Ноемврийски бебчета 2010 - тема 10

  • 26 635
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Не знам, аз засега съм давала само банан, но когато започна с другите не мисля да ги варя. Единствено когато ще давам цели парчета по-нататък, ще варя ябълка за няколко минути на пара, за да намаля опасността от задавяне.

# 31
  • Мнения: 0
Цитат
Ха, "шунда" казват по моя край. Но сега не живея там. Аз на малкия казвам "пишето", а на каката, когато беше малка ... малеее, не си спомням, но не беше "шунда". А и "пеперудка" съм чувала. Оооо, сетих се, на каката като малка казвах "пупето"  Joy Беше преди доста време!

хаха, Ямбол ли е края? имам една колежка от там - само така говореше  Joy
и ние сме на пупи  Mr. Green

Не, Пазарджик е за района на "шундите"!  Mr. Green

# 32
# 33
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Браво докато се върна и сте изписали 3 страници Simple Smile
Нас ни боцнаха но само веднъж. Доволна съм че му сложиха ваксината само на ръчичката и ваксината не е пентаксим  newsm78 явно доктор Марио този път е в час - Инфанрикс. Това е дала касата. За симфлорикса каза че ще го сложи чак след 7мия месец Simple Smile
Малкия ревна ама бързо забрави и сега спи.
Питах я за Ротарикса че все забравям и много ми хареса отговора и "Ротарикса е за циганите", а за захранването каза че ще бъде на следващата консултация когато вече направим 5м. и почнем 6-тия.
jdesika виж на първа страничка имаше рецепти за пюренца.
Аз му викам пишка - мишка и той се смее много на това Simple Smile
А иначе и в сливенския и новозагорския край се ползва "шунда"

# 34
# 35
  • Мнения: 425
Кога пуснахте нова тема, че и три страници изписали  ooooh! После ще ви чета, сега нападам пъзела, докато дребното спи  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 085
Бъъъъъъързо да се записвам, че ей сега ще се събуди и ще надуе Mr. Green
Та добър ден, забравих Heart Eyes
Тук днес е гадно, гнусно и дъждовно и чааак сега просветна малко, че досега беше една тъмница, носа да не можеш да си видиш Rolling Eyes
jdesika, ти къде се изгуби толкова време? Радвам се че сте добре, а относно захранването Изабел е сложила линк към такива теми на 1-ва страница. Аз лично в по-стари книги съм чела че плодовете са леко варени при захранване, но според мен това е грешно (питам се какво става с витамините при термичната обработка Wink)
Лам когато пасираш ябълката и капваш малко преварена водичка и след това проверяваш с лъжичка внимателно да не са останали парченца и няма смисъм да вариш. Опита ми е от три броя отгледани бебета, когато в първите години тук се правех на бейби ситтер Mr. Green
Аз ще захраня може би към шестия и не смятам да купувам готови пюрета. Мисля на първо време (поне до годинка) да и купувам зеленчуците от био магазин, а за плодовете май директно от пазара, ще видим.
Хайде до Hug
Оппа сорри Лам, ти кво си писала аз кво съм чела ooooh!

# 37
  • Мнения: 146
Хайде пак да се оплача. #Cussing out След супер забавянето на тая декларация по чл.50 и 51 ,преди малко цъкам на сайта на НОИ и кво да видя-объркали датата.  #2gunfire Еми аз знаех,че е проста тая кифла ама,чак пък толкова не очаквах.Сега има пак да чакам 100 години...да ги таковам в таковата  censored

# 38
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Билянче, аз за варене на ябълка писах само за когато ще давам парчета по BLW  Peace Иначе пасирана ще си я плющи сурова  Wink

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
добре, че ми напомнихте за нои, сега проверих - най- сетне! След толкова време фалит хаха!  Mr. Green

а и се справих с аватара си най-накрая хепи*  Stupid

# 40
  • Мнения: 38
Добър ден и записче и от мен  Hug

Дано все така да я пълним темата, както е започнала, с весели теми и усмивки  Laughing

Аз се замислих как му викам, ама маи най-често "пишо" или "пишленце"  Mr. Green

За пюренцата и за зеленчуци на пазара, определено важи нещото "от две зла, избери по-малкото". Аз много се нервирам тук, че и за нас не мога да намеря нормални зеленчуци и плодове, а пък за бебо още помалко, и жалко че, сме далече от нас, защото там поне имам от къде да вземам домашни плодове и зеленчуци по всяко време , а тук наистина ще се чудя с какво да го храня  newsm78  Sick  Но, това какво има или няма в пюретата е, както и с Бисфенола, уж го няма, но пак го имало, защото нямало как да го няма, макар и в малки количества (каза ми го наш приятел, който е специалист за пластмаси и с това се занимава дълги години), макар и да пишело 0% на шишетата и останалите бебешки производи, но пак ще си ги ползваме и шишетата и чашите и всичко пластмасово, просто защото не можем да му даваме да яде от стъклени чаши и шишета  Rolling Eyes

Ааа, и Дари, честито ви обърщане и честита ви награда, много хубаво е чувството да спечелиш нещо, аз миналата година спечелих iPod, и много му се радвах и още де  Flutter

Мравче, и аз много се чудя с тези строители и архитекти, как мислят, че може нормално семесйтво да живее в стаи-кутийки, ние пък искаме да купуваме, и разглеждаме от време на време апартаменти и същата история е, аз като видях в супер красив комплекс, вътре изцяло обзаведен, че в спалнята, няма никакво място нито за гаредорб, нито за скрин, паднах!!  ooooh!  Дано все пак да си намерите подходяща квартирка, важно си е! Нашата сега е доста просторна, само жалко че, е двустайна и не е наша  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 68
хайде и аз в новата тема!
изабелка  Hug
И на Тея онзи ден и сложиха от новата ваксина, но за нея беше първи прием, нали все нещо ни имаше.
Днес съм с двете чавета, че Ния е със сопол и понакашля, а не ми се иска да зазлее. А и викенда искаме да ходим към Велинград. 

Иначе и ние казваме "пише"

И на мен гледам, че са ми изплатили за февруари по дек.50, а иначе за некомпетентни счетоводители няма да говоря. Моята за малко да обърка един ден и аз я поправям, а тя отговаря: "Е те от НАП си ги проверяват и ако има грешка си я коригират". Страхотия просто!

# 42
  • Мнения: 1 878
Лелеее, страшна тема сте захванали! Умрях от смях!  Joy При нас е паца или пишленце! Да ме чуе един приятел на мъжа ми-Пацо!  Mr. Green
Времето е супер, но чакам едни приятели да дойдат за малко и след това с двеста подкарвам бу-буто!  Mr. Green
И аз смятам да си правя сама пюренцата. Ще видим докъде ще ми стигне ентусиазма! Crazy
Нещо много био и еко го подкарах, чак не мога да се позная: многократни пелени, домашни пюрета. Мъжът ми купи многократни торби за пазаруване, страшно са удобни! Онзи ден си купих ето такава торба за количката: гледайте модела Midnight Safari Bag3 Искам като излизам да нося дамска чанта, а ако си взема специална чанта за количката не мога с две чанти едновременно, а и пред блока не върви някак си с дамска чанта. Та хем фръц-пръц, хем удобно!  Blush
Бебославче, да ти кажа, че вашата квартира според новото строителство е 3-стайно, щото кухнята ви е отделно помещение!:mrgreen:
Дарке, много добре, че си се пооправила! Само така и да няма повече болести!
Катенце, звучиш много добре! Май Марти наистина се е отървал! Пу, пу!
Изабел, вземи наистина ЛЕфакса от Мравчето, барем помогне на детето! Peace
А аз да попитам пак тъп въпрос  Embarassed : как се вари на пара?  Embarassed Embarassed Embarassed

# 43
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ще се взема Мравче  Hug
Аз да кажа за НОИ, на мен ми изплатиха частта за февруари и просто незнам как ще изкарам до края на април. Нали като се платят осигуровките тогава плащат майчинството?

# 44
  • Мнения: 0
Момичета, докато съм се сетила, да ви питам - вашите бебчовци имат ли газове? Мъничето доста газове има и миришееее, но пък не е от сега, а от както се е родил ...

Общи условия

Активация на акаунт