и кажи после дали е интересна. То така или иначе подобна литература винаге следва да се чете с достатъчна доза критичност, защото често авторите залитат в крайности.

ПП И благодаря за комплиментите.  bouquet

# 708
  • София
  • Мнения: 2 348
Таш, за подобряване на комуникационните умения, както с малките, така и с големите, ми препоръчаха тази книга, която още не съм взела, но ще: http://www.book.store.bg/p27021/kak-da-govorim-taka-che-deteto-d … lejn-mazlish.html
 Бояна и компетентните, какво мислите за нея?

# 709
  • София
  • Мнения: 63
Скреч, само като прочетох коментарите долу, ми се дощя да тичам да я купувам  Grinning

За другата книга не знам нищо, просто четох интервю с авторката и ми допаднаха няколко изречения, извадени от там  Peace.Приятелка е на Мадлен Алгафари от странната школа  Joy Joy Joy /Боянка, не съм я чувала, но ти можеш да накараш всеки да се почувства не особено умен /ръка не ми дава да напиша глупав  Mr. Green/, че няма да се притесня/.

Скреч, честито на Миташки на патеричка-да е жив и здрав, усмихнат и щастлив   bouquet.Пропуснах го този празник начело с братушката, но той така и така не ми се сърди  Laughing

Честито на всички с отминали поводи, нещо са ме налегнали едни мисли и притеснения, но не ми се пише засега нито тук, нито във фейса.

Юлче, чакаме те там с нетърпение  Hug.

# 710
  • Мнения: 24
Честити празници на малчуганите на Dachy -  Павел и на Prosto Az -Ная! Здрави, весели и щастливи да растат! Много целувки... Предполагам Павел е изкарал незабравим празник в събота, а на Ная й предстои днес такъв! newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67 newsm67
         

# 711
  • Мнения: 3 205
Честит рожден ден на Ная! Честит рожден ден на патерица на Стефан, Ангел и Павката! Да растат весели и здрави и да радват всички!

Иво пак е болен със стомашен вирус и сме си вкъщи.

# 712
  • София
  • Мнения: 614
Офф, къде зяпам и аз, изпуснахме на дечицата рождените дни  Confused

Честита 4-та годинка на Ангел, Стефан и Павката! Жу, Бакси, Дианче - да са ви живи и здрави момчетата! Много смях и весели игри им пожелавам!


Просто Аз, ако ни четеш все още - честита ти пораснала госпожица! Не се съмнявам, че Ная е красива като мама, още повече да хубавее и да расте здрава!  Hug


Василия ме направи на луда от няколко дни. Страхотни изпълнения стават преди тръгването на градина. И то не защото не иска да ходи, а проявява постоянно капризи по отношение на облекло, какво да вземе в градината с нея /как ви се струва раница и отделно найлонова торба, претъпкани с коли?/. Ако и най-малкото желание бъде пресечено, следва истеричен рев и тръшкане. Не дава да й оправям косата, има си някакви ритуали и ако наруша случайно някой от тях, следват страшни изстъпления. Всяка сутрин тръгваме в последния момент, оставям къщата като след торнадо, а аз съм толкова на ръба на изкрейзването от нерви, че мога да захраня атомна централа  Crazy Не знам на какво се дължи, всяка сутрин програмата е различна, просто се търси и най-малък повод, за да подложи търпимостта ми на изпитание. Вече изчерпах всички педагогически и НЕпедагогически методи, не знам как ще е занапред  Tired

# 713
  • София
  • Мнения: 12 329
Вярно, че пропуснахме рождените дни... Embarassed

Честити да са Ангел, Стефан и Павката! Да растат здрави и щастливи!

Не знам на какво се дължи, всяка сутрин програмата е различна, просто се търси и най-малък повод, за да подложи търпимостта ми на изпитание.
Растат децата и с тях и пубуртетите им. Wink Вече станаха големи човечета и искат те да решават всичко, а пък и да се поглезят, че и знаят къде, какво и как ще мине. Вече настъпва ерата, в която родителските трикове вършат работа само по веднъж. Кураж, Цеце, какво да ти кажа друго. Hug

# 714
  • Мнения: 24
И аз да споделя нещо по темата...И моето гардже е непоносимо, но не е от вчера Laughing Гони ми гостите, на всяка възрастна дама й казва, че е бабичка. Последната се ядоса и й отвърна: "Пожелавам ти и ти да остарееш и да стигнеш моите години..." Crazy На баща си, приближавайки се до нас на детската площадка крещи, че не го иска и да се маха Crazy Хората си мислят, че сме разведени и той идва да я види за малко..., а тя не го иска (като са сами с баща си, се държи супер адекватно и възпитано..), на брат си иска мястото, на което е седнал, храната, което яде, всичко, което държи в ръцете ...Двамата в една стая не стоят - мисия невъзможна.. Понякога ми идва в повече..  Joy
Научила се е да реве, като за световно......... едно гласище Simple Smile.. Като започне така, я изкарвам от стаята и вкарвам в другата с уговорката, като спре да плаче тогава да дойде при мен обратно..
Абе, какво да ви кажа.. Така, че Цеце, може би вие сте малко по-добер от нас.. Споко. Grinning А, аз се замислям със сигурност за валериянови капки Thinking

# 715
  • София
  • Мнения: 614
Бояна, много си права за това, че триковете вършат работа по веднъж  Tired А не ми се иска все театри да играя, гледам да се разбираме като с голямо момиче. Аз си имам и други обяснения, но не ми изнасят много и ги игнорирам. Явно някои липси си казват думата в един момент Rolling Eyes

Тотонто, мила, малко ме поуспокои  Laughing Същата работа е у нас! Аз обаче не мога да я изкарам в друга стая, като надуе гайдата, защото тогава става страшно и се притеснявам от комшиите да не си помислят, че малтретирам детето  ooooh! Никога не е била скръндза, обаче сега ги върши едни....Една кутия сладки стои от една седмица, не дава на никой да посегне, но и тя не ги яде. Умрях от срам от една комшийка, беше дошла на кафе и я почерпих, после какви истерии бяха  Crazy Абе ако ви кажа за какви дребни нещица какво големи драми стават, не знам, вече съм вдигнала ръце....А със баща си не е същата, може би защото не са заедно ежедневно.

А за кого са валериановите капки?  Laughing

# 716
  • София
  • Мнения: 12 329
Цеце Няма общо с липси, според мен, а с това, че децата вече са по- големи в едни отношения, а в други са бебета. Хем искат сами да решават, хем друг да им подсигурява изпълнението на решенията. Виж като ги оставиш сами да изпълняват желанията броя на капризите значително намалява. В тази възраст трябвало да им се дават повечко задачи, да помагат, да отговарят за нещо- така хем са големи, хем са заети с нещо различно от пубертета си.

totonto   Joy hahaha то на чужд гръб и сто тояги са малко, но така забавно си го разказала. Hug

# 717
  • Мнения: 24
Не зная дали всички деца са така, защото се разминавам с деца, които ми се струват много кротки и спокойни, и тихи.. Вървят си за ръчичка и се разглеждат кротко.. Където и да отида, е, няма друго такова... Crazy Когато я извеждам вън ми се казва, че иска да няма деца на площадката, в театъра, в парка. Ако, има - да ги изгоня... Crazy
И, винаги прави обратно на това, което съм казала.. И сега последната мания е филия с масло, мед и забележете - филе... иска го постоянно, и то само защото имах неблагоразумието да й кажа, че мед и филе не е добра комбинация......... Заповядва ми кога да легна, като легна кога да стана, държи ме за ръката като спи....и в най-дълбокият й сън ме усеща, в опитите ми да се измъкна - КАТО ПРИШЪЛЕЦЪТ Е.. Joy
И хич не е смешно.. Laughing А, може би трябва да ги съберем, -нещо като опит за 3 световна Joy,за да омаловажим следващата икономическа криза, която се задава..

# 718
  • София
  • Мнения: 12 329
Не зная дали всички деца са така, защото се разминавам с деца, които ми се струват много кротки и спокойни, и тихи..
Те затова американците казват, че тревата от другата страна на оградата е винаги по- зелена. Mr. Green Всички деца на тази възраст са един дол дренки. И да ти кажа да са буйни, капризни, своенравни е по- нормално от това да са постоянно кротки и съгласни. Мен такова нещо сериозно би ме притеснило.
Някъде четох, че в тази възраст за пръв път започват да изпитват вина и това ги изнервя, защото не могат да фокусират вината на правилното място. Затова трябва да им се търси фокус на действията, на инициативите, макар че това е по- лесно да се каже, отколкото да се направи. Laughing

# 719
  • Мнения: 24
ОХххххххххххх, ох........ С такива сложни неща се занимавам, а с една пикла не мога да се справя.. Добре, че ходи на детска градина - на госпожите разчитам.. Joy

Общи условия

Активация на акаунт