Проблемна кожа....мразя я!

  • 6 326
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 010
Пробвала ли си Ла Рош По Зе. Добри са, пак са медицинска козметика, френски, от класа на Рок. И последната е добра. Аз ползвам измивният гел на Ла Рош и крема за мазна кожа. А и Акне Аут ми харесва!
А видях, че питаш за маска. Аз си бях взела на Талодерма - пак българска козметика, а допадна ми- не е скъпа, ако искаш пробвай!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Моите пъпки се оправих от серията с алое на Орифлейм.Ползвах я 2 години .После само около цикъл ми излизат и за мен много ефикасно е Акне аут

Май АЛОЕ му е майката `щот аз пък съм супер доволна от тази серия, но на друга марка (Аvon). Пробвай някакъв такъв крем за всеки случай    Wink.

# 32
  • Мнения: 903
Аз имам проблеми с кожата от край време. Пробвала съм какви ли не кремове и лекарства и много скъпи и евтини...изобщо всичко. Сега от 5 месеца открих нещо от което съм много доволна- Imex сапун и кремче. Наистина има много подобрения въпреки че съм бременна и от тогава наизлезнаха още повече. Пробвайте и дано ви помогне и на вас. А за след това, когато мине възпалението- контратубекс, той е за белези, но аз още имам време за него

Последна редакция: ср, 30 ное 2005, 10:29 от Elisir

# 33
  • Мнения: 3 211
Аз се оправих със серията На Johnson's Clean&Clear, сутрин измиваща пяна, вечер почистване с тоник, крем на L'oreal Pure zone. Един път седмично ексфолиант с кайсиеви костилки на Swiss Formula и дълбоко-почистваща маска (синя) на Суис Формула пак, много изчиства порите. Също преди си правех маска с хума.
Доста време не ми се появяват вече пъпки. И сега ползвам само сутрин и вечер за измиване Нивея визаж

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
открих нещо от което съм много доволна- Imex сапун и кремче.

Аз съм ползвала крема ( консистенцията му е като ФДТ), хубав е но не е за суха кожа.

Аз се оправих със серията На Johnson's Clean&Clear.....


Много съм доволна от измиващия гел за чуствителта кожа, но не мога да го намеря от година.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 328
Да се разпиша и аз, като бивша притежателка на мазна акнеична кожа и настояща - на суха и чувствителна, със себорейни проблеми.
Като юноша имах силно изразено акне, което трудно успявах да овладея с помощта на козметични процедури, прием на Окситетрациклин и мазане на различни медицински кремове, съдържащи вит. А /от типа на Ретинол А/.
Ползването на лосиони на спиртна /включително на салицилова/ основа и прекомерната употреба на сапун при почистването на лицето доведе до другия проблем - изсушаването на кожата, излющването й в определени зони, разраняването й. Не казвам, че съм установила категорична връзка между третирането на акнето по този начин и появата на себореен дерматит, но мога да кажа от собствен опит, че прекомерното изсушаване на кожата, особено на лицето, не е никак полезна и ако временно доведе до намаляване на мастната секреция, то със сигурност за в бъдеще ще ви "обзаведе" със суха, чувствителна, лющеща се и реагираща алергично на много дразнители кожа.
Като положителен ефект при вътрешен прием съм длъжна да отбележа таблетките сяра, които навремето донесох от Германия, под търговската марка "Тиобитум драже" /на Гермед, доколкото помня/. Уви, не мога да ги намеря в нашата аптечна мрежа вече много години.
За храненето - написаното по-горе за месото, шоколада и пикантните храни е вярно. Поне при мен е напълно установено - преди години направих в продължение на цялото време, в което на нашия пазар имаше череши, плодолечение - през цялото това време ядох само череши. Кожата ми стана като порцелан. Такава чиста и красива кожа имах тогава и по време на бремеността си.

# 36
ох и аз имам такъв проблем.Какво ли не съм пробвала Пробвала ли си Далмицин(май така беше)
Това се закупува от аптеката ,около 11 лева е и е нещо като лосионче със нещо като тампон под  капачката .С него се мажат само пъпките.На мен само то ми помага 
 
 
 
Предполагам, че става дума за Dalacin T.  Аз също съм доволна от него.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 825
Често пъти появата на пъпки в след-тинеджърска  Wink възраст се дължи на хормонален дисбаланс или гинекологичен проблем - най-често гъбички.
Бях на 21-22 годино когато внезапно се изприщих, ама яко! Никакви мазира на помагаха и дерматоложката ми ме излекува с атибиотик, който пих доста дълго време - май беше почти месец,  за сметка на това в малки дози. Кожата ми беше станала страхотна.
За жалост след раждането пак започнаха да ми излизат от време на време пъпки Sick отдавам го на ръзбълниканите и ненаместили се хормони. Ако нещата не се оправят, след като спра кърменето, или пък недай си боже, се влошат ще вземам крути мерки.  Crossing Arms

# 38
Za Diane 35 znam 4e sled kato go spre6 rezultata iz4ezva!
Pomejdu drugoto ima hubava statia po vuprosa s problemnata koje v spisanie Rozali.com A vuv foruma 6te pro4etete i za Diane!

# 39
A moite 4ernito4ki mi iz4eznaha s edna hitrinka koiato mi kaza edna kozmeti4ka i ot togava taka si potdurjam kojata.Na men mi deistva!
Zna4i v baniata sled kato sum si svur6ila vsi4ki protzeduri i litzeto mi e ve4e dostatu4no napareno si go izturkvam vnimatelno s soda za hliab , sled koeto si go namazvam s pasta za zubi za ne pove4e ot minutka i go izplakvam obilno!
DA i na men v na4aloto mi be6e stranno s taia pasta za zubi,ama sled niakolko puti mi iz4eznaha i 4erni to4ki i pup4itzi!

# 40
  • Мнения: 2 125
Здравейте, аз малко късно се включвам, но може и да помогна. Имах същите проблеми и ги реших. РОС наистина е велика козметика. Има разлика при тези скъпи козметични средства - козметични и лечебни. В аптека Санита на бул. Мадрид всеки понеделник между17 ч или 17.30 и 18 ч. идва за безплатна консултация на клиенти една ВЕЛИКА дерматоложка - Д-р Боянова. Поглежда и дава консултация веднага, разбирасе , ако проблема не изисква по задълбочени изследвания и там в аптеката на место можеш да си ку пиш всичко. Мен тя ме спаси и то преди 2 месеца. Не пречи да пробваш, поне преглада - БЕЗПЛАТЕН Е! телефона на аптеката е 943 71 22 - да попиташ точно за часовете!

# 41
  • Мнения: 167
И аз със закъснение да се включа в полза на кремчето Imex. За него разбрах от друга тема тук във форума. До сега съм ползвала каква ли не козметика и на консултации с дерматолог и в козметични салони, но смятам че този крем ми подейства най добре.Ползвам го около месец. Продава се в аптеките около 6-7лв.

# 42
  • Мнения: 3 478
Да дам и аз моето предложение. Ако можеш да си намериш  Proactiv ти го препоръчвам, аз наскоро започнах да го ползвам и съм доволна от него. То е по-скоро лекарство, от колкото козметика и идва в комплект от 3 части.
И моята козметичка на времето ми забраняваше да ям какво ли не, на това лекарство пише, че шоколада не оказва влияние на пъпките. Дали е така незнам, аз все имам чувството че точно като го ям него и цъфвам повече, но сега се късам от сладко от както съм забременяла и в началото бях много зле в лице. От както почнах с тази серия промяната е коренна.

# 43
  • Мнения: 96
    И аз твърдо подкрепям Proactiv!!!
  Мисля, че това е решението за такава проблемна кожа!
  Аз лично не съм го ползвала, но мои приятели с доста проблемна кожа са много доволни.
  Даже имам един каталог в къщи и като разглеждах продуктите им и ми се прииска и аз да си поръчам,макар че кожата ми не е проблемна.Много хубави неща имат.
  Ето тук погледни
  Разгледай подробно.
  Незнам дали може да доставят до БГ,но ако няма такава опция  помоли ако имаш приятели в Щатите да ти пратят или донесат оттам.
  Дано ти хареса!Успех!

Последна редакция: нд, 04 дек 2005, 21:42 от mucky

# 44
  • Sf
  • Мнения: 808
Отдавна нямам проблемна мазна кожа, но в пубертета яко пъпчене беше, кики Simple Smile
Та тогава една стара дерматоложка ми даде полезен съвет: вечер си миеш лицето с малко пяна за бръснене и една щипка сода бикарбонат, намокряш си лицето и после го обтриваш внимателно, за да не се одраскаш със содата. Содата избелва и подсушава лицето, а пяната за бръснене има противовъзпалителен ефект. Изчезна анке Ви казвам, яко дим Simple Smile
Свива порите, нямах черни точки, въобще светех Simple Smile
Сега вече ми е по-суха кожата, но като се присетя го правя този пилинг, щото по моему това си е абсолютен пилинг Simple Smile
Препоръчвам Ви го горещо Simple Smile Изпробвано и с доказан ефект Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт