Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 726
  • 1 767
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 53
Здравейте, и тук да сложа въпросчето ми, дано се включи някой зъболекар от форума.
Водих малката на зъболекар, профилактично, изписа веднъж седмично миене със специална паста за зъби (нискоминерализирана мисля) заради бели петна по зъбките, но изгубихме рецептата. Може ли някои да ни помогне с името, за да не се разкарваме пак.
Благодаря предварително.

# 61
  • Мнения: 1 252
Здравейте , д-р  Ралев.
Стоматологът на синът ми твърди, че трябва да направи оперативна намеса в устната кухина. По - конкретно да премахне ципата (нямам идея как се казва) Confused, която свързва венеца на долните зъби със устната. Дано сте ме разбрали за какво говоря. С местна упойка е и трябвало да се сложат няколко шева.  Аз вече втора година отлагам...

Питането ми е належащо ли е? И ако не я направим тази интервенция фатално ли е?

Поздрави!

# 62
  • Мнения: 894
Здравейте!
Рязане със скалпел остават белези, затова е най-добре да се използва лазер, но едва тогава, когато е съвсем ясно, че това се налага
Търсете зъболекарски кабинет оборудван с лазер. Рязането на юздичката става за минути и е безболезнено и безкръвно.

# 63
  • Мнения: 1 252
Рязане със скалпел остават белези, затова е най-добре да се използва лазер, но едва тогава, когато е съвсем ясно, че това се налага
Търсете зъболекарски кабинет оборудван с лазер. Рязането на юздичката става за минути и е безболезнено и безкръвно.

Ivllin, много благодаря за бързия отговор. А средно каква е цената на манипулацията с лазер?

# 64
  • Мнения: 894
http://xn--80aabkhkxgeirecbyqrd3l.com/wp-content/uploads/2011/06/dentist1.jpg
Не знам какви са цените
Ето Ви адрес.Може да пишете или обадите.

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да попитам нещо. Детето ми има шини на горната челюст и на същата челюст му се клати зъб какво ще стане когато този зъб падне?Ами шините ще трябва ли да се махнат докато порасне следващия ?

# 66
  • USA
  • Мнения: 5
Синът ми е на 3 г.и трябва да му се направят няколко пломби. За тази процедура тук упояват децата до степен на неадекватност.Нито един от зъболекарите не се съгласява да опитаме без упойка.Моля да споделите как се работи по зъбите на малки деца в България.Благодаря.

# 67
  • Мнения: 13
Надявам се да не съм объркала темата  Embarassed

Искам да попитам зъболекарите във форума има ли някакво научно обяснение защо има хора, чиито кучешки зъби не са никак остри, та даже са обли. Изобщо остротата на кучешките зъби оказва ли някакво влияние на храненето?

Питам, защото моите са доста остри, и отдавна ме блазни идеята да помоля зъболекарката ми да ми ги заглади малко. Останалите ми зъби са от облите (ако правилно се изразявам), не са правоъгълни като на повечето възрастни (на 25 съм), а фомрата им е по-скоро като на дете и затова не ми стои някак естетично с тези остри кучешки зъби...   bouquet

# 68
  • Мнения: 894
Здравей MadM
Няма нищо притеснително,анатомично кучешкият зъб  е ссъс заоблен връх .При някой по осезаемо С течение на годините този връх ще се" притъпи"  Ако се изпилят върховете ще се отнеме емайл и зъбите ще са чувствителни на термични фактори
Кучешките зъби,, се разполагат встрани от резците и са по един за всяка половина на челюстта. Те имат конусовидна коронка със заоблен върх, а коренът им също е единичен и дълъг

# 69
  • Мнения: 13
Ivllin, много благодаря за бързия и изчерпателен отговор!! В такъв случай ще се замисля преди да ги изтъпя!   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 840
Имам и аз въпрос към зъболекарите и ще бъда много благодарна, ако ми отговорят, защото съм много притеснена и не зная как да постъпя. Вчера зъболекарят ми сложи мост на 6, 7 и 8 зъб - блок (зъбите не са извадени). Преди това в продължение на две седмици се опитвахме да излекуваме възпаление на венците на това място - направи ми кюртаж на венеца и инжектира някакво лекарство, което било точно за това. Но мисля, че възпалението не ми мина напълно и въпреки това той реши да сложи моста, като каза, че този венец все ще се оправи в някакъв момент. Въпросът ми е дали е нормално да чувствам лека болка, когато си затварям зъбите. Като натискам с пръст, болката идва откъм 7-ми и 8-ми зъб. Вчера при монтирането на моста, трябваше пак да се пили с машинката и мястото се поразрани, тече и малко кръв, но дали е нормално да чувствам болка един ден след това и колко време може да продължи това? Мостът е монтиран временно, за да видим как ще ми понесе. Възможно ли е да не се излекува възпаление на венците и има ли вероятност единственият вариант да бъде да се извадят последните два зъба? (зъбите ги снимахме - нямаше проблем при корените). Дали не трябва да пия и някакъв АБ за това възпаление - пих Родожил преди 6,5 месеца - дали не трябва пак да си купя? Не зная какво да правя, честно казано! Какво ли не жабурих (Елудрил, тетра, лайка, невен) - без подобрение. Благодаря предварително!

# 71
  • София
  • Мнения: 611
Здравейте .
И аз с молба за отговор от зъболекар,тъй като не мога да звънна на нашия,а нямам възможност да посетя.
На детето ми почти беше паднал млечен горен централен резец.Аз посегнах да видя,той се дръпна и хоп...ето го зъбчето.Зарадвахме се,но...в следващата минута видяхме,че зъбчето е кухо,а на венеца стърчи нещо малко меко.Притесних се дали е нормално,досега не се е случвало,става си дупчица.
Мисля че това е коренчето,но не разбирам.Трябва ли да се остави или да се дръпне и то.И трябва ли да отидем на зъболекар.И детето много се притесни какво е това в устата му и трябва ли нещо да се прави,а аз не мога да го успокоя.

# 72
  • Мнения: 894
Не се притеснявайте.Млечните зъбчета се "стопяват" и трябва да са "кухи",а стърчящото връхче ще се прибере newsm10Така,че споко!!!!!!!!!

# 73
  • София
  • Мнения: 611
Много,много благодаря за вниманието.Ще спя спокойно.
Бъдете здрави и щастливи  bouquet

# 74
  • Мнения: 620
Здравейте!
В момента сменям металокерамични корони горе -7 зъба- 4 вляво и 3 вдясно, резци и един премолар- това е наличността след 30-годишна системна и съвестна  /от моя страна  Mr. Green/ поддръжка. Надявам се, че съм направила успешен избор на лекуващ стоматолог този път, но все още сме в началото на процедурите, така че ще спестя квалификациите, още повече, че не се считам достатъчно компетентна, за да си ги позволя.
Лекарката ми направи план, който включва сваляне на старите корони, кореново лечение там, където се налага, поставяне на винтове, известен период с временни коронки с цел да се привикне към новата визия /искам новите корони да са по-едри, понеже зъбите ми са малки/ и най-накрая поставяне на постоянния мост, който ще се състои от 7 свързани корони + по два зъба допълнително от двете страни, т.е. общо 11 зъбчета от металокерамика. Нямам финансова възможност за импланти, нито за изцяло керамични или циркониеви коронки, иначе бих подарила и блясък на усмивката си. Налага ми се да се задоволя с металокерамиката, въпреки всичките и недостатъци. Е, и новите заместители имат кусури /гроздето е кисело Wink/. Всичко, що не е естествен зъб...
Въпросът ми е доколко стабилна би била тази конструкция, т.е. ще мога ли да ползвам допълнителните зъби наистина за дъвчене, а не просто "за красота"? Има ли значение дали ще ползвам титаниеви или стоманени винтове? Принципно съм запозната с предимствата на титаниевите, но с разликата м/у цените бих могла да заплатя за временните корони. И още едно питане. Многообещаващо ми звучи уголемяването и удължаването на зъбите - короните, но се притеснявам дали няма да се отрази на захапката /кръстосана/, дали няма да изглежда нелепо на фона на ситните ми долни зъби /те са си мои, така че кралски атрибути на този етап не им се полагат/. Престои ми среща със зъботехника, който ще работи по конструкцията, ще задам въпросите, които ме интересуват /не са само два/ и на него. Бих искала да чуя/прочета и едно независимо мнение. Зъбите ми са проблемни и малко, така че разбирате колко важно е за мен да знам дали правя действително каквото трябва. Благодаря предварително на всички, които ми отговорят!

Последна редакция: вт, 07 авг 2012, 16:58 от айви

Общи условия

Активация на акаунт