надуват ли се рацете и краката по време на бременноста

  • 3 675
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
надуват ли се ръцете и краката по време на бременността  и какво пиете за оттока

# 1
  • Мнения: 4 413
Подуват се, особено ако задържаш вода. Ходи се на лекар първо и тогава се пие нещо  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 44 120
ми зависи от организма. на мен не.
а дали има нещо, което може да пиеш, ако имаш такъв проблем е въпрос, който е редно да зададеш на наблюдаващият те лекар.

# 3
  • Мнения: 123
днес ходих на лекар и утре ще ме изследват да зар бера дали имам вода или албумин

# 4
  • Мнения: 32
При мен май имаше леко надуване на краката. Но не беше нищо странно и притесняващо. По добре лекар да каже. Лекоо бременеене от мен  pregnant

# 5
  • Мнения: 4 070
надуват ли се ръцете и краката по време на бременността  и какво пиете за оттока
надуват се, пие се много вода, за да не задържаш такава, яде се по-малко сол, вдигаш си краката всеки път. когато ти се налага да висят повечко време Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
надуват ли се ръцете и краката по време на бременността  и какво пиете за оттока
надуват се, пие се много вода, за да не задържаш такава

Тоест с водата изгонваш водата ? Thinking

# 7
  • Мнения: 4 070
надуват ли се ръцете и краката по време на бременността  и какво пиете за оттока
надуват се, пие се много вода, за да не задържаш такава

Тоест с водата изгонваш водата ? Thinking
абсолютно, една от причините за задържането на течности е недостатъчния прием на вода- на ден по 30 мл. на килограм, т.е. ако тежиш 50 кг. задължително 1,5 л.

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Това за пиенето на много течности и аз го подкрепям, така е  Peace Лекар вече ще реши дали ще провежда лечение. Аз не съм имала такива проблеми.

# 9
  • Мнения: 299
Моята бременност протче през топлите месеци и се подувах безумно много. Ръцете , пръстите ,краката -имах чувството че и главата ми се подуваше   Joy Пиех много течности но не ми помагаше. Купих си чехли с номер по -големи , защото нищо не ми ставаше. Лекаря ми смяташе ,че е от многото качени килограми ,но всъщност се оказа вода. Сутрин ставах в нормално състояние и до обяд бях вече като балон. Като се прибрах от родилното бях с 11 кг. по -малко , а обяснението на докторите беше , че съм изхвърлила водата и проблема приключи до там..

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
И моите се надуваха , но последнните месеци от бременността ми бяха през лятото при температура 40 градуса.

# 11
  • Мнения: 68
Да, и аз бях така. Последните 2 месеца от бремеността-юни и юли страшно много се подух. Четох,че именно пиенето на достатъчно вода би променило нещата да не задържаш вода.Сега пак ще изкарам тези топли месеци бременна и мисля да се пробвам да не отека отново.Беше ужастно. И аз като udis* се прибрах от болницата с 9 кг. по-малко, от които поне 3-4 са били задържана вода.Иначе общо бях качила 16кг.

# 12
  • София
  • Мнения: 357
И ръцете и краката ми бяха доста подути, но бях бременна лятото и жегата допринесе май за това. Както са те посъветвали трябва задължително да се консултираш с лекар за евентуален прием на лекарства, но мисля, че това се налага само при много тежки случаи, иначе не е толкова страшно Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз при мен много отичаха краката и 2-та пъти, въпреки че с каката не хванаха големите летни жеги.
Но изследванията ми бяха в норма, пък и на всеки преглед АГ-то гледаше и натискаше ръцете и краката.
Така че, изчакай резултатите от изследванията и не се притеснявай излишно.

# 14
  • Мнения: 3 932
Нищо ненорmално няmа в това. На mен пръстените mи е абсурд да ги сваля, а понякога като сmе на гости за по-дълго, си обуваm по-бавно обувките, отколкото си пия кафето  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт