Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 292 092
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 4 943
Не са наклонени съседните зъби, доколкото разбрах, понеже зъбът е бил доста време в това състояние (много изпилен с голяма пломба) срещуположния отгоре зъб бил издължен и нямало място за коронка. Не знам дали точно обясних, дано ме разбрахте.

Стоматологът мисли, че може да се сложи само метална коронка. Не знам само каква е разликата и защо може метална,а друга не?

# 1 726
  • Варна
  • Мнения: 334
Не са наклонени съседните зъби, доколкото разбрах, понеже зъбът е бил доста време в това състояние (много изпилен с голяма пломба) срещуположния отгоре зъб бил издължен и нямало място за коронка. Не знам дали точно обясних, дано ме разбрахте.

Стоматологът мисли, че може да се сложи само метална коронка. Не знам само каква е разликата и защо може метална,а друга не?

Няма достатъчно място за изработването и на керамично покритие. Има си минимална дебелина на различните материали, за да могат да издържат на дъвкателното натоварване без да се чупят. Освен този вариант има и още два. Първия е да се отнеме от срещуположния зъб, така че да се освободи достатъчно място. Този вариант е по-лесния, но е по-агресивен. Другия е да се премести прорасналия зъб в павилната му позиция с брекети. По този начин, няма да се пили от здравия зъб, но става по-бавно.  Всички варианти си имат + и -. Вие трябва да вземете решение кой да е. Според мен преместването е най-доброто решения.

# 1 727
  • Мнения: 4 943
Не са наклонени съседните зъби, доколкото разбрах, понеже зъбът е бил доста време в това състояние (много изпилен с голяма пломба) срещуположния отгоре зъб бил издължен и нямало място за коронка. Не знам дали точно обясних, дано ме разбрахте.

Стоматологът мисли, че може да се сложи само метална коронка. Не знам само каква е разликата и защо може метална,а друга не?

Няма достатъчно място за изработването и на керамично покритие. Има си минимална дебелина на различните материали, за да могат да издържат на дъвкателното натоварване без да се чупят. Освен този вариант има и още два. Първия е да се отнеме от срещуположния зъб, така че да се освободи достатъчно място. Този вариант е по-лесния, но е по-агресивен. Другия е да се премести прорасналия зъб в павилната му позиция с брекети. По този начин, няма да се пили от здравия зъб, но става по-бавно.  Всички варианти си имат + и -. Вие трябва да вземете решение кой да е. Според мен преместването е най-доброто решения.
Благодаря Ви много! Ще го мисля през времето за лечение на този зъб. А за брекети доколото знам ми трябват за двете челюсти, понеже зъбите са ми криви и захапката ми е крива. Но в момента нямам възможност. Пусти пари!  Sad

# 1 728
  • Мнения: 1 412
Здравейте, тук ще задам и моя въпрос.От малка съм с криви зъби т.е растяха си както си искат.Предните два бяха много разделени (с тогавашните апарати ги събрахме) .Зъболекарят при който ходех почина и се оставих до там. Кучешкия ми изпревари предкътника и е една идея по- нависоко от останалите . Общо взеро пълна бъркотия.Това преди не ми създаваше проблем,но вече се улавям ,че много по-рядко се усмихвам.Моля  кажете ми това как може да се коригира и при какъв специалист, трябва да отида?От къде да започна?

# 1 729
  • Мнения: 68 939
Ортодонт...

# 1 730
  • Мнения: 1 412
Благодаря ви

# 1 731
  • София
  • Мнения: 1 902
Такам,коронката която се поклащаше падна,барабар с щифта Shocked

Какво следва сега ooooh!

# 1 732
  • Мнения: 4 943
Такам,коронката която се поклащаше падна,барабар с щифта Shocked

Какво следва сега ooooh!

Най-вероярно да отидеш на зъболекар да ти я сложат ако става, а ако не, да ти направят нова коронка.

# 1 733
  • Мнения: 68 939
Имам въпроси ..

Навсякъде в нета чета за открит и закрит кюретаж при пародонтологичен джоб/проблем. От друга страна моя пародонтолог не спомена за открит такъв, в смисъл-че ще ми прави и че се налага открит.

Кога точно се налага и се прави ОТКРИТ кюретаж и кога - закрит?

При закрития такъв се бърка под венеца и се чисти зъбен камък. Това достатъчно ли е за да се спре развитието на пародонтита?

Около корените на зъба събира ли се зъбен камък всъщност?
Какви са последните новости в тази насока - кюретаж на самия венец /не на зъба/ отживелица ли е?

# 1 734
  • Мнения: 194
Аз също имам въпрос...
При провеждането на открит/ закрит кюретаж и въобще при лечението на пародонтит, необходимо ли е изписването на антибиотици, защото на мен ми споменаха дори за приложението на два.

# 1 735
  • Мнения: 5 702
Здравейте, вчера вечерта направих една глупост. Проблем ли е, ако се глътне конец за зъби около 3см.(Сензодин). Замота се така, че не можех да го извадя измежду два зъба. Отрязах му двата края с идеята да го издърпам но той изчезна. Или е останал между зъбите, или съм го глътнала. С нов конец се опитах и дори разраних венеца до кръв но парченцето не го намерих. От какъв материал са конците? Би ли създало проблем?  Да уточня че конеца се разплете (на нишки) и остана само една част, не цялата плътност.

# 1 736
  • Мнения: 68 939
Не бих се притеснявала Peace

# 1 737
  • Мнения: 1
Моля помогнете ми излезе ми някъкъв кожен израстък в устната кухина и много ме боли незнам какво е това ? Sad

# 1 738
  • Мнения: 68 939
Може би консулт с лицево челюстен хирург. Да не е киста или абсцес? Къде точно е?

# 1 739
  • Мнения: 4 943
Моля помогнете ми излезе ми някъкъв кожен израстък в устната кухина и много ме боли незнам какво е това ? Sad
Едва ли тук ще може някой да ти помогне. Тук могат да ти дадат само някакви предположения  Peace Най - добре отиди на зъболекар, за да ти каже какво ти е, все пак имаш и болки... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт