бременност,повръщане и стент

  • 2 293
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте,аз съм бременна в 24 г.с. а все още постоянно ми се гади и повръщам...има ли нещо което може да ми помогне за да спре този ужас?И още нещо искам да попитам,понеже имам проблем с десния бъбрек,по точно ми казаха че от бременноста се получава стесняване на каналите и задържам урина,поставиха ми стент и ми казаха че след един месец ще го махнат и ако се наложи ще сложат нов...Искам да попитам понеже след 3-4 дни трябва да ми махнат стента а бъбрека продалжава да ме наболява(е не така както преди стента) дали ако се наложи нов стент това е опасно за бебето?

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

По принцип в 24 г.с. не би трябвало да имате непрекъснати позиви за повръщане и при това състояние е необходима констулация със специалист, ако не сте предприела такава. Много е важно по-колко пъти на ден Ви се повръща (ако е над 4-5, това може да е индикация за различни видове проблеми, включително гастроентерологични), какво е общото Ви състояние, какви са медицинските Ви показатели. Преди всичко проследяващият бременността Ви лекар трябва да назначи необходимите изследвания на кръв и урина и в зависимост от резултатите да прецени дали всичко е наред. Без пряк преглед на състоянието Ви може да Ви дадем обши съвети за преодоляване на гаденето като: по-често приемане на по-малки порции храна, недразнеща стомаха; избягване на помещения с концентрация на миризми; приемане на по-голямо количество течности (пр. поне 1,5 литра вода на ден) и т.н.

По отношение на въпроса ви за стента, ако се налага поставяне на нов и това е по препоръка на специалист, то би трябвало да са избегнати всякакви опасности за бебето. Преди всичко е нужна консултация с нефролог, който да даде своето становище и то да се консултира с проследяващия бременността Ви акушер-гинеколог.

С пожелания за безпроблемнно завършване на бременността Ви и раждане,
Д-р Мариета Искилиева,
Лекар-ординатор, АГ болница „Д-р Щерев”

# 2
  • Мнения: 165
Благодаря много за отговора доктор Искилиева....На прегледите ми казват че всичко е нормално и че явно съм от тези редки случаи които повръщат до края на бременноста....а иначе изследванията ми са хубави(поне така казват)...в урината ми откриват кръв,което се дължи на стента,и белтък,които ми откриват от самото начало....досега за повръщането съм пила деган,натриев цитрат и мотилиум,но никакъв ефект...сега ми казаха да си взема някакви свещички вомакур,но на листовката пише много лоши неща и ме е страх да ги ползвам...Мисълта ми беше дали има и друг вид лекарства които могат да ме облекчат малко и да са безопасни за бебето?

Общи условия

Активация на акаунт