Колко трябва да ядеме?

  • 1 011
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 121
и аз да се включа с малко въпросче - и ние се опитваме да се кърмим и както ме посъветваха всички давам и от двете гърди при всяко кърмене - само че после наистина ли всеки път трябва да се доизцеждам - някака това се превръща в мисия невъзможна - бебчо много го мъчи стомахчето и след хранене се носим поне половин час на ръце понякога и повече - не мога да го метна да си плаче и да сие вкопча в помпата - пък ме е страх дали бебчо ще стимолира сам достатъчно гърдите - не е безумен лакомник newsm78

# 16
  • Мнения: 432
Изцеждаш само, ако чувстваш гърдите си напрегнати и болезнени, инак може да си докараш хиперлактация. Правилото доколкото знам е : даваш от двете-на следващото хранене запо4ваш със последната-така бебето полу4ава и от задното мляко, останало в гърдата, което е по-хранително, а след това си подслажда живота със предното, което изцоква от другата Wink.
Ние от на4алото още се храним през 4ас, та аз ги менкам и двете гърди по няколко пъти, ама кво да праим кат се е метнала на мене да замезва по малко и на4есто. Mr. Green

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...пък ме е страх дали бебчо ще стимолира сам достатъчно гърдите - не е безумен лакомник newsm78
Разбира се, че е ги стимулира, при условие че го кърмиш "на поискване", а не на режим.
Ако откликваш на глада му или просто на желанието му да се успокоява с гърдата ти той ще стимулира лактацията така, че скоро ще имаш точно такова количество кърма, колкото му е необхдимо на него, нито повече, нито по-малко Wink

Изцеждането е излишна и неблагодарна работа и на е най-сигурното средство за увеличаване на лактацията. Бебешката уста и вродения и сукателен рефлекс са много по-ефикасни в такива случаи.

Не е задължително бебето да суче и от двете гърди на едно хранене. Много по-важно е, както е казала и Мирка, то да изсуква едната гърда напълно за да получи не само предното, рядко мялко, но и задното, което е по-хранително. Ако след приключване с първата гърда бебето все още изглежда гладно и тъси да суче, предложи и другата. На следващото хранене започни с нея.

# 18
  • Мнения: 2 531
evanss   внимателно прочети съветите на hedra. Ако искеш да кърмиш бебето си по- дълго , зарежи режимите и НЕ СЛУШАЙ КАКВО ТИ ГОВОРЯТ ЛЕКАРИТЕ! 3- часовия интервал ще си го въведете по- късно, сега трябва да се регулират нещата и да прмахнете добавката! Само ще ти кажа че аз имах по- малко мляко от теб и успях, така че ПОВЯРВАЙ и ти ще успееш!

Общи условия

Активация на акаунт