Всякакви въпроси относно съдомиялните - 5

  • 45 105
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 916
Хм, много странно, наистина! За две седмици няма какво да я замърси толкова.
Аз каква простотия направих онзи ден  ooooh! - пуснах таблетка на Грийн Грюн, ама с фолиото... по инерция. Хем си намерих таблетката непокътната на дъното, хем по-голямата част от съдовете бяха чисти, в интерес на истината  Mr. Green. Следователно, ако всичко е ОК с машината, то и само с водица се поизмиват нещата, които не са били много мръсни.

Аз имам съдове, които трябва да се мият без препарат, заради покритието им. Когато ги мия, слагам и обикновени чаши и чинии, за да се запълни миялната - накрая всичко излиза измито и светнало, явно при такава висока температура може и без или с малко препарат.

# 691
  • София
  • Мнения: 6 210
...... явно при такава висока температура може и без или с малко препарат.
Аз само го подозирах, но вече се убедих  Peace.

kimbolina, филтъра на няколко дни го вадя и го плакна - рядко има боклуци, защото имам навика да трупам чинии в мифката и да им пусна една струя вода отгоре или махам остатъците от храна със салфетка, преди да заредя съдовете.
Профилактика със специализиран препарат за почистване на миялни машини правя на около 3-4 месеца.

# 692
  • Мнения: 2 062
kimbolina , а топли ли са чиниите като ги вадиш от съдомиялната? Да не би нещо нагревателя ...? Другото, което се сещам, ама ми е невъзможно да го повярвам, е и двата пъти да си забравила да сложиш препарат.

# 693
  • София
  • Мнения: 4 397
Обирам боклуците със салфетка и след това ги слагам в миялната , даже се случва да киснат в мивката през деня и вечер са изплакнати преди да ги сложа в миялната.
Чиниите са топли и си личи , че е работила , а препарат ако съм забравила първия път , вторият със сигурно сложих , защото една приятелка бяха на гости и пред нея сипах да и покажа колко прах слагам и коя програма ползвам.
Иде ми да я тресна, а като се сетя колко струвааа и не върши работа  #2gunfire

# 694
  • Мнения: 2 062
Пусни я тази вечер пак, но като наредиш посудата, пробвай на ръка да завъртиш леко и двете перки - горна и долна. Виж дали не закачат някъде, да не би това да се е случило предните два пъти.  Това се сещам сега. И не се ядосвай, все пак е гаранционна, ще се реши проблема.

# 695
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Може, може, и без препарат може- а после питайте какво и стана на машината- миеше, пък сега не ще. Мазнините се натрупват по невидимите за вас части и хоп, воала, в един прекрасен момент машината не ще да мие.

kimbolina, макар и да е нова машинката трябва да преглеждаш филтрите редовно- докато установиш на какъв период можеш да ги почистваш.

Като ви чета, се чудя - късметът ми ли е добър или с машинката случих. Да чукам на дърво мръсни и мазни чинии не са ми излизали след миене. Rolling Eyes Тук гледам масово се обсъждат разни проблеми. В началото е времето, когато трябва да пробвате настройки и препарати и да намерите оптималния за вас вариант. И мнението преди моето е ценен съвет- проверявайте дали нещо не пречи на перката да се върти. Peace Аз винаги като слагам нещо голямо или високо го правя, за да се убедя, че свободно се движи.

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 21:39 от Джемма

# 696
  • София
  • Мнения: 4 397
Сега проверихме всичко е чисто . Утре ще взема нещо друго да пробвам за миене.
А иначе на перките нищо не им е пречило , защото имаше само чинии на долната кочница, а в горната малки чаши и всичко е гняс  Sick

Гланца за какво се ползва  Embarassed

# 697
  • София
  • Мнения: 6 210
Гланца за какво се ползва  Embarassed
За разкош и глезотия  Mr. Green. Шегичка!
Гланцът би трябвало да  улесни сушенето и да придаде блясък на съдовете, да предотврати появата на онзи ефект на капки върху тях. В София сме с мека вода и честно казано, мила съм с гланц, мила съм без гланц - разлика няма.

А пък ти може би наистина трябва да звъннеш в сервиза! Наистина си е за яд - нова машина, пък такова разочарование. Успех  Peace.

# 698
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

 Rolling Eyes Много странно, наистина е по-добре да се обадиш в сервиза.

# 699
  • Мнения: 5 160
kimbolina,
прахът (препаратът) там ли си е? Случайно да не е настроена на програмата за накисване само?

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 23 807
Аз съм казвала, че не ползвам гланц, когато ползвам отделни препарати. Само сол и миещ препарат. Една химия по-малко да поемам и използвам. Голяма работа, че тук-таме има петна от капки по чиниите.

# 701
  • Мнения: 11 747
kimbolina , каква марка и модел ти е съдомиялната?

# 702
  • София
  • Мнения: 4 397
Препарата се е използвал не е в машината.
Ето го модела :
http://siemens.expo2000.bg/do.php?elektrouredi=_prod&kategor … ;model=SN66M095EU

Днес ще взема някакъв друг препарат, макара, че миналата седмица мих с този прах всичко беше ок. , и сега в неделя гняс. Даже не я препълвам за да се каже, че са нагъчкани нещата и не могат да се измият.
Ще я пусна довечера и ако пак така ги изкара ще звънна в сервиза, защото по книжката също дава ако са мръсни да се види филтъра и перките.

# 703
  • Мнения: 11 747
Леле, тази машина не мие?!  Shocked  Май, по- добре не се бави с обаждането в сервиза. Дори решението на проблема да е съвсем елементарно, ще ти го кажат те - това им е работата.

# 704
  • Мнения: X
И аз казвам ауу-тази красота да не мие ??
Обади се веднага в сериза-може нещо дребно да е.
Моята Сименс е сигурно прабабата на тази и мие като дзвер  , пу-пу  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт