Една недискретна анкетка.

  • 2 022
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 206
По нормалния начин, при това я приеха веднага като подадох документите! Wink

# 31
  • Мнения: 2 755
Тук никой не питаше за подкупи и рушвети. Въпросът беше за спонсорство, нали? Само аз ли не виждам общо между спонсорство и подкуп/рушвет?
Сложих спонсорство в кавички, за да е ясно за какво иде реч. Wink

# 32
  • Мнения: 1 437
подадох молба и понеже директорката ми е позната попрескочих доста молби/ извинявам се на всички прередени/

# 33
  • sofia
  • Мнения: 1 187
По нормалния начин. Подадох молба за ясла и го приеха в кварталната, но тъй като се върнах на работа пък съм детска учителка предпочетох да го взема при мен, нищо че пътуваме 10 км. В градината, в която работя също си подадох молба и го приеха. Дори и да не работех там пак щяха да го приемат.

# 34
По нормалния начин. Подадох молба и след като изследванията  бяха готови, ни приеха без никакви проблеми.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Сложих спонсорство в кавички, за да е ясно за какво иде реч. Wink

Съжалявам, не съм обърнала внимание. Грешката е моя.  Embarassed

Но по повод на едни статии, които днес четох във в. Стандарт в рубриката "Скандал" много ми се иска да попитам какво е рушвет в ДГ според вас? Едва ли някой мушва пари на директорката под масата. Това ли разбирате под рушвет? Или рушвет е поемането на ангажимент да дадете пари за самата ДГ или да купите нещо за ДГ? За какво става дума всъщност?

# 36
  • Мнения: 289
За яслата подадохме документи миналата година през март и от септември си започна без проблем. /Е, ушихме чаршавчета подарък за нашата група, но това беше лично мое набутване/.
За градината подадохме документи /молба/ през февруари и сега ходи без да съм виждала даже директорката.
Уточнявам, че и яслата и градината са с доста добро име и има доста желаещи - не са частни.

# 37
  • Мнения: 447
Когато живеехме в Пловдив -за ясла без проблем,а за градината с подадена молба 1година по-рано.За градината бяхме с номер 27 и не съм подавала другаде,но пък ни приеха.Поне 3 пъти ходих през годината да проверявам и напомням за желанието ни да сме там.И всеки път ме питаха с какво можем да помогнем на градината.

# 38
  • Мнения: 2 755
.....Но по повод на едни статии, които днес четох във в. Стандарт в рубриката "Скандал" много ми се иска да попитам какво е рушвет в ДГ според вас? Едва ли някой мушва пари на директорката под масата. Това ли разбирате под рушвет? Или рушвет е поемането на ангажимент да дадете пари за самата ДГ или да купите нещо за ДГ? За какво става дума всъщност?....
Става дума за това, да дадеш пари за да приемат детето ти в ясла или в детска градина. Пари, които не отиват за играчки и учебни помагала или каквото там е нужно за децата, а незнайно къде ( всъщност знайно, ама трудно доказуемо )

# 39
  • Мнения: 542
Приеха ги без рушвети, ама сега за съжаление съм на мнение, че и с рушвети, не може да се подобри положението и отношението в детската градина.
Условията са горе-долу добри(за държавна градина), но разликата в нивото на някои учителки е потресаващо. Вижда се, но не може да си избираме учителките Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 113
Става дума за това, да дадеш пари за да приемат детето ти в ясла или в детска градина. Пари, които не отиват за играчки и учебни помагала или каквото там е нужно за децата, а незнайно къде ( всъщност знайно, ама трудно доказуемо )
... Или пък пари, които отиват за детската градина, но не са дадени пожелание и спонтанно, а доброзорно (тук изключвам задължителната такса).

Общи условия

Активация на акаунт