Пролет пукна, януарчето по разходки хукна!(6)

  • 21 407
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
И Ноеми и другите дето не ме понасят, сори  Wink скоро няма да се отървете  Mr. Green
Официално можете да ме изтриете от заглавната страница. Благодаря.
Недей се цепи от колектива,много бързо се предаваш.Големи момичета сме Grinning
Ми явно различно мнение не се допуска в темата, за едни неща си имало отделна тема, за други не,както ни отърва общо взето. И лицемерието на някои ми идва в повече... Не спряхте да се заяждате дори на рождени ми ден. Нека тея на които ръкопляскате и се кланяте ви отговарят на въпросите.


И аз това щях да ти кажа недей така ,баш на РД си ден.Това което не ти харесва ПРОПУСКАЙ ГО.
И аз също не съм съгласна с доста неща,които чета тук,които засягат лично мене ,но ги пропускам.Хайде достатъчно дразнители си имаме в ежедневието ,кому е нужно да се хващаме за гушите тук.

# 721
  • София
  • Мнения: 139
Бира, и моите дни за март не са платени, а от 2 дни в НОИ никой не вдига телефона.

# 722
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Бире мисля ,че трябва да се платът и осигуровките за март и тогава ще получиш парички

saxophone  не си само ти,и аз така с мерудията

# 723
  • Мнения: 9
И Ноеми и другите дето не ме понасят, сори  Wink скоро няма да се отървете  Mr. Green
Официално можете да ме изтриете от заглавната страница. Благодаря.
Недей се цепи от колектива,много бързо се предаваш.Големи момичета сме Grinning
Ми явно различно мнение не се допуска в темата, за едни неща си имало отделна тема, за други не,както ни отърва общо взето. И лицемерието на някои ми идва в повече... Не спряхте да се заяждате дори на рождени ми ден. Нека тея на които ръкопляскате и се кланяте ви отговарят на въпросите.

Щом ви е приятно да си мерите к**венлъка,ваша си работа.

Бебеш недей така,моля те.Не си разваляй празника.Това е форум ,а не бойно поле.Това което не ти харесва,пропускай го и гледай напред Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 1 946
.........
Щом ви е приятно да си мерите к**венлъка,ваша си работа.
Мен това примерно ме обижда, но не се връзвам. От тоя форум съм останала с впечатление, че има хора, дето все заплашват, че ще се разсърдят и ще си тръгнат, ама не го правят или пък после се връщат. Има и такива, които наистина си тръгват, но те не тръбят толкова.
В "искам бебе" и отчетната на яна намерих няколко добри приятели и много жени, с които ми е приятно да изляза да се разходя и да побъбрим.
Вярвам, че и от тази отчетна ще излязат добри приятелства.

Винаги ми е било приятно с теб като сме излизали в градинките и не знам защо толкова се палиш с тоя форум. Я си празнувай и го приемай по-леко!


Биричка, tuty1  е права. Трябва работодателя да плати осигуровките, поне доколкото аз знам.

# 725
  • Мнения: 2 590
Паричките за март ще получите мисля първия възможен вторник или четвъртък от април.
Преди време с мен се получи така с 45 дневния и питах тук, помните ли, та Вал така каза и точно така и стана Simple Smile
В края на месеца получих за предходния и началото на следващия пак за предния Simple Smile

# 726
  • Мнения: 493
.........
Щом ви е приятно да си мерите к**венлъка,ваша си работа.
Мен това примерно ме обижда, но не се връзвам.

На кого му е нужно да знае с колко мъже си била или аз съм била? Дай да се хилим на тея дето са били с малко примерно.  Няма да се пусне  някоя полезна анкета ми гаджета и сексуални партньори ще си мерим...

Давайте да я пускаме тая анкета, ама да не стане като тая с облака дето 70 човека са гласували само, що ли?

От тоя форум съм останала с впечатлението че има хора дето все подклаждат спорове и бягат, с цел забавление, или подмолно пускат усмивчици  Wink

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Бебеш честит Ви двоен празник   bouquet Много здраве, спокойствие и търпение  Heart Eyes

НИе с ММ се запознахме пред бингото (там ни беше първата срещата - аз бях с моя състудентка, а нейния вече мъж беше негов състудент и ....).  И той удари джакпота  Laughing

Пъпчето на бебо е в шкафа, а на Виолета съм го сложила в един речник.  Незнам още къде искам да ги хвърля  Thinking Виолета е "правена" в Париж, а Стаси в Италия - може някои ден там да им ги хвърлим  Simple Smile
 
Та за болничните - законов срок 15 раб. дни след представянето му, обикновено го плащат до 14 календарни. Плащат се  САМО вторник и четвъртък.

По въпроса за болничните на мен пък ми е интересно защо не ми е изплатен целият болничен след раждането (42 дни от педито). Изплатени са ми само суми за януари и февруари, като имат да ми изплатят и десет дена от м. март...  newsm78 Болничният обхваща и трите месеца.
За Март частта, ще ти я платят през първия работен вторник или четвъртък от АПРИЛ.

# 728
  • Мнения: 495
Отдавна не съм писала , а и не съм чела всичко. Видях за проблемите с кърмата.
Момичета, може и да сте го правили и обсъждали, но на мен това ми помогна.
След всяко кърмене гледам да се изцеждам и пия лактогонен чай.

Резултатът е, че Калоян преяжда, понеже и на мен ми трябва време да се науча кога се е нахранил и да го махна от гърдата навреме. На 2 месеца е и вече почти 6 кг. Надявам се следващите месеци да се нормализират нещата.

# 729
  • София
  • Мнения: 139
mishe^ , аз пия лактогонен чай вече 2 месеца, всеки ден...
Нямам време кога да се изцеждам, защото Йоана суче през час за половин час, реално понякога нямам време и да ида до тоалетна, камо ли да се цедя, стерилизирам и т.н.
А и нали казват, че бебето сучело по-добре от помпа...

Аз наистина полагам всички усилия, но явно повече кърма няма да произведа:)

# 730
  • Мнения: 2 376
Ох, чета съветите на консултантките от ЛЛЛ, говоря по телефона успоредно още с 2 консултантки..обаче този филм " колкото повече суче, толкова повече се увеличава кърмата" при мен го няма...Вече 2.5 месеца Йоана суче през час, час и половина през деня....По половин час.

Ако се увеличаваше кърмата така, аз вече трябваше да бутилирам и предлагам в хипермаркетите...
Все повече си мисля, че има определено количество кърма, която жената физиологично може да произвежда и това е...


А как наддава?
Точица спря да виси върху мен, когато започна да може да гледа какво се случва около нея. Допреди това, няма един час. Непрекъснато беше върху мен. Или пищеше или сучеше. Особено около два месеца беше много трудно, защото не бях още кой знае колко уверена в себе си, а бебето пищеше всеки следобед и непрекъснато искаше да суче. Зарязвах всичко и само с нея се занимавах. Вечер баща и я държеше за час, тя пищеше, аз готвех, пусках пералня, гладех..  Добре, че най-близката денонощна аптека е на 20 км. Simple Smile Още е кърмаче Точица. Просто някои деца ядът по малко, но начесто. Като започне да се забавлява по друг начин след месец два, ще започне да поразрежда. Мисълта ми е, гледай голямата картинка. Ако наддава прилично, не го мисли колко е млякото.
Мен ме бяха посъветвали да ям лешници и тиквени семки. Не знам доколко имаше ефект, но ако решиш, пробвай.
Сокчетата за разреждане на витанеа също съм забелязала, че увеличават млякото, но се съмнявам да са кой знае колко полезни.

Саксофон, виж темата на Бърди за ваксините. Тя е в здравния.

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 17:41 от Berend Botje

# 731
  • София
  • Мнения: 139
Berend Botje, първият месец беше +1200 гр., вторият - +620 гр.


Не го мисля колко е млякото, явно и стига, защото следя напишканите памперси, просто започва да става леко влудяващо, защото всички твърдяха, че след 6-8 седмици нещата се регулират...Чета тука, че някои майки кърмят 7 пъти в денонощие, на мен сигурно ми се събират 17, ама вече отдавна не ги броя:)

Тя реално не суче като гладна всеки път, просто обича да си виси със зърно в уста, и да засмуква по1-2 пъти в минута...

Добре е, че поне прави една пауза от 6 часа през нощта Simple Smile

# 732
  • Мнения: 68
и аз съм така, след 1 часа почваме да се кърмим и сме откарвали и до 11 вечерта, това е всеки ден, не спи през деня, ако я махна от гърдата почва едно дране, пищене, рев..., повръща и пак почва да пищи за гърдата, не мисля че ми е малко кърмата, едва се издържа понякога...

# 733
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета!
Не съм писала отдавна, но съм в Харманли и тук нямаме нет.
Виждам, че още спорите, лошо няма, докато изчета над 20 стр. доста постове пропуснах.  Laughing
Да ви се оплача: при мен кърмата почти спря, скоро ще минем изцяло на АМ.
Чопи, Калифорния, беше ми много приятно да се видя с вас в Плевен, лятото пак ще се видим.
Бургазлийки нещо ми се губят, но като се прибера в Бургас ще си организираме среща. Ви, надявам се до тогава да си вече мобилна. Hug
Днес тук времето пак е супер, ние с Кали сме нон стоп навън и съм много доволна. Купих си от тези дозатори за АМ и вече почти не се прибираме.
Чао за сега незнам кога пак ще хвана нет да пиша.
 Hug Hug Hug

# 734
  • София
  • Мнения: 139
leprikon, сигурно не ни е малко кърмата, проблемът е с вместимостта на гърдите. Някои явно имат по-голяма вместимост, бебето изяжда по-голямо количество и си разрежда храненията.


Други кърмят по 17 пъти на ден, за да достигнат същото количество за денонощие:) Съдба:)

Общи условия

Активация на акаунт